bugün

entry'ler (54)

oturma izni aldıktan sonra evi genişletebilirmiyiz

oturma izni il göç idaresinden alınan bir izin , ev genişletmek ne alaka o bambaşka bir hukuki prosedür.

ikamet izni (oturma izni) yabancıların vize veya vize muafiyetinin tanıdığı süreden ya da 90 günden fazla kalacak yabancılara verilen izin belgesidir. ikamet (oturma) izni almak için yabancının e-ikamet üzerinden randevu günü alarak, il Göç idaresine başvurması gerekir. Bu başvuruda gerekli belgelerin eksiksiz şekilde sunulması gerekir. Eğer yapılan başvuru reddedilirse, karara karşı itiraz edebilir veya iptal davası açabilir.

(bkz: oturma izni)

devlet üniversitesinde okuyacak kadar fakir olmak

devlet üniversitesinden mezun olmuş aday ilanlarını görünce bu düşünceden kaynaklı pişmanlık hissini yaşarsın. özel mezunlarına işi öğretmeyi bırak kavratamadığı için çoğu patron devlet mezunu istiyor. özelde de ya burslu istiyor ya da belli başlı okulları istiyorlar.

selman öğüt

rektör olarak atandı şuan çok mutlu kendileri.

mezdeke eşliğinde hazırlanmak

genelde pop müzik ile hazırlanırım. duş alırım ya da. mezdeke hiç denemedim, denemeli.

metin uca

ölümü ve cenazesi belki de en çok konuşulan ünlülerden. yakılma isteği varmış sanırım vasiyetname hazırlanmadığı için gömülerek defnedildi.

karının sabah 5 te elinde bir zarfla eve gelmesi

karın kara para aklama işine girmiş olabilir birader dikkat et.

uludağ sözlük olarak netanyahu yu uyarıyoruz

netanyahu hizbullahçıları vur aklın varsa ileride başına bela olacaklar bizden demesi.

rus orospulari vs sakirt yobazlar

her iki kesim de kafayı yemiş. kendine saygısı yok.

atatürk hacıları hocaları niye astırdı

bazen düzen kurmak için karşı çıkan bazı kellelerin gitmesi gerekir bu her yerde böyledir.

israil mallarına boykot yapmak saçmalığı

en azından israilin soykırımına tepki göstermek adına bir adım. ölen beş bin çocuk var içler acısı.

sözlükteki yahudi yazarlar

sözlükte de ülkede de çok yahudi var. aslında dünyanın her yerine dağılmışlar. zihinlerini ve olaylara tepkilerini merak ettiğim yazarlar.

iki yüzlü insanlar

en çok da iş hayatındalar en çok da akrabalar en çok bu insanlar canınızı yakar, nereden vuracaklarını iyi bilirler.

her çiçekten bal alan insanlar

midesi geniş insandır.

boykot diye burger king e satış rekoru kırdırtmak

benn boykot ediyorum kardeş gitmiyorum, çok dindar olduğum için değil valla çocuk hassasiyetim var benim dayanamıyorum çocukların acı çekmesine. bu herifler de o canilere yardım ediyor diye içim almıyor oralara daha yemek falan.

maaş 4 ay gecikti diye sızlanan çalışan

hiç vermeseymiş patron canım lutfedip 5. ay maaş mı verecek bir de.

beyler biraz daha kilo aldım sizce yakışıklımıyım

kilo ver daha iyi olursun.

norm ender

parla hilal ve yıldızım. 100. yıl marşını harika yapmış sağolsun emeğine sağlık ağzına sağlık adamım.

doğalgazı yakmaya başladınız mı

istanbulda kolsuz ve kısa kollular ile geziyoruz. sanki temmuz gibi bir hava hakim öyle sıcak, utanmasak denize gireceğiz.

kokteyl

kokteyl normalde karışık hazırlanan içkidir, ama alkollü ya da alkolsüz bir sebebe dayalı yapılan eğlenceli toplantılara da kokteyl denilmekte.

bir mekan açılışı, bir merasim hepsinde bir kokteyl hazırlığı olabilir, içerisinde kokteyl içkileri olsa da olmasa da.

arap yahudi çatışırken mehmetçik gazzeye demek

mehmetçik gazzeye gönderilsin demek belki itidalli davranmak değildir ama devletimizden bir yaptırım istemek en temek insani eylemdir. kafası kopan çocuklar var bombalamalarda buna duyarsız kalmak insanlık değil.