bugün

entry'ler (6)

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Instagram, facebook, swarm hesaplarımızla hayatımızı öyle yapmacıklaştırıyoruz ki kaptırıp gidiyoruz. ingılızce Hazırlık sınıfındayken bir arkadaşım vardı bu arkadaşım sınavlar çok kolay olmasına rağmen kaldı hazırlıkta fakat instagramında bütün resimlerinin altına ingilizce cümleler sıralar bu arkadaş, hayır öyle basit cümleler de değil baya yılan hikayesi fotoğrafın altı. Nedir şimdi bu? günaydını bile derken.

rahatsız ediyosam yazmayayim diyen erkek

çaresiz kalmış erkektir. Kapının yolu çoktan gösterilmiştir lakin anlamakta zorluk çekmektedir.

hiç tanımadığın biriyle konuşmak

garip ama güzel bir durumdur. Bazen ben napıyorum lan dedirtir. bazen de samimi olsan bile çevrendeki insanlara kızgınlıklarını hatırlarsın derdini en dibindekine değil de seni hiç tanımayan senin hakkında ön yargısı olmayan birine anlatmak istersin. işte o zamanlar birebir gelir. Muhabbet ilerleyip buluşmaya cesaret edemezsen havada kalan durumdur ayrıca.

gece gece kısır yemek

hiç insafı olmayanların açtığı başlık. Diyet yapan insanları topluma kazandıralım.

filmlerde hiç öpüştüğü görülmeyen ünlüler

(bknz: Banu Alkan) bir türkan şoray değil tabi.

bacak bacak üstüne atmanın günah olması

(bknz: gece gece tırnak kesilmez)

Bir nesili günah, cin çarpar, taş olursun gibi bir eğitim anlayışıyla yetistirmeye çalışanların çıkardığı lakırtı.