bugün

entry'ler (120)

on birinci nesillerin liseli olması

bkz: altıncı nesil yazarın; lise çağında sözlüğe girip, öğretmen olup, şuan bu başlığı görüp ironinin tadını damağında hissetmesi.
bkz: benmişim ya o.

bu cümlenizi tüm dünya duyacak olsaydı

söylemezdim. şimdi duyup da kendini bir şey sanmasın.

ekmeleddin ihsanoğlu nu bugün duyan üniversiteli

kopukluğuna özendiğim.

insanlara olduğundan fazla değer vermemek

insana olduğundan fazla değer vermeyerek 'iyi de bende insanım, o zaman benim cinsim bok,bende bokum, keşke ölsek!' söylemine, insana fazlaca değer vererek 'ulan ben salak mıyım, hep ben mi sömürülmeliyim!' söylemine yol açan, ikiliklerden ikilik beğeneceğin ve en sonunda nihilizmin dibine vuracağın bir paradoks.

en son 2 sene önce

evet. ben 6. nesil yazar. 2 sene önce girmişim en son entrymi. en son 2009 da coşmuşum. şu an 23 yaşındayım. öğretmen oldum. nedendir bilinmez aklıma geldi ansızın, tabi yaa ben eskiden uludağ sözlükte yazardım. kafamdaki ampulü patlatıp hemen bilgisayarı açtım. uzun süredir aynı laptop kullanıyor olmalıyım(kendime not: laptopunu değiştir artık!) şifremi otomatik hatırladı. ne yazmışım acaba dedim, bir baktım. evet evet hiç yanılmamışım; büyümüşüm. o zaman aşıktım baya ve o zaman algılarım herşeyi süzgecinden geçirmeden duyumsama yetisiyle savaşıyordu yani kısaca ergenlik. o zaman aşık olduğum kişi belki şu an bir evlilik hazırlığındadır bilemiyorum. ve evet bu yıllarda; bir önceki sene 'özgürüm ben hell yeah!' diye gezerken bir sonraki sene 'nişan kurabiyelerimi şu mağazadan özel sipariş edeceğim' geçişini çok hızlı yaşıyorsun. bu hız yalan değil korkutucu geliyor. en azından bana. geçen sene öğrenciyken, bu sene öğretmen olup üstelik boyum kadar çocuklara 'oğlum,kızım' diye hitap etmek, 'aa bu kimin parçası çok hoşmuş' dediğin şarkıyı senden küçük birinin seslendirdiğinin farkına varmak, bireysel emeklilik,otomatik fatura ödemeleri, çamaşır makinasının kireç önleyici tozu gibi kavramlarla tanışmak ve en önemlisi atacağın her adımın yanlış olma ihtimalinin sende artık çok daha derin yaralar açacağını fark etmek.. evet korkutucu.. seneye kendimi toparlamış olarak bulmak istiyorum. kendime not..

sadece behzat ç ve leyla ile mecnun izleyen insan

adamdır.

insanı deli eden sesler

tencerenin dibini kaşıkla sıyırırken çıkan sestir, amaç minimum düzeyde israftır.

kemal sunal a gülen insan

yurdum insanıdır, candır.

uzun süre sonra sözlüğe dönmek

3 sene sonra şifresini bile zor hatırlar. sözlüğü açtığı anda eski entry'lerine bakar ve ne kadar değişmiş olduğunu anlar.yazası gelir yeni haliyle, ha bir de toy nesilleri görür eskimişiz der.

flash mob

türkiye de düzenlenmeye çalışılmış fakat mahalle baskısı dediğimiz olay yüzünden linç edilmiş insan topluluğudur.

bağrını açan popçu kardeşimiz

(bkz: kıllı döşüne tespih takan popçu kardeşimiz)

atilla nuran

matrax adlı radyo programının demirbaşlarındandır kendisi.yaptığı işlerle vay arkadaş böyle yaşamak lazım dedirten kişiliktir.

her eline geçen şeyin anasını sikip bırakan çocuk

için giderek :
-olsun çocuk o daha oynasın ablası/abisi.
şeklinde cevap verilmesi gelenek haline gelmiş velet tipidir.

yetenek sizsiniz türkiye deki almancilar

hormonal dengesizlik yaşadıklarını düşündüğüm yarışmacılardır.ziraa 15 yaşındaki kız 25 göstermektedir.

olgun şimşek

çizgi film karakteri gibi yemek yiyen insandır.

sözlük yazarlarının okan bayülgen den istekleri

yayından önce seyircilere dönüp mikrofon takma amacıyla pantolon boxer vb. hedelerini alt tarafa kaydırmak suretiyle cinsel uzvunu açmaması.

eski sevgilinin bos mesaj atmasi

bir şey demeye götün yemediği zamanlarda atılan, aynı zamanda kendini unutturmamak için bir yol olarak görülen hededir.

sex

uludağ sözlük yazarlarının çoğunun üstünde durduğu hatta durmakla kalmayıp tepindiği ezdiği çürüttüğü inciğini cıncığını çıkarttığı terimdir.

salak yemin ederim geri zekalı bu çocuk ya

'bi şey oldumu yoo' diyerek bozulduğunu gösteren velettir. o videonun facebook a kim tarafından konulduğunu merak etmişimdir.

dershane için alternatif isimler

(bkz: kampüs)