bugün

entry'ler (10)

kadının iş hayatına girdikçe boşanmaların artması

Maalesef ataerkil toplumlarda yükselen çirkin iddialardan bir tanesi daha. Bakın arkadaşlar o evde bırakıp komşuculuk oynamasını beklediğiniz eşinizi gecenin bir vakitlerine kadar bekletip mis gibi kendine özgüveni olan iş kadınlarının channel kokularıyla kendinizi bir halt sanmanız sebep oluyor böyle konuşmalara. Sonra eve gel evdekini eleştir. Yok öyle bir hakkın. O evdeki kadın kendi yapabileceklerini keşfettiği zaman da boşanmalar çoğalır tabi insana insan kıymeti vermediğinizden kaynaklı.

dinlenilen şarkının en vurucu kısmı

Ellerin kışı bahar eder mi?
Tutuşunca yüreğimi örter mi?
Ey ruhuma kır alem-i papatya
Beni böyle koyup gitme olur mu?

tayyip erdoğan ı sevmeyip ülkesinde yaşayan tip

Her şeyi kenara at burası bir şahsın ülkesi değil bir milletin ülkesidir. Türk’üm diyen ve devletin zararına iş yapmayan herkesin bu ülkede saygı çerçevesinde yaşamaya hakkı vardır.

geceye bir gerçek bırak

Gerçekten acı ama çok gerçek. Bütün yaşadığınız ilişkiler menfaate dayalı. Aileniz, arkadaşınız, sevgiliniz de bu genellemeye dahil. (bkz: baltalı ilah)

kedi

Yürüyüşüyle meşhur olan, ona evinizi açmadan önce sahibi olacağınıza inandığınız fakat aslında sizin sahiplenildiğiniz yaklaşık 30 cm’lik özgüvenli sevgi topu.

sevgiliden ayrılmak

Kızgın kumlardan serin sulara atlamak. (bkz: zılgıt çekme sebepleri)

kızlarla güzelliği için birlikte olmayan erkek

O kadar da olmayan bir erkektir ki oranlarsak Türkiye nüfusuyla %0.1 falan. Sözlükteki erkek bireylerin çoğu güzellikle ilgili başlık açmakta ve maalesef başlık altına saçma saçma bilgiler girmekte. Hepsinin bir kaç farklı kültürün yansıması olduğunu varsayarsak cidden yok denecek kadar az.

yanlışlıkla sizin zilinize basan andavallar

Dış kapının şifresi bir rakam, o rakamı iki kere girince kapı açılıyor ve maalesef bazı insancıklar o rakamı sadece bir kere girip evimin kapısını çalıyor sonra da şöyle sesler duyuyorum. “Şifreyi girdik siz kimsiniz? “ pardon da benim kapımı çalan sensin bırak da ben sorayım o mükemmel soruyu.

aşk

“Aşk iki kişinin bilinçlerini birleştirme çabasıdır, boşuna bir çaba çünkü insan kendi bilincine mahkumdur.” J. Paul Sartre

türk kızı vücudu

bu başlığa bakıp wtf? diye bir nida yükseliyor içimden. Lütfen herkes gitsin kendi vücuduyla ilgilensin. Türk kız, Rus kız, ingiliz kız vücudu diye devam edebilecek tuhaf başlık. Birinin vücudu ( (erkek ya da kadın) herhangi başka birini ilgilendirmez. istenirse kıllı belle düşük bel pantolon giyilip bel gösterilebilir. Metalaştırmayın.