bugün

entry'ler (1)

öznur yıldırım

Kimse eline su dökemez lafını öznur yıldırım'a yakıştıramıyorum. Sanırsınız bi Yaşar Kemal onu da geçin yakın döneme bakalım sanırsınız bi Azra idil Kohen (bu yazarın bir konuşmasını dinleyin isterseniz. Yazar dediğinizin dili iyi olmalı hem yazarken hem konuşurken akıcı olmalı gençler) Öncelikle başarılı biri midir? Kesinlikle başarılı biridir zaten konusu geçince herkese başarılı biri olduğunu haykırıyorum fakat kendisi lütfen kusura bakmasın bu tamamen benim fikrim.

Öznur yıldırımın geçenlerde bir videosuna denk geldim. Ekstra olarak zamanında bir iş için beraber telefonda konuşmuştuk. Konuşması akıcı hiç değil. O konuşurken böyle artık hadi hadi hadi hadi tamam ben cümleni anladım kabalık olmasın diye de bitirmesini bekliyorsunuz hatta bir zaman sonra iç benliğinizle kupon oynuyorsunuz evet 1209312938 saniye önce anladığı cümlenin sonunu 2 saniye önce bitirdi.

Ek olarak bu Wattpad'de çöp kitaplar olduğunu düşünmüyorum. Profiline çete mete isimleri yazan profillerin kitaplarını okursanız tabiki çöp bulursunuz. Öncelikle okuyacağınız kitabın yazarının profiline göz gezdirin, profil fotoğrafına, sonrasında kitap adına, sonrasında açıklamasına sonrasında ilk bölümünü bir okuyun iyiyse devam edin ha birinden negatiflik alıyrosanız devam etmeyin. Bu platformu kötü yapmaz nice yayın evlerinden ciddi edebiyatçılardan romancılardan ödüllü kitaplar çıktı buradan. Mesela şu an hali hazırda olan #Dexilkromanim2018 mevcut. 2017 kazananı da var kitabını okumadım ama bu da başarılı ve wattpad platformundan bıktım yani şu platformu kötüleyenlerden 2 ay zaman geçirdiniz diye vasat platform demeye hakkınız var sanıyorsunuz ben 1.5 yıldır bu platformdayım harika eserler var. Mesela Alya Öztanyel, Buse Pendaz, Mısra Fırat vs...