bugün

entry'ler (145)

unutulmaz dizi replikleri

"Yarın yine geleceğim. Ertesi gün de geleceğim.
Ondan sonraki gün de...

Sana bakmaktan usanıncaya kadar geri geleceğim. Onun için benden gitmemi isteme bayım.
Asıl bunu yapamam işte...
Yune'nin emriyle gelmek, senin emrinle gitmek...
Dilediğiniz gibi itip kakacağınız biri değilim ben... Benim de istediğim şeyler var. Sahip olmak istediğim şeyler var. Yapmak istediğim şeyler...
Ne kadar çok denesem de inkar edemeyeceğim şeyler var. Bende sizin gibi duyguları olan bir insanım. Bunu bilmiyordunuz değil mi? Benim de sizler gibi bir insan olabileceğimi...

Seni seviyorum! Seni Seviyorum!
Seviyorum!
Seni Seviyorum bayım!''

ulupuan

iyi bi nane. yani öyle olduğunu tahmin ediyorum. neden böyle bir tahminde bulundum, elindeki veri nedir? diye sorarsanız bende yok, bende olmadığına göre kesin iyi bi şeydir.

ugg

triptofan(w) aminoasidinin genetik kodudur. cca/tgg dizilimli (5' -> 3') dnanin kodladiği rna.

(finale çalıştığım çok belli olmadı umarım).

sözlük yazarlarının itirafları

babaannemin heybede sakladığı leblebi şekerini, yalın ayak koşmayı, kız kardeşimin arkadaşlarımla oyun oynayacağım zaman peşime düşmesini, mehmet'e tehditle evcilik oynatmayı, babamla birlikte izlediğim siyaset meydanı programlarını, yağmurlu günde evde oturmayı, kestaneyi, mandalina kokusunu, limon ve portakal bahçelerinin arasından geçip okula gitmeyi, dışardan eve gelince her yanı sarmış yemek kokusunu, babamın eve her akşam elinde bonibon ve hobby ile gelmesini, annemin saçlarımı taramasını, toros dağlarını, dağ-bayır gezip bulduğum her otu eve çiçek diye getirip annemden azar işitmeyi, ağaçtan meyve koparıp yemeği, her daim dizleri yara bere içinde olan halimi, ip atlamayı, akşam vakti saklambaç oynamayı, gürültü yapıyoruz diye huysuz amcanın gelip oyunumuzu bozmasını, şerife ile komşunun bahçesinden erik çalmayı, mahallenin en yakışıklı abisi fikret'i, susam sokağı'nı, şeker kız candy'yi, süper baba'yı, bizimkiler'i hatta yalan rüzgarındaki jack'i, ablamı, babaannemi,

en çok da kara kuru o küçük kızı, çocukluğumu, vatanımı,

özledim, çok özledim...

yazar nicklerinden meslek tahmini yapmak

saipsiz - bonservisi elinde olan futbolcu

2 ekim 2012 galatasaray sporting braga maçı

galatasaray 2012-2013 sezonunda şampiyonlar ligi h grubu'ndaki 2. maçı.

skor tahmini falan yapmayacağım, kazanılıp/kazanılmaması çok umrumda da değil. biz şiir gibi futbol oynayacağız, önemli olan da bu zaten. uzun zaman sonra galatasaray bu sezon seyirlik futbol oynuyor. aslında derdim bu da değil. Bayram sabahına uyanmış çocuk mutluluğu var üzerimde. hani bayram öncesi yeni elbiseler ve ayakkabılar alınırdı ya, hatta bayramdan bir gece önce onlara sarılıp uyunurdu ya, öyle bir heyecan var işte. gece kırmızı formamı ütüleyip baş ucuma koydum akşamki bayrama hazırlık yapar gibi. futbol bu yüzden güzel!

facali ve yarali yurek

nicke gel. 90larda ergenlik yaşamış hasarlı nesilden.

haa şu da var ki; açtığı başlıklar morganize isler tarzında ama daha eğlenceli bir tarzı var.

bir kedi gördüm sanki?

kızlardan kızlara tavsiyeler

buradaki tavsiyelerin hepsi kızlardan gelmiyor, aklınızda bulunsun.

zaman

hiçbir şeyin ilacı değil. sadece hayat her zaman hatırlamana izin vermiyor, hepsi bu.

unutulmaz dizi replikleri

“çok şey vaat edemem ama mutsuzluk garanti.” (Yeditepe istanbul / Yusuf)

kızların hoşlanma belirtileri

sizi babasına benzetmesi.

çevremdeki hatunların çoğu 25 yaşın üzerinde. kız kıza sohbetlerimizin konusu bi vakitler annelerimizin yaptığı ve bizim hem eleştirip hem de dalga geçtiğimiz özelliklerinin artık bizde de ortaya çıkmaya başlaması. özellikle 30'dan sonra bu özelliklerde azami bir artış gözleniyor. yani zamanla hatun kısmı annesine dönüşüyor. işte olay da burada başlıyor. kendisi annesine benzerken birlikte olacağı adamda da babasının özelliklerini aramaya başlıyor(tabi babası ile arası iyi olan kızlar için geçerli bir şey bu).

konu bizden sıyrılıp erkeklere geldiği zaman hatunların hepsi erkek arkadaşlarında ya da hoşlandıkları adamlarda babalarına benzeyen özellikleri anlatmaya başlıyor ve sonrasında da onunla evlenebilirimler havada uçuşmaya başlıyor.

sonuç olarak hanım kızımız sizin babasına benzer özelliklerinizi fark edip bunu dile getiriyorsa artık karşınıza brad pitt ya da kıvanç tatlıtuğ çıksa bile hiç şansı olmaz haberiniz olsun.

umumi tuvalette musluk başını temizlemek

ekseriyetle sağlık çalışanlarının yaptığı iştir. sadece umumi tuvalet musluğunun değil bütün muslukların başını temizlerler.

üniversitede el yıkamanın hem teorik hem de pratik dersini aldık, durumumuz içler acısı. ameliyathanenin önüne dizilip tek tek el yıkamıştık. bizim grupta iki hatun musluk başını yıkamadı diye hoca onlara bir gün daha staj kilitlemişti. hal böyle olunca hepimiz elimizden daha çok musluğun temizliğine önem verir olduk. yalnız evde yapınca anne ile papaz olma durumu oluyor. arkadaşlarınızın çoğu sizinle dalga geçiyor. hastanede musluk başını yıkamazsan, dışarda da yıkarsan dikkat çekiyorsun. hayat çok zor.

kızlardan kızlara tavsiyeler

mecnundan uzak durun. başka ihsan istemez.

uzaklaşmadan önce onu beklemekten sıkıldığımı da söylerseniz çok makbule geçer.
sonra uzak durursunuz. teşekkürler...

aylin şengün taşçı

bu hanımefendi türk sanat müziği söylesin diye yaratılmış. billur gibi sesi var.

http://www.youtube.com/watch?v=BJnNNFLJC0s

o kadın ben olsam

az bilinen nilüfer şarkılarından ve umarım hep öyle kalır, popüler kültür kurbanı olmamalı bu şarkı.
hiç kimseyi suçlamadan, kırmadan "keşke" diyen, naif sözlerle insanı derinden vuran şarkı.

http://www.youtube.com/watch?v=xjR5nUpGOPM

sezin akbaşoğulları

hem iyi oyuncu hem de çok güzel bir hatun. ayrıca ses tonu da çok güzel, ne anlattığının önemi yok ben bu kadını saatlerce dinleyebilirim. sanırım bi hatun olarak en çok kıskandığım kadın kendisi.

behzat ç'nin yeni sezonunda diziye dahil olacakmış. dizi zaten güzeldi şimdi daha da güzel olacak.

üniversite tercih edeceklere tavsiyeler

kilolu iseniz yeditepe üniversitesini yazın. mükemmel yokuşları mevcut, üniversitenin öğrencilerine sağladığı en güzel imkan. üniversiteye başladıktan 6 ay sonra yaklaşık 8 kilo verirsiniz, biraz azimliyseniz mezuniyet belgesini aldıktan hemen sonra buharlaşmanız garanti. yeditepeli kızların taş gibi olmasını sağlayan da bu yokuşlar başka neden aramayın.

hatta üniversitenin 2013 yılından itibaren sloganı "taş gibi olmak istiyorsanız yeditepeyi seçin" olacakmış.

hakkari deyince akla gelenler

(bkz: ters lale) nam-ı diğer ağlayan gelin.

her doğru her yerde doğru mu

yeni bir yazar. çok güzel özetlemiş konuyu(#14535830).

hoş gelmiş demek istemiyorum. nasılsa birileri gelip yazar. çok sıkıcı bir hal aldı bir yazarın nick altına gelip 5-6 tane hoş gelmiş entryinin yazılması.

26 entryi var hepsini okudum, bence iyi yazıyor.

böyle bir yazar var. haberiniz olsun istedim hepsi bu.

1000 şekerli çay

(bkz: bifincancay)