bugün

entry'ler (11)

sıva ustasının aylık maaşının 60 bin tl olması

bunda şaşırılacak bir şey yok. benim kuzen gitti 28 yaşında açıktan elektrik teknikerliği okudu. 30 yaşında mezun oldu 1 ay sonra ise staj bitti ve belgesini aldı. artık meslek sahibiydi hem de diplomalı. şuan bir plazada aylık 30 bin liraya sabah 9-5 hafta sonları izinli yatış işini yapıyor. 5 den sonra her gün 1-2 saatlik iş alır. ve en az 1500-2000 tl arıza veya elektrik tesisatı yapar. cumartesi günleri de en az 5 iş alır ve yapar. pazar günleri yatış yapıyor. aylık net kazancı en kötü ayında bile 70-80 arası. işin tuhafı konusuna geliyorum. bu adam niye bu kadar para kazanıyor. tamamen arz talep. bu adam gibisi yok. yani bu adamın işini yapan tekniker bulmak çok zor artık. zaten tamamen erkeklere yönelik bir meslek. kadın erkek rekabeti yok. erkeklerde gidip öğretmen avukat saçma sapan bölümler okuyup bu işlere yönelmediğinden. çıraklıktan yetişende kalmadı. meslek lisesini bitirenlerde gidip üniversitede öğretmenlik, insan kaynakları, ofis falan okuduğundan. bu adamlar şuan bulunmaz hint kumaşı arkadaşlar. ve tabi ki de haklı olarak bu parayı kazanacaklar.

sinemaya davet edecek bir arkadaş bile bulamamak

Ben acayip arkadaş ortamı olan biriyim ama şu sinemaları halen tek izlemek beni daha çok mutlu ediyor.

şiddet gösterisi

Türkiyede oldukça yaygındır , Polonyaya tasindim neredeyse hiçbir ortamda görmedim özelikle erkek ortamında görünür. Genelde böyle omuza yumruk sırta şaplak yüze hafiften tokat şeklinde gösterir . Kendisini alfa olduğunu belli etmek için herkese hakaret veya küfür eder ama kendisine aynı söz söylenince hemen saldırır moduna geçer. Çünkü gücünü kanıtlama istediği olan zavallı bir yaratıktır. Aslında bu insalara bir diş gosterirseniz size karşı hemen iyi olurlar. Aslında bu zavallılar saf sakın insanlara bulasirlar. O yüzden Türkiye bana hiçbir zaman iyi gozukmemeyi gösterdi eğer biraz efendi olursan bu ülkede hemen seni ezmeye çalışıyorlar. Ama Polonya kesinlikle öyle değil kimse kimseye karışmaz. Ülke adına maalesef çok üzücü bir durum. O yüzden kardeşlerim o insanlardan uzak durun onlar durmaz istese dişinizi gösterin.

erkekler ne ister

Son 5 senedir Avrupa'da yaşadığımdan bir erkek olarak kesinlikle kadın istemiyorum. sadece ve sadece istediğim tek şey yanlızlık, şöyle 1 yıl kimse olmadan, tek başıma yaşamak istiyorum.

anadolu efes

Bu sezon play-off yaparız inşallah . Takım kötü değil ama ergin ataman yine berbat bir yönetim sergiliyor. Geçen sene Avrupa şampiyonluğunu o kadro ile essek koysan alırdı. Onun bir şey kattığını düşünmüyorum. Çok kötü bir hoca, takıma bir uzun bir tanede iyi kanat lazım simon, Bryant bunlar yollanmali.

emirhan ilkhan

Valla benim birşeyler bekledigim bir çocuk bakalım fizik yetersiz ama çocukta teknik kesinlikle var.

ideal bir türk ün dini ne olmalıdır

Ben ideal bir Türküm dinim ise Şia islam herkese tavsiye ederim. Cennetle mujdelenmislerdir.

ayetullah humeyni

Bu adam dünyada siyasal islam'ın yani şeriatcilerin özgüvenini getiren bir devrim yaptı. Ondan sonra bu radikal islamcılar azdı. her ne kadar yobaz şeriatçı olsada tam bir dava adamıdır. oldugunde sadece 1 tane tek katlı evi ve yüzüğü vardır. Başkada bir şeyi yoktur. islam aleminde ve Türkiye'de islamcilar onu söyle onurlandirir.
Allahu Ekber Humeyni Rehber.

hasan nasrallah

Orta dogu daki en güvenilir ve en güçlü lideridir. şuan şia yayılmasının baş mimarı, sloganı israil'e ölüm siyonizm lanet ABD'ye nefret islam'a zaferdir.

jesse pinkman

Malın önde gidenidir ama bir o kadarda sempatik ve iyidir. Walter white'ın ortağıdır. Meth işinde çok iyi olmuştur. Çok iyi arkadaşlara sahiptir. Hikayenin sonunda farklı bir kimliğe bürünüp yeni bir hayata başlamıştır.

kawhi leonard

Oyunun her iki yönünü çok iyi oynar. çok beğenirim büyük basketcidir. bence clippersla olmaz ama başka takıma gidip 1 şampiyonluk ve 1 MVP daha alır diye düşünüyorum.