bugün

entry'ler (41)

covid 19 aşısı yaptırır mısınız

zorunlu olmasın. mutasyona uğrayan bir virüs için kobay olmaya niyetim yok.

dünya çocuk hakları günü

Sokak başı çocuk işçi var. imkansızlık dolayısı ile eğitimden mahrum kalan bir çocuk nesil var. Hangi hak? Hak var ise neden işlemiyor?

covid 19 hastalığına karşı alınacak önlemler

mesafe ve hijyen. yalnızca bu ikisi

eryanur kuran okuyor partisi

pastaya da mı altın varak attınız yuh.

brezilyadaki solunum cihazlarının türk malı olması

made in turkey yazısını gözümüze sokmak istemişler. ilk defa bir şeyleri başarsam, yurt dışına falan göndersem ben de böyle gabak gibi milletin gözüne sokardım. çok iyi çalışma beğendim.

açık oylayan bir kız işaret gönderiyor olabilir mi

uygulamadan giriyordur, her şeyi üstünüze alınmayın.

doktorların bir halttan anlamaması

tıp böylesine hızla gelişirken bazı doktorlar kendini geliştirmiyor, sonrasında kendi alanında eksik kalıyorlar ve hastalar da doktorlar bir bok bilmiyor diye tüm doktorları aynı kefeye koyuyor. buradan tüm doktor ve doktor adaylarına sesleniyorum alanyazına hakim olun, sonra başınıza kalkıyorlar. okuduğunuz onca sene bir bok bilmiyorlar sözüyle bir hiçe dönüşüyor.

sanırım artık sözlükten gitmenin zamanı geldi

ben de gitmiştim 11. nesil yazarlarla uğraşıyorlar diye. şimdi geri geldim 12. nesil yazarlar gelmiş (yeni öğrendim evet). artık sizinle uğraşacaklar. sen şimdi git ama 13. nesil yazarlar gelince geri dönmeyi unutma.

çocuğunu döven insanlar

bu başlığı okumak bile canımı yaktı. anneden , özellikle de babadan dayak yiyerek geçirilen bir çocukluk ileride nasıl psikolojik rahatsızlıklara yol açtığını bilmeden açılmış bir başlık.
ben ailemden yediğim dayaklari hala affedemiyorum, yetişkin oldum dayak travması hala önüme çıkıyor.

feed the machine

nickelback ın albümüne ismini veren şarkısıdır. önceki şarkılarına göre biraz daha sert olduğunu söyleyebilirim.
favorim must be nice.

hayvan olsaydınız hangi hayvan olurdunuz

öküz başlı antilop.

çocukluğa dair hatırlanan ilk an

boncuklu tabancayla mahallede terör estirirdim.

asgari ücretliy verilecek kızım yok diyen baba

kızı da asgari ücrete çalışıyorsa haksızdır. kızınla dengi dengine asgari ücretli damat gelmiş ne var bunda.

sadece türkiye de görülen olaylar

güneşe ateş etmek.

misafirlikte yaramaz çocuğun boynunuza çıkması

bilgisayar oynamasını bilmeyen çocuktur. bu fırsatı değerlendirin ve çocuk büyüyene kadar sürekli oynayın boynunuza çıksın varsın. biraz büyüyüp bilgisayarınızı isterse ışte o zaman sıkıntı büyük.

ilkokul denilince akla gelen ilk şey

mavi önlük, beyaz yaka. pantolonu yırtılan çocuk. tavandaki ayak izi, yeşil tahta, tebeşir, okuma fişi, yaz tatili kitabı, üç çizgili güzel yazı defteri.

üstünüze birisi kussa

bir teyzenin bana yaptığıdır. berbat birşey. sıcaklığı hissediyorsunuz sonrası iptal zaten.

en çok kimin konserine gitmek istediniz

iron maiden.

sözlük yazarlarının boyları ve kiloları

158 boy
46 kilo
evet yataktan paraşütle iniyorum.

nefes tutmak

selenadaki kıvılcım en iyi örneğidir.