bugün

entry'ler (185)

erkeklerin sadece bir sapık olması

(bkz: Tüm erkekler sapıktır Genellemesi)

sevgiliyle sorunları tartışmadan konuşarak çözmek

olsa güzel olur denilen, hatta tadından yenmez olan, fakat olmasıda zor olan hayaldir.

bekaretini önemseyen kızın anal seks yapması

teknik olarak artık bakire değildir.
bakirlik: dokunulmamış olan.

13 kasım 2009 hızlı tren kazası

kaza sebebi olarak trenin kendi hattından konvensiyonel hatta geçmesi gösterilen kazadır.
(evet bende biliyorum sebep açıklanmadı henüz ama bu sırada olmuş demek sebep olan bu demektir)

nasıl bir mantıktır anlayamadım bir türlü.
trenin nasıl bir hatta gidiceğine mühendisler değilde bakan karar verirse böyle komediler yaşanabiliyor maalesef.
yakında uçaklarda deniz yoluyla gitsin demezler umarım. hayır onun sonuçları çok daha enteresan olur bence.

aşk ı memnu

ana haberler den takip edilebilen dizidir.

nasılmı? diziyi bir kez izlemişliğim bile yok neyseki; fakat ne zaman haber izlemek için televizyonu açsam yok efendim behlül bihter'i götürdü, yok adnan bey zorla bihter'i şeyetti, yok bilmemne bilmemkimi bilmemne etti.... sanki cem yılmazın "grup indirimi" esprisinin dizi versiyonu ! yakında "bahçivanla aşçıda katıldı aralarına" diye haber yapacaklar diye korkmaktayım.

romanı klasik ve hatta çok güzel bir eser olabilir bir sözüm yok ama romanın dizi ile pek benzer olmadığını düşünmekteyim.

royal class

an itibarı ile entry girdiğim otobüstür.
koltuk rahat, priiz var, internet var, tamamda neden bir internete bağlanmak için bilgisayarla fazlasıyla haşır neşir olan ben bile 20 dk uğraşmak zorundayımki? modem daha iyi ayarlanabilirmiş.
ha bide bağlantı edge. birdahaki sefere 3g bağlantı isteriz.

ramazanda sokakta sigara içen adam

Müslümanlık "kimseyi dinine göre yargılayamaz, ayıplayamazsınız" * dediğine göre; ters bir tepki vermeyi bırak o kişi ile ilgili ters/kötü bir düşünce bile düşünmemeniz gerektiren durumdur. * *

erkeklerin çapkınlıktan vazgeçmemesinin nedenleri

bu konuda karaktere göre durum değişebileceğinden ötürü genelleme yapmak yanlış olacaktır.
fakat büyük ihtimalle eskiden bir kadından aldığı bir darbenin etkisi ile psikolojik olarak denebilir.

bir diğer yaygın faktör ise ilişkiden kaynaklanmasıdır.
örneğin ilişkide huzur yoktur. veya anlayış, güven eksikliği gibi nedenler olabilir. veya güleryüz yada hoşsohbet eksikliği. örrnekler çoğaltılabilir fakat sanırım anlamışsınızdır.
Kadınlar ne derlerse desinler erkeğin aldatmasının en büyük nedeni istediği ilgiyi eşinden/sevgilisinden görememesidir.
nedenmi? kadınlar aynı şeyi 30 kez söylerler (sen benle ilgilenmiyorsun, bana eskisi gibi bakmıyorsun, eskiden şöyle...)(farklı şekillerde olabilir ama sürekli söylenir). erkek ise genelde direk söylemeden belli eder veya bir iki kez söyler. hala istediği ilgiyi göremiyorsa veya benzer düzelmeyen bir sorun varsa ilişkiden sıkılmaya başlar.

