bugün

entry'ler (16)

hayal kırıklığı yaşamak

hayal kırıklığı yaşamak insana acı verir. bir insanı mutlu etmek yerine neden hayal kırıklığı? ben hayal kırıklığına uğradım sevgiden. üzüldüm ve parçalandım. daha güzel bir dünya için mutluluk.

youtube

YouTube, 15 Şubat 2005'te 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuş bir Video barındırma web sitesidir.

diezma

Diezma, ispanya'nın on yedi özerk bölgesinden, ülkenin güneyinde en fazla nüfusu sahip bulunan Endülüs otonom bölgesine bağlı sekiz eyaletten biri olan Granada'ya bağlı 168 belediyeden biridir. Diezma belediyesinin nüfusu, 2005 yılı nüfus sayımlarına göre 836 kişidir.

salname

Salname, yani yıllık. Osmanlı döneminde resmi nitelikli devlet, vilayet salnamelerine rastlandığı gibi, özel nitelikli salnameler de bulunmaktaydı. Örneğin bir gazetenin veya derginin salnameleri o derginin veya gazetenin biraz genişçe bir fihristi niteliğinde olabiliyordu. Ayrıca diğer ismi de 'Nevsal'dır.

cura

Cura, Roma mitolojisinde insanları kilden yaratan tanrıçadır.

adidas

Adidas, Alman Adidas-Salomon şirketine bağlı, Dünya'nın en büyük üçüncüspor eşya üreticisidir. ismini kurucusu Adolf (Adi) Dassler'den almıştır. Adolf Dassler, 1920'lerde Nuremberg yakınlarındaki Herzogenaurach şehrinde daha sonra Pumanın kurucusu olan ortağı ve kardeşi Rudolph Dassler ile ayakkabı üretmeye başlamıştır. Marka adını 18 Ağustos 1949'da Adidas AG olarak tescil ettirir. Ama sonralarda pumayla adidasın anlaşması iptal olur ve düşman olurlar.

televizyon

Televizyon, bir vericiden iletilen elektromanyetik dalgaların görüntü ve ses olarak görünmesini ve duyulmasını sağlayan bir aygıttır.

dedikodu

Bir kimsenin arkasından hoşuna gitmeyecek şekilde konuşup yorum yapmak. genelde dedikodular asılsız olur. adı üstünde

bronkoskopi

Bronkoskopi, bükülmez bir tüp aracılığıyla doğrudan doğruya soluk borusunu ve büyük bronşları muayene etmeye yarayan tekniğin adıdır. Yeteri kadar parça alınmasına ve gerektiğinde yabancı cisimlerin çıkarılmasına yarar.

paul greengrass

Paul Greengrass (13 Ağustos 1955) Akademi ödülü adaylığı bulunan, BAFTA ödülü sahibi ingiliz yönetmen ve senarist. Yönettiği United 93 filmi ile En iyi Yönetmen Akademi Ödülü'ne aday gösterilmiş, BAFTA ödülleri çerçevesinde verilen David Lean Ödülü (David Lean Award for Direction) almıştır. Filmi aynı zamanda En iyi ingiliz Filmi dalında BAFTA'ya aday gösterilirken, kendiside Özgün senaryo dalında ödüle aday olmuştur.

internet üzerinden mesajlaşma ve telefon görüşmesi yapılmasını sağlayan bir programdır.

msn

yeni teknolojik çağımızın insanlarla internet üzerinden kolaylıkla ve hızlı iletişim kurduğu programın adı..

pipet

içeceğin durduğu şeyin içinden içmemizi kolaylıkla sağlayan uzun ince kamış.

ingiltere

ingiltere (ingilizce: England), Batı Avrupa'da bulunan Büyük Britanya adasındaki Birleşik Krallığa bağlı devlet.

çikolata

mutluluk ve zevk veren sevmeyeni olmayan, ve herkezin büyük bir istekle yediği abur cubur türlerinden biri.

aslı

en güzel en ihtişamlı en sade en mükkemmel kız ismi, anlamı gerçek aynen göründüğü gibi.