bugün

entry'ler (1)

işkur işbaşı eğitim programı

sömürmek sömürmek sömürmek. çok vakit alan gereksiz gördükleri el ayak işlerinizi yaptırırlar stajyerden farksızdır hatta stajyerden kötüdür. günlük 50 TL para verirler hafta sonu cumartesi çalışıyorsanız vermezler nitekim pazar çalışmaz hiç bir yer ama diğerleri o günün parasını alırken siz alamazsınız. bayramlarda resmi tatillerde alamazsınız yani günlük 50 TL ayda 30 gün çarpı 1500 TL alacağım gibi düşünmeyin sakın. VE en kötüsü KISA VADE SiGORTA PRiMiNi YATIRIYORLAR. HASTANELERDE SiGORTALI GÖRÜNÜRSÜNÜZ AMA EMEKLiLiĞiNiZE YANSIMAZ. 7 ay çalıştıktan sonra öğrendim zaten bunu yeni mezun olan çaresiz şaşkın ve saf kişiler üzerinde uygulayabiliyorlar sadece simdi ki aklımla hayatta kabul etmezdim bence. bu arada bu parayı iş yeri vermez devlet verir. maaşınız aylık bir hafta kadar geç yatırılır. ama iş yeriyle anlaşırsanız bir miktar oda size ödeme yapabilirler. ama 300 TL vermişti şirket ekstra olarak.. birde nedense sürekli değişiyor bir 6 ay oluyor 9 ay diyende var 1 sene çalıştıran yerlerde. iş kura gittiğim de evraklar için yetkili beyefendi resmen bunu ticarete dönüştürmüştü. gidin firmalara tanıtın dağılın gibisinden. biraz para kokusu aldım yani bilemiyorum