bugün

entry'ler (38)

şehirler arası otobüs televizyonları

Benim gibi sürekli otobüs yolculuğu yapan varsa anlayacaktır. Evet, hepimizin parmaklarıyla delmeye çalıştığı, koltukların arkasındaki ekrandan bahsediyorum. Ben de eskiden film değiştirmek için az parmaklamamıştım ama iki ay önce önümdekinin ekranını tırnağıyla kolayca yönettiğine tanık oldum -o kadar ki arkadaş tavla oynamaya başlamış- sonuç olarak o ekranlar o kadar da bozuk ya da dandik değilmiş. Bunu da niye buraya yazıyorum? Çünkü yanımda önümde çaprazımda birinin o cebelleşmesini izledikçe üzülüyorum, kahroluyorum. Siz de söyleyin bunu tanıdıklarınıza huzura erelim.

dincilerdeki cin deme korkusu

Babannemin kalbimin derinliklerine isledigi korkudur. Simdi dusununce eti cin biraz kirmis mi bu batil inanci ne?

çirkin olduğu halde üniversite okuyan kız

cirkin oldugu halde yasayabilen insanlar sorunsali.

türklere özgü davranışlar

fizik okuyan ogrencilerin evde kacak elektrik kullanmasidir.

günümüz müziğinden nefret etme nedenleri

gunluk konusmalara 7 notayi dizip dizip beste yaparlar, bi de sanatciymis gibi havalara girerler. kendilerini aydin ilan ederler. bi seyden anladiklari da yoktur. cogu egitimsiz, senden benden kultursuz insanlardir. muzigi kirlettiklerini dusunuyorum sahsen. bi de insan Baris Manco'yu Ilhan Irem'i Erkin Koray'i ve bunlar gibi buyuk sanatcilari dusununce daha da sinir oluyor gencligini boyle bir ortamda yasadigi icin. ornek vermek gerekirse de hep kulagimi tirmalayan bi soz olmustur Kenan Dogulu'nun sozleri "Belki de sarjin bitti."

atatürk büstünü öpmek

atatürk'ün tanrılaştırılmasıdır, atatürkçülüğün anlaşılmamasıdır. türkiye için çok büyük bir sorundur.

kızını bugün ne giysem e yollayan laikçi baba

kizini bugun ne giyseme yollayan laikci baba, yollamayan dinci baba. evet, ayirt edici ozellik de bu olmaliydi zaten.

takip edilesi youtube kanalları

batesmotelpro. absurd komediyi seviyorsaniz ve dayanabiliyorsaniz en iyi kanallardan biridir.

takip edilesi youtube kanalları

batesmotelpro.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

calgici karisi binnaz.

annenin işe yaramaz deyip attığı hayati nesneler

biriktirdigim ego kartlari. benim onlari biriktirmem ne kadar sacmaysa annemin onlari atmasi da en az onun kadar sacma.

bağımlılık yapan internet siteleri

allah insanlari facebook bagimliligindan kurtarsin yahu.

ateistlerin kurduğu saçma cümleler

allaha'a inanmiyorum demek kolay degildir. hele ki muslumanken. eger bir insan bunu diyebiliyorsa sebebi gorememesi degildir. atesitten bu cumleyi duyuyorsan senle polemige girmek istememesindendir cunku bilir alacagi tepkiyi.

kamil koç

ne kadar yavas olsan da seni seviyoruz kamil koc.

dile dolanan saçma şarkılar

ben ayi gorurum, ay da beni goruyor ve ay benim gormek istedigim kisiyi de goruyor.
Tanri ayi korusun, tanri beni de korusun ve tanri benim gormek istedigim kisiyi de korusun.

istanbul un gerçek fetih hikayesi

yazar kaynak da belirtseymis iyiymis. dogru olabilir. tarihi olaylar bugunun ahlaki degerleriyle degerlendirilmeyecegi icin bunun yanlisliginin savunulmasi milliyetci duygularimizi arttirmaz.

kadınlar hangi şartlar altında verirler

30 yasinda bakire adamin serzenisidir.

okunmaması gereken kitaplar

Hic bilinmeyen yazarlarin, hic bilinmeyen yayinevlerinden cikan hic bilinmeyen kitaplari. bilinmiyorsa bir sebebi vardir.

sözlük yazarlarının dövmeleri

yazarlarin yaptirdiklari dovmeler ve anlamlari...
sol anahtari, biraz klasik olmakla birlikte muzik tutkumdan yaptirdigim dovme.

katilden kaçarken ayağını burkan sarışın salak kız

dandik amerikan gerilim filmlerinde gerilimi yaratan unsurdur.