bugün

entry'ler (11)

öpüşen çift görünce yapılacaklar

geçen gün bir kafede otururken denk geldim. kahvenin dibinde soğuk kalmış o kısmı içip içmemeyi düşünürken yan masadaki çift masanın iki ucundan birbirlerine uzanıp öpüşmeye başladılar, midem kalktı, apar topar çıkıp gittim. 5 saniye sonra unuttuğum çakmağımı geri almaya döndüğümde bana bir bakış attılar ki sanki benim utanmam gerekiyormuş gibi hissettim.

ekşi sözlük

yazar alımlarının artmasından dolayı entry kalitesi düşmüş olması, ekşinin bu ülkenin en önemli mecralarından birisi olduğu gerçeğini değiştirmez. kapatılsa dahi kesimi, ideasi ekşi sözlükte değil zart zurt sözlükte tezahür eder. iktidarın bu girişimi komik olması dışında hiçbir işe yaramayacaktır.

suriyeliler bu ülkenin öz evladıdır

evladı kabul eden alsın evinde beslesin.

pkk ve fetö nün en çok nefret ettiği parti

pkk için zafer mhp ve iyip'dir. bunun nedeni tabi ki bu partilerin milliyetçi duruşlarıdır.

fetö için ise sanıyorum ki akp'dir. bu da 15 temmuz sürecine neden olan o çıkar çatışmasından dolayı tabi. fakat bu terörist organizasyonların belirli partileri kendilerine baş düşman bellemeleri o partileri sütten çıkmış ak kaşık yapmaz.

kısacası pkk ve fetönün x partisi/partileri ile kızışmasının ana nedeni bu partilerin hem halkta büyük bir karşılığı olması, hem de siyasi erkin bu partilerde olmasıdır. şu an kafamdan uydurduğum bir antimilliyetçi antilaik parti olsa ve iktidara gelse pkk ve fetönün yukarıda bahsi geçen partilerle işi kalmaz, görüşleri uyuşsa dahi bu aap adlı partiyi kendilerine düşman bellerler.

cauchy dizisi

reel sayılarda yakınsak dizilerden farkı olmayan dizi.

atatürkün sarhoşken kurduğu ülke

ayık olduğunu iddaa edenlerin yönetmeyi beceremediği bir ülkedir demiyorum. öyle bişey yok bence. ama atama da sarhoşluk yakışıyordur diye hayal etmiyo da değilim kendi kafamda.

kaç defa aşık olunur

bir arkadaşımın "bir kez aşık olur insan, diğerleri onun ikamesidir" diye cevaplandırdığı soru.

uludağ sözlük android uygulaması

ortalıkta olmayışı ve hakkında bu yorumlar yapılması, yeni bir üye olan ben hayretlere düşürmüş olandır.

lineer cebir

külliyen angarya iş olan derstir. yemin ediyorum sınavda matris yazarken baygınlık geçirmemeye çalışmak, soruların kendisinden daha zordur. öte yandan analizin aksine operasyonları ve terimlerini kafada canlandırmak bir hayli zordur.

gayların ekseriyetle kemalist olması

gayliğin popülasyonda dağılımı normaldir, diye tahmin ettiğim; meselenin gayