bugün

entry'ler (50)

twilight

film güzel (izledim ) kitap şahane ( yarım bıraktım )deniyor. ayrıca bir de bonusu var onu da ben ekliycem "delilik". çevremde bizzat müşahade ettiğim bir şey var o da kitabı okumaya başlıyanlar yavaş yavaş değişmeye başlıyor. bu harry potter zamanındakilere de benzemiyor. isimlendirmek güç, bir garip...

rapunzel

güzel saçlı kızlara da çoğunlukla okulda arakadaş çevresinde rapunzel diye seslenilir.

hayatini duygularini inkar ederek geciren insan

iyidir belki öyle. bazen hissedilen duygular doğrultusunda yaşamak mantıklı ve doğru olmayabilir.

kendi kendine muhabbet etmek

(bkz: monolog)

uzun entry yazarken elektrigin gitmesi

(bkz: murphy yasalari)

on beş kişiye saldırdım

güçlü soydemir adında bir sanatsever tarafından seslendirilen yarıcı şarkı. videosu da ayrı bir olay.

http://www.youtube.com/watch?v=dv-MFrdGrWQ&feature=related

sevgilinin gözyaşları

görmemeyi tercih ederim.
kadınlar güce tapar sözü tapma kelimesi biraz ağır olmakla birlikte doğrudur aslında. bir kadın yanında her zaman ister sevgili ister eş olsun güçlü bir erkek görmek ister. çünkü kadınlar duygusal olarak erkeklere göre zaten daha hassaslardır. bunu hisseden kadın bu zaafını karşısındakiyle tamamlama yoluna gider. bbc belgesellerine konu olmuş bir mevzu bu. kadın karşısındakini hem eş hem baba olarak değerlendirir. yavrusuna iyi bir baba olabilecek adaya iç güdüsel olarak yaklaşır. hoşlanma nedenlerinden en önemlisi budur. çoğu zaman da bu durumun farkında değildir aslında. bu şu demek; kadın başına her ne gelirse gelsin kendisinin ve cocuğunun arkasında duracak dağ gibi birini arar. ağlayan erkek görüntüsü ise (ölüm veya kayıp dışında) bu inancı derinden sarsar. yerle bir eder. o yüzden bu kadın tarafından erkeklerde olduğu gibi ağlama kıyamamm sana şeklinde algılanmaz. gayet rahatsız edicidir. bir anda o kadına savunmaya korunmaya muhtaç bir çocuk gibi görünür o adam.

eti puf

açık büfelerde gözlerimin aradığı tek besin maddesi. lakin hep tabağım boş dönüyorum.

is yogunlugunu sevgiliyi aramama bahanesi gosterme

dürüstçe değildir. ne kadar yoğun olunursa olunsun herkesin iki dakikası vardır. ara "çok yoğunum, akşama rahat konuşuruz aklımdasın" de kapat. nedir yani amerikan başkanı triplerine girmeler. anlamsız inandırıcılıktan uzak komik.

izmirlilerin izmirli olduklarini belli etme meraki

böyle birşey olabilir hak verdim yani. bu arada izmirli olduğumu söylemiş miydim.

izmir de kızlar teklif ediyormuş

olayı izmire has bir olay yapmak nesi. ayrıca her yerde kızlar teklif etse bile izmir dekiler etmez emin olun.

gitara ve sozluge yeni baslayanlara tavsiyeler

bir ara heves edip sonra bırakmayın. bırakacaksanız da gitar almayın bari. yoksa gelip geçerken gitarı gören anne " yavrum aldın şunu ama sesini bilmiyoruz daha, elini sürmüyorsun insaf"tarzı cümlelerle karşınıza gelir. zamanınız olmayabilir bunları iyi hesaplayın. geçici bir hevesse herşeyde olduğu gibi hiç başlamayın.

her konunun uzmani akrabalar

bu akrabalarla aram hiç iyi olmadı ve olmayacak. insanı sinir sahibi yapmaları da cabası. bir şeyi de bilmeseler. insan akrabalarını seçebilmeli.

dudak kremi

(bkz: lip care)

italya deyince akla gelenler

aşk çeşmesi

(bkz: fontana di trevi)

tek başına yaşamak

tek başına yaşama süreci bitip ailenin yanına dönüldüğünde dezavantaj neymiş görülüyor. alıştığın gibi yaşamaya çalışıyorsun sorun çıkıyor, evin kurallarına uymaya çalışıyorsun bu da sanki geçici bir şeye katlanıyormuşsun da sonunda refaha erecekmişsin gibi oluyor aslında olmuyor. bunların dıştan görünüşü ise aile tarafından şöyle yorumlanıyor."kendi evinde misafirmişsin gibi davranıyorsun". kısmen doğru aslında.

nefret edilen yemekler

lahana ile yapılan her türlü yemek.

çocukken korkulan şeyler

(bkz: bülent ersoy)

ama çocuklukla alakası olmayabilir hala korkuyorum klşilkjhg.

staj

üretim müdürünün koridorda sizi görüp durdurarak mutsuz görünüyorsun neden böyle diye sorabileceği (bkz: ben bugün bunu gördüm)bir garip süreç ahahah. stajım devam etmekte olduğu için genel net bir fikir beyan etmekten kaçınıyorum şimdilik.

cikma teklifi icin arkadasini gonderen tip

evlenme teklifi için de ailesini gönderecektir.