bugün

entry'ler (33)

çocukluk kapıdan girse yapılacaklar

otur iki kitap oku derdim.

erkek çocuğuna asla verilmemesi gereken isimler

2. isim olarak dedesinin adı

en çok küfredilen eşya

Yere düşen kalem
Pili bitmeye yakın mouse
Çözülen ayakkabı bağcığı

Ama en çok küfür ettiğim eşya, köşeleri keskin ucuz kaşık.

bugün ne pişirsem düşüncesi

Annemin kavaltıdan sonra kara kara düşündüğü sorulardan bir tanesi. Kadın elinde olanlarla şaheser yaratmada bir ilah.

büyük ikramiye çıkınca yapılacak ilk şey

çaktırmamak.

kitap okuyan mal

aklıma bir hikaye geldi. senin gibi düşünen birinle yazar arasında ki sohbette. yazar: sen közlenmiş patlıcan yediğinde büyüyor musun? cevabı: hayır. yazarımızın cevabı ise: olur mu hiç bütün vücudunda bir etkisi oldu, karaciğerinde bir hücre belkide içindeki vitaminlerle kapılağın hastalıktan kurtuldun. tekrar sorar: kitap okuduğunda da büyüyemessin değil mi? eleman: evet kitap okumak saçmalık. yazarımız son noktayı koyar: kitap okumakta böyledir. okurken bir şey fark etmezsin, düşünceni yaşamını olaylara vereceğin tepkileri değiştirir. kısacası kitap her şeydir, okuyalım okutalım.

erdoğan ın internete zehir demesi

bu zehri ilkokuldan beri kullanıyorum. arkadaşlarımın ' gel sende cs yapacağız ' demesiyle bağımlılığım başladı. 22 yaşında kendi fikri olan, araştırıp farklı fikirler arasından kimin haklı olduğunun kanısına varabilirim. eleştirilerin dilden dile , yazılan yazıların temiz beyinleri kirleticeğini düşünenler bu kimselerin tek derdi kendi kıçını kurtarmak. -internetime dokunma- bir iletişim aracımız var onu da elimizden alınmasın.

kitap okuyorum bir faydasını görmüyorum

uzun süre kitap okumadıktan sonra konuşmamın değiştiğini bile fark etmişliğim varken senin böyle bir fikirde olman, çok garip.

en güzel kız ismi

kalbini paylaştığının kişininkidir. kamuran bile güzeldir, sevdikten sonra.

telefonu efendim diye açan insan

Alo'nun anlamını bilen insandır.

hakan hepcan

lan bir de darbe akşamı trt den yayınlanan müsvette konseyin hitabını öven yorumlarda bulunmuş. iyi oldu ne zamandır duymuyorduk demiş. ne biçim insanmışsın sen be.

almanya da benzinin litresinin 5 30 olması

Avrupa ortak para birimi olan euro yu kullanıyor olsak haklısın. Asgari ücretimiz 1400 euro ya denk geldiğinde başlığı yenilerisin.

eti puf u açamamak

Bir de bisküvisi dağılmış paket birden açılır ya, ahh yıllar

memleketinizin nesi mesur

peynir helvası,

birisini gerçekten sevmek

yeni fark etmişse uyku kaçırır, karna ağrı sokar, karşılık bulmamak gibi bir seçeneği düşünmeyen kimyasal tepkimedir.

kenevir serbest olsun kampanyası

ondan da vergi alırlar. bira şişesinin birbiri ile olan o samimiyeti olmadan nasıl yaparız bilemedim.

kuru et

klasik efes birasını ile güzel giden, tek başına sevmediğim, meze yerine kullanılan et çeşididir.

yırca köyünde 6000 zeytin ağacının kesilmesi

bir zeytin vardı kahvaltıda rahatla yediğimiz o da pahalanacak desenize. eskiden kıyıda ki ormanları yakıp gizliden işlerini hallediyordular şimdi ise göze soka soka kılıfına uyduruyorlar.

1 70 boyuyla dayılanan anadolu erkeği

bir o kadar da yerin altında olan babayiğit türk erkeğidir.

desenli külotlu çorap

penti reklamlarını akla getirir. malum gerçek hayatta giyen sayısı çok az.