bugün

entry'ler (187)

sözlüğün en asil hanım yazarı

Benimdir tabiiki.

kristen stewart

Değişik bir güzelliği vardır. Yüz ifadesi genellikle aynıdır.

ceylan ertem

Sesi güzel sanatçı.

üzüm ile şarap içmek

(bkz: ekmek arası pilav yemek)

bir insan neden sigara içer sorunsalı

Her sigara içmeyen insanın mutlaka sorduğu içi boş, cevapsız sorudur.

rujunun tadına bakayım

görsel

Bahsi olunca aklımda bu görsel belirir.

karnıbahar ın iğrenç yemek olması

Bizzat en sevdiğim yemeklerden biridir.

türk insanının çocuk yetiştirme özürlü olması

Tamamen "amcalarına pipini göster" mantığında yetiştiririz. Hatta o malum cinsel organı o kadar yüceltiriz ki, çocuk da her kadının kendi için yaratılmış olduğunu düşünür, tacizler tecavüzler meydana gelir. Kızlarımızı da öyle yetiştiririz ki, köle olarak doğmuşlardır, kocaları için seks objesinden başka hiçbir şey değillerdir, eğer tecavüze veya tacize uğrarlarsa susmak zorundalardır çünkü ayıptır. Bir de yetmiyormuş gibi hani çok dindarız ya, bu dindeki günah kavramlarını kadının üzerine yıkarız, erkekse günah işleyebilir, Erkektir yapar.

O kadar saçma sapan bir hâle sahip ki yetiştirilme tarzlarımız, bir de buna dini alet ediyoruz. En büyük Günahkâr biziz aslında, tecavüzcünün, tacizcinin, kadına şiddet uygulayan iti kopukların annesi, babası,abisi,ablası olarak...

arkadaşlar rehberim silindi yalanı

Mesaj atılsın diye whatsapp durumu yapılır. Daha önce böyle durumlara tanık oldum.

kemalist olmak için gerekli şartlar

At gözlüklerinizi çıkarmanız yeterlidir... ( Atatürk, tarihinin şartlarına göre Türkiye için alabileceği en doğru kararları almış bir komutandır. Bu denli akıllıca haraket eden bir komutana minnettar kalan ve hayranlık duyan türk vatandaşlarına ne sebeple tepki gösterildiğini anlamış değilim. Sevmiyor, haz etmiyor olabilirsin. Fakat nefret edecekseniz, gidin kan döken teröristlerden nefret edin. Düşünce yapısının kendinizinkiyle örtüşmediği insanlardan nefret etmek saçmalıktır. Düşünmek ne zaman suç oldu, özellikle bunca kan döken insanlar varken? )

kız muhabbeti

Genellikle analizden ibarettir. Kişi analizi, olay analizi vs vs. Ama siz dedikodu da diyebilirsiniz yani...

sevgili olmama nedenleri

Ya evlenmeyeceksek neden sevgili oluyoruz düşüncesinde olmaktır.

kıskanç arkadaş

iyi ve güzel olan her şeyinizi kıskanır. Itina ile çevrenizden temizleyiniz. Şayet her geçen gün size köstek olmaktadır.

açık oylayan erkek yazarın amacı

Ben de açık oyluyorum ama hiç böyle lanse edileceğini düşünmemiştim...

araba kullanmak vs motosiklet kullanmak

Rüzgarın tenine vuruşu, o özgürlük hissi, o anlık mutluluk... tabiki motosiklet.

stefan zweig

Bilinmeyen bir kadının mektubu adlı eserini okuyup diline hayran kaldığım ve diğer eserlerine kesinlikle göz atacağım yazardır.

çörçil

Sade soda, tuz ve limonun birleşiminden elde edilen içecektir. Ayıltıcı ve sindirimi kolaylaştırıcı özelliğe sahiptir.

izmirli kızların geniş olma sebepleri

Rahat ve özgür büyümüşlerdir, kötü lanse edilmemeli.

eski sevgiliyi unutma yolları

Unutmak için sevmemiştin ki...

çocuk olmak

Yalın ve berrak olmak.