E adamın karşısına dilinden anlayan bir kadın çıkmazsa çapkınlıktanda vazgeçmez tabikide. ya aldatıyor yada sürekli sevgili değiştiriyor denir.
kadın karpuz değilki almadan önce koklayıp iyimi kötümü anlayasın. tanımadan çıkmak/evlenmek tabikide hata fakat yıllar geçse bile karşındakini tanıyamayabilirsinde.

neyse konu sapmadan toparlayalım. çapkınlık derken ne anlamda? aldatmak derseniz vurun eşşeğe haklısınız derim fakat bu erkek ilişkide sorun görünce ayrılıp başkasına gidiyorsa ve çapkın oluyorsa bide kendinize bakın acaba hata varmı diye çapkın lan bu demeden önce. dediğim gibi ne erkek nede kadın karpuz değil ve insan tanımakta kolay değil. keşke üstümüzde barkodlarımız olsa özelliklerimizi karakterlerimizi tanıtan ama yok.

kişisel yorum: doğrudur erkekler çapkındır denilebilir fakat gördüklerime/yaşadıklarıma dayanaraktan kadınların yanında erkeklerin çapkınlığı karşılaştırılamayacak kadar az vede masum kalmaktadır diyebilirim. tek fark kadınlar bunu kimse farketmeden başarabiliyorlar. kabul etmek lazım yalan söyleme konusunda berbatız biz erkekler.

sözlük yazarı olmasına rağmen bakire olan kız

acaba sözlüğün kapısında şahin k mı bekliyor diye düşündürten önermedir. hayır kızları bırakın ben erkek halimle korktum bak şimdi. biz üye olurken görmedik "gel bakalım delikanlı" diye bi odaya çeken coşkun tipli birisini ama sakat yani yinede.

3g

teoride 7mbit hıza kadar ulaşması gerekirken yerlerde sürünen, izmirin ortasında canının istediği yerde hizmet verip istemediği yerde gsm e geçen, ama nedense bursa izmir arasında dağların arasında bile hayvan gibi yüksek hızlarda çalışan* garip ve sorunlu altyapıyla acele bir şekilde hizmete sunulmuş yüksek hızlı veri iletişim protokolü. *

aac

raw veri halince mp4 codlamalı ses formatı. aac+ ve eaac+ gibi geliştirilmiş versiyonları vardır.
eski mp3 formatıyla karşılaştırırsak daha yüksek ses kalitesi sunarken daha küçük boyutta dosya oluşturulabilmesini sağlar.

sözlük yazarı olmasına rağmen bakire olan kız

(konunun silindikten 2 dk sonra tekrar açılmasından ötürü konu ile birlikte silinen mesajımı tekrar yazmaktayım)

sözlükteki abaza sayısı ve kalitesini gösteren bir önermedir.
*

uludağ sözlük ten soğuma nedenleri

sabah sabah sözlüğe girip abaza akınına tanık olmak.
(bkz: sözlük yazarı olmasına rağmen bakire olan kız)

atatürk yaşasaydı akp ye transfer olurdu

"ananıda al git" demezdi, diyene sadece "git" derdi heralde denilerek çürütülebilecek bir tezdir.
*

jaikoz

neredeyse tüm audio formatlarını destekleyen, internetten "Acoustic Fingerprints" algoritması ile parçanın id3tag bilgilerini bulup kendiliğinden düzenleyen pek sevimli ve işlevsel yazılım. *

zirveye sevgilisi ile katılan erkek yazar

bir ihtimal kendisi üşengeçlik yapmak, evde oturup oyun oynamak isterken sevgilisinin zoruyla zirveye gelmiş yazarda olabilr.
*

sensörlü lambanın tribi

Adamı şekilden şekile sokmaya bayılan lambalardır.
Hele bulunduğu yer bir bar tuvaleti ise iş dahada vahimleşmektedir. Sen bir yandan işini görmeye çalışırken, bir yandanda kafa, kol, bacak, ne varsa sallasanda yanmayıp kıs kıs gülerek izler bu lambalar adeta.

sealand

ilk fırsatta lord ları arasına katılmayı düşündüğüm ilginç ülkecik.

cep telefonsuz günler

telefonumun ekranının bozulması ile yaşamaya başladığım ve çok sevdiğim günlerdir.
-abi dün aradım seni o kadar neden açmadın?
-benim telefonun ekran bozuldu ya göremiyom kim aramış etmiş falan. uyuyordum heralde sonrada göremedim tabi aradığını.
-haa tamam o zaman ya.

huzur ya cidden huzur. almıcam lan yenisinide.

dişi amip e laf atan tip

dişi sineğe laf atan tip in gelişmiş ve kendisini aşmış versiyonudur bunlar.
gün boyu etrafda görülebildikleri gibi son zamanlarda sözlüklerde büyük oranlarda yüksek oranda abazalık kokan başlıklar açtıkları ve entry ler girdikleride görülmektedir.