bugün

entry'ler (31)

bilinc 6

eksi sozlugu terk edenlerden. kıyak yazardı, iyi yazardı. iyiler hep mi gidiyor amına koyim, anlamıyorum ki...

hepimiz ismail türüt üz

son bir kacyilda duydugum en buyuk zevzeklik gosterisi.
(bkz: hepimiz zevzegiz)
(bkz: hepimiz dallamanin onde gideniyiz)

nazim hikmet i tanimamak

mezarinin turkiye'de olmamasindan daha az aci verici bir olaydir.

ali kırca

aksehir'li olup gole maya calma senliklerine katilmayan adam. ya tutarsa demeden edemiyor insan.

öss kalkacak

yalanin dik alasi! burada kaldiracak baska bir sey daha var, gelin onu da kaldirin hazir eliniz degmisken diye cevap veresi geliyor insanin! imf'yle yapilan anlasmalar canim, siz ne anladiniz hemen! sizi gidi terbiyesizler, iciniz fesat valla ne diyim! itoglu itler!

kalan müzik

geriye biraktiklari ve birakacaklari ile bu ulkenin "kalan namusu" dur.

mevlana

körler çarşısında ayna satma
sağırlar çarsında gazel atma
demiş düşünür.

sirali

bir tür lpg oto gaz teknolojisi. bunu taktırınca araba uçuyomuş, ben taksicilerin yalancısıyım valla..

tutunamayanlar

vaktiyle çok özenirdik bunu okuyanlara, ermiş gözüyle bakardık. çok okumak istedim, şöyle bi havamı basim diye ama nerdee. tuğla gibi kitap, her elime alışımda bi tırsıp bıraktım..

burger king

her halde ve ahvalda mekdanılds denen dandrik yere bin basacak yer. lezzetli olduğunu herkes kabul ediyor ama bir tür algı yanılması sanırım mek'in bunun eline vermesi. tıpkı apsulut'un simirnoff'tan kötü olup daha çok satması gibi..

zargana

berbat bi balık bu..boyuna posuna aldanıp almıştım bi kere..anam o ne tat öyle, saman gibi..yok yok şaka yaptım, almadım hiç para verip..böyle her çeşit balığı alıp deneyen gustosu yüksek şehirli cool, urban cool bi imaj çizmeye çalışmıştım..itiraf ediyorum hamsinin içinden çıkmıştı bi tane zopa gibin..ilk davranıp almıştım tabaktan, güya uyanıklık yapıp..saman gibiydi valla..para verip hayatta almam, beş para etmez, almayın..yuh lan, zargana'ya bile kin kustum, ne kindar adammışım..

yüzyılın futbol gafları

türkiye'nin 2002 dünya kupasında oynadığı yarı finalin zirveden girmesinin gerektiğini düşündüğüm gaflardır. bi de 3. olmuşlardı galiba. yok yok kesin zirveden girmeli.

evlenilecek kız var eğlenilecek kız var

eğlenemediğin kızla nasıl evleneceksin ey denyo diye püskürtülmesi gereken cümle. ya da bırakalım öyle sansın salak, bütün eğlenilecek kızlar bana kalsın..heh heh..

keditor

bundan bi tane de 8sutun com'da var..kötü yazıyo baya bi..site sahibi kesin arkadaşı, o yüzden ses çıkartmıyolar diye düşünüyorum..köşesi de miyavlıyorum..sen önce yamayı öğren, sonra miyavlarsın..hıh!
ulaaaannn, acaba miyavlı ve yorum ayrı ayrı mı demek istenmiş..içinde miyav olan yorum gibi..bak bunu yeni farkettim.

paris hilton la ayni cezaevine dusmek

zor gün kara gün dostu olur bunu kafalardım ben garanti..sonra otellerden birinde müdürlük müdürlük verirdi kanka hesabı, takılırdık. şerefsizim otellerin hepsinin ismini değiştirirdim 10 yıl içinde. maradona palace..
gelin itiraf edin bizanslılar..güzel isim olurdu allah için!

emre altuğ

kız olsam kesin verirdim buna diye düşünüyodum..hatta bak terbiyesizlik yapıyodum, erkek halinde bile verilebilecek adamlar sınıfına koyuyordum kendisini..hani şu dünya batıyor, 2 seçenek kalıyor, ya vereceksin ya da boku yiyeceksin durumları vardır ya hani..o zamanlar için canım, yuh artık:)
ama gördüm bunu bi çekimde..ufak tefek lan bu, topaç gibi. geçti hayranlığım..şimdi mi? seviyeli bi arkadaşlığımız var kendisiynen..

patlican

avea'nın başlattığı gençlik patlamasıymış! bu isimle ancak kıçlarında patlar o gençlik. sensin patlıcan diyesi geliyor insanın..

arthur schopenhauer

bi ortamlarda ismi geçtiği zaman, usul usul o ortamdan uaklaştığım, beni korkutan, konuşma sırası bana gelse hiç konuşamayıp sik kafa gibi kalacağımı düşündürten adam. mühim biri galiba. bu isimle bizim gibi futbolcu olunmaz ya zaten, böyle mühim bişi olunur zaten!

vole

fıtbolda olanını çok sevdiğim, ara ara hele ki bu kadar kilo almadan önce yaptığım (ki seçkin örneklerinini youtube'dan izleyebilirsiniz) şey. haaaa, bira olanı soruyorsanız, yok kardeşim, ben efesten gayrısını tanımam. denedim, kafa bile yapmıyo, dandik bişi. sagi göbek ki, o bende bol miktarda var!

cnbc e

ekşi'de yazar olanı vardı bunun bir zamanlar. çok güzel yazardı, okurduk. ancak e' bitişik yazılırdı. tek farkı bu muydu peki? değildi tabi..aslan gibiydi, kral adamdı! sahi lan kayboldu bu adam çekti gitti.