bugün

entry'ler (33)

türkiye den siktir olup gitmek

Siktir olup gitmek demeyelim de , incindim artık yeter ben gidiyorum diyelim.
Şaka bir yana birkaç yüzüne bakılır insanın hatırına bu ülkede kalan büyük bir topluluk var, elbette aile, çevresel faktörler de bunun için bir yan etken ama hala umut var bu ülke için bunu asla unutmayalım.

whatsapp daki kabe emojisi

Caizliğini birisinin hatırlı bir hocadan öğrenip buraya yazmasını rica ediyorum aksi takdirde ramazan ayında Hatipoğlu'nun sahur programına bağlanıp bu önemli soruyu sormak zorunda kalacağım.
Durduk yere günah point kasmayalım.

tipim değilsin

Bir ilişki kurma çabası başlamadan kişi bunu sezip size söylemişse sizi birçok dertten, uğraştan kurtarmış demektir kişiye kızmayın.

Ayriyeten bu kelimeleri kullanacak kadar sığ bir bireyle birlikte olmak zorunda kalmadığınız için kendinize bir caramel macchiato ısmarlayın ve ucuz atlattığınız için şükredin.

yeni akit

Aklıma bin bir türlü kelime oyunu, komikli şeyler geliyor ama bazı şeyler artık espirisi yapılamayacak derecede ciddi bir hal aldı bu ülkede.

Uzaktan bakarsanız bir yayın organı olarak hayatını sürdüren bir yapı. Ama yakından bakınca içten içe çürümüş bir zihniyetin maşası olduğunu düşündüğüm ( ki bunu düşünmek için kendi açımdan güçlü sebeplerim var ) ve her an kirli bir propaganda yapabilme potansiyelin sahip olduğunu düşündüğüm bir yapı. Yani beni korkutan yaptıkları değil potansiyel olarak yapabilecekleri.

Sadece bir medya gurubu canım ne olabilir ki ? diye düşünüyorum bazen, sonra aklıma hitlerin başa gelmek için destek aldığı, halkın cahil kesimini kandırarak ve gerçeği çarpıtarak halkı manipüle ettiği yayın kuruluşları geliyor ve sonra anlıyorum ki bazı şeylerin artık ciddiye alınması gerekiyor.

hitlerin hatası

Uzun süre hit olarak kalamamalarıdır.

mansur yavaş ın sevilmeme nedenleri

insanları masaya çıkıp tepinmeye teşvik etmesi yani dolaylı yoldan insanları kamu malına zarar vermeye teşvik etmesi.

Ayriyeten sosyal devlet mantığını benimsemesi ve belediyenin yani devletin bütçesini halk için harcaması, halk bu gün var yarın yok parayı boşa harcıyorsunuz Mansur bey.

ihaleleri de unutmamak lazım, ne o öyle şeffaf hareketler halka açık ihaleler vesaire, bu işler herkesin gözü önünde yapılacak şeyler değil, bana şovmuş gibi geliyor bu hareketler.

yumurtasız domatessiz bibersiz menemen yapan kız

Kıyma da kullanmazsa kara delik oluşturabilir.

şarkılarda sorulan en zor soru

Seni çok sevmiştim sen neden bena böyle yaptın ?

1 liraya satılan tavuk döner

Zenginin düşmanı, fakirin de düşmanıdır. Midenize efendiliğini bozdurabilir. O guruldamaları ne sanıyordun ?

türk dizisi izleyen başıboş

Utubda hasbelkader denk geldiğim bir selena bölümü izledikten sonra fringe dizisine başlayınca kendimi lvl atlamış paladin gibi hissettmeme sebep olmuştur. O gündür breast reduction surgery e nasıl bakıyorsam türk dizilerine de öyle bakıyorum.

kapalı kızların küfür etmesi

Kilolu bir bireyin yemek yemesi kadar normaldir. Göze batar ama normaldir.

üşüyorsun ceketimi al

Bir arkadaşım üşüyorsan arkana kalın bir şeyler vereyim demişti. Hiç bu açıdan bakmamıştım.

hayata dair iç burkan detaylar

Er yada geç birgün isminizi dahi kimsenin hatırlamayacağı ve var oluşunuzla olmayışınız arasında hiçbir fark olmayacağı gerçeği.

özgüven eksikliği olan erkeklere tavsiyeler

''Fortune favors the brave '' '' Talih cesurlara yardım eder '' mottosunu yaşam stili haline getirmektir. Yapmaktan tırstığım, pürstüğüm, darzdığım birkaç şeyi birkaç kelimenin yardımı ile hayata geçirdim. Bu kadar kolay olmamalıydı ama oldu. Lütfen evde deneyiniz.

tekrar başlaması istenen diziler

bkz: çaktırmadan dizi tavsiyesi almanın yolları

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Herkes çok kuulmuş:(

Ben o kadar değilim galiba ;

http://www.youtube.com/watch?v=w0DTBlCB9ko

celal şengör vs caner taslaman

Caner beyin neredeyse bütün videolarını izledim ve hepsini kendimce yorumladım ( size de aynısını tavsiye ederim ). Hiçbir zaman ön yargılı davranmadım bunu da bilin isterim.

Caner bey felsefeyle dini aynı potada yoğurmaya çalışan ve bunu yaparken aralara küçük paradokslar yerleştiren birisi, gayet zeki ve yaptığının farkında ama ortaya attığı her fikir felsefik bir teoriden ötesi değil. Tüme varım yaparak, bilimsel olarak kesin olmayan sürekli değişen teorilerin doğruluğu ve yanlışlığı üzerinden fayda sağlayarak, gerçekleri bükerek kendi istediği şekle sokarak buralara kadar geldi. Malesef böyle insanlar pirim yapıyor bu ülkede. Saygı duyuyorum yanlış anlaşılmasın. insanın en büyük özelliklerinden biride bulunduğu ortama uyum sağlamasıdır o da öyle yaptı, içine doğduğu ülkenin çoğunluğunun kabul ettiği bir dini kendi felsefik çalışmalarıyla yoğurup piyasaya sürdü, çok da pirim yaptı bunun sayesinde ve eminim iyi de para kazandı.
Biz ne dersek diyelim Caner bey amacına ulaştı.

Ama bilim ile din felsefesini, var olduğu kanıtlanmış olan şeyler ile kesinliğine ulaşmanın imkansız olduğu bir şeyi aynı ortamda tartışmak ne kadar kalıcı veya yapıcı olabilir ki ? Bilim kanıt ister, felsefe ise teorilerden ibarettir. Bilim sürekli değişir evrilir ve sonunda doğruyu bulana kadar durmaz ama din ve felsefe sürekli sabittir ve her akla göre farklı yorumlanır ve hiçbir zaman kesin doğruya ulaşamazsınız. Bilim hissedilir günümüze ve geleceğe ışık tutar, hayatı ve evreni anlamamıza yardımcı olur, din ve felsefe ise bir tane dahi kesin cevabı olmayan sorulardan ibarettir. Hepsine ihtiyacımız var yaşamak için. Bilim insanoğlunu hayatta tutar, güçlendirir, geliştirir, öğretir hayatımıza fiziki olarak mudahele eder. Görürüz hissederiz anlarız ve mantıklıdır. Hasta olursanız ilacı alırsınız ve iyileşirsiniz, yani vardır. Din ve felsefe ise bilimin henüz cevaplayamadığı soruları kendi üslubuyla cevaplar ve kalan boşlukları doldurur, temel ahlak kurallarını belirler ve kaosu engeller. Her şey bu düzenin birer parçası fakat gerçek olan ile gerçek olduğuna '' inanılan '' arasındaki fark sıfır ile sonsuz arasında ki farktan farksızdır.

seyit onbaşının 250 kg top kaldırdığına inanmak

ister gökten melekler insin, ister şehitler ölmesin, isterse de insanlara doğaüstü kuvvetler verilsin. insanlar geçmişine bakıp bu savaşta yaşanan şeyleri istedikleri kadar abartsınlar hem abartsalar ne olur ki ? Buna hakkımız yok mu yani ? “Good stories deserve a little embellishment.” demiş Tolkien amcamız. Bırakalım da bu zafer bizim olsun.

erkekler neden bakire ister

Çünkü seks yapmayı inanılmaz bir namus meselesi olarak görürler. Ondan önce kimse '' mallarını '' kullanmış olamaz. Kabul edilemez bir şey bu . . . Yaşamın kaynağı olan bir olay iki insanın birlikte olması zevk verir, mutluluk verir, kendini iyi hissettir, ömrü uzatır, sağlıklıdır , ama gel gör ki pussyhunter diye nickname alan tipler anneleri söylenmeye başlayınca bakire eş ararlar. Benden önce evleneceğim kişi hayattan zevk alarak, ne yaptığını bilen ve özgür bir insan olarak yaşamışsa ben neden bunu bir dezavantaj olarak göreyim ? ikinci el araba almıyorsun burada karşında bir birey var bir insan var. Seks erkek için de kadın için de bir ihtiyaçtır arkadaşlar bu kanıtlanmış bir şey doğanızla savaşmayın kimse kendini kandırmasın.

ateistlere bir sorum var

Ateistler her konuya bilimsel açıklama getirmek zorunda değiller ayriyetten her soruya cevap vermek zorunda da değiller zira bir ateist her şeyi bildiğini ve bütün cevapların sihirli bir kitapta olduğunu da iddia etmez basitçe şu anda bu sorulara cevapları olmadığını ve bu konu hakkında cevap veremeyeceğini belirtir ve bu konuyu gerçekten araştırır. Sende cevap yok , bende cevap var! ee ? o zaman ben haklıyım. Bu mantıkla hareket eden bir insan ile nasıl uzlaşılabilirki ? Ateizler bunu da açıklasın, ateizler şunu da anlatsın gibi cümlelerle akıllarınca ateistlerin aptal ve yanlış olduğunu açıklamaya çalışıyorlar sonra cevap verince de görmezden gelip sen yanlışsın diyorlar. Şu anda yeryüzünde 4000 den fazla din var belki de daha fazla ( bildiğim yanlış değilse ) ve her birine de içten inanan insanlar var, seninkinin doğru olduğunu ya da herhangi birinin doğru olduğuna inanıyorsan hangisi ? Ortada ciddi bir ispat dahi yokken ( ki olsaydı herkes o dine mensup olurdu ) sadece varsayım ve dogmatik bir inançla bir dine bağlanırsan gerçekliği görmezden gelip işine geleni yapıyorsun demektir. Peri masallarında dahi olmayan olaylar din adı altında insanlara anlatılıyor millet de bunlara inanıyor ve hayatlarını ona göre şekillendiriyor. Kameranın icadından sonra gözle görülür bilinir bir mucize yok ama genede insanlar inanmaya devam ediyor. Benim burdan çıkardığım şey dinin var olmak için size değil, sizin var olmak için bir dine ihtiyacınız var.