bugün

entry'ler (17)

hocaların saçma sapan esprileri

sorusuna cevap veren ogrenciye kimdi o diye sordugunda ogrencinin "ben" diye cevap vermesi uzerine "sen kimsin?sarı cizmeli mehmet aga" diye cevap vermesi.sivri zekali ya ondan.

dokuz günlük bayram tatilleri

en sevdigim iki seyden ikincisi.birincisi tabiki 9 gune ihtiyac olmadan hep tatil olmasi.

surekli kizlarla ilgili baslik acmak

bu baslik da kizlarla ilgilidir.buyutmeye gerek yoktur.

uyku kaçıran şeyler

uyuyamayacagini dusunmek.

kızların tamamını embesil sanmak

bir kismini sanmak mantiklidir.

istinye park

bir yaninda resitpasada yasanilan hayat, bir yanda istinye parktaki Prada gibi markalar.Turkiye'mdeki dengesizliklerin son kaniti olan alisveris merkezi.

aşık olunan roman karakterleri

tehlikeli oyunlar'in Hikmeti.

tatil donusu ilk is gunu

bir dahaki en yakin tatil gununun hayalinin kuruldugu gundur.ayrica bitemeyeceginden supheliyim.

ekmegini yedigi sehire kufreden beyinsiz

insanin istedigi herseyi dusunme hakki vardir.bir sehre gelebilir,yasayabilir ama sehrin verdigi kosullari sevmeyebilirsin.uretimine, gsmh'sina katkida bulunuyorsan bu hak sana dogrudan gecer zaten. cunku insan 3 saat trafigin icinde durmak istemez.tabi trafigin artmasinin sebebi ayni zaman da bu goctur.buna bir lafim yok. ama sehir planlama diye bisey de vardir.bu kadar goc alan baska bir sehir var mi bilemiyorum.ama bu kadar reklami yapilan baska bir sehir de yok.herseyinin guzel olduguna dair baska hangi sehrin reklami yapiliyor? tum diziler,programlar haberler vs vs.ya sev ya terketlerle istanbul sevgisi mi kanitlanir? zaten sehrin evvelden beridir varolan guzelligine kimsenin bir dedigi yok.bu kaos bitiriyor insanlari.sabahin 6 bucugunda hangi sehirde TEM gibi bir yer kilitlidir? oteki taraftan da soyle bisey var, Istanbullu kimdir? ne zamandan beri burada yasamaktadir?bizanstan beri mi?fethi sirasinda Istanbulda olanlarin torunlari mi bu sehrin sahibi?yoksa 4-5 kusak once anadolunun yada trakyanin herhangi bir yerinden goc etmek Istanbul'u sahiplenmek icin yeterli mi?

tony almeida

yuruyusu de bir harikadir Tony'nin.izleyip izleyip mutfaga cay koymaya gittigimde donus yolundaki tribimin ozu.hislidir de Tony, Jack'ten farkli olarak.

nina myers

super poker suratli guzel kadin. kotu olup da sevdiren nadir karakterlerdendir herhalde.

jack bauer

Tony ve Nina ile birlikte 3 super kahramanimdan biri. sesi hep gizemli bunun.kahve istese bile insanda suphe uyandirabilir. basina bisey gelir mi diye dusunmedigim tek dizi kahramani.en kotusu de gelse toparliyo masallah.ordan dusuyo burdan yaralaniyo tik yok. ben de iki temizlik yapip 2 hafta ay aman diye oflayip pufluyorum.insanin kendisini Jack Bauer'le kiyaslamamasi lazim tabi.seviyorum takdir ediyorum kendisini.

jack bauer çantası

6. sezonda da vardi bu canta. cantasiz gordugum her an "off unuttu bu cantayi yine" diye beni streslere sokan canta.neyse ki her seferinde bi sekilde buluyo, nasi yapiyo nereye koyuyo nereden aliyo icinde ne var cok meraktayim.ama Jack bu bir bildigi vardir diye kendimi telkin ediyorum.

24

aynı sezonu ikinci kere izledigimde bile heyecanlanmami saglayan super dizi.her kahramanin kalbimde ayri bir yeri var. kim bauer haric tabi.artik her film sectigimde los angeles'la, nukleerle, teroristle ilgili biseyler arar oldum.her an Jack Bauer cikip herkesi kurtaracak zannediyorum.7. sezon baslasa da yine dunyadan kopup Ctu'ya yerlessem.

beşiktaş

taraftarinin hic vazgecmedigi takimdir.takim yenilir,berabere kalir basina hersey gelir,taraftari ordadir.bu takimin taraftari Besiktasi sever.onun yenmesini tur atlamasini yada diger basarilari degil.basarilarla gurur duyup mutlu olur,takimina sarilasi gelir.ama aslolan takimidir.insanin inonude gozleri dolar,yense de yenilse de.

emir

ilk duydugum anda bile icimi isitmis olan isim.guven dolu bir isim gibi gelmisti kulagima.anlamindan bagimsiz isimlerden biri bana kalirsa.farkli seyler akla getiriyor.mesela ketum,bilgili,kendine ait bir cemberi olan birine aitmis gibi.yada tum bu hisler en sevdigimin verdigi hislerdir,objektif olamiyorumdur.

izmit

istanbulun kesmekesinden cikip kurtuldugunuzda sehre girer girmez bir puslu hava bekler sizi.anadolunun istanbula en yakin, fabrikalarin yaptiklarini saymazsak en az bozulmus sehridir.oh be dersiniz,memleketim.aksam 8den sonra kimseyi bulamazsiniz belki hayiflanirsiz,ama istanbulda da trafik yuzunden 8den once eve giremezsiniz ve o saatten sonra zaten disari cikmak icinizden gelmez.en azindan 5te isten cikiyorsaniz, bilirsiniz ki 5 bucukta kesin evdesiniz.geriye koca bi gun vardir daha.hem calismanin hem dinlenmenin,hem guzel arkadasliklarin,bence herseyin sehridir memleketim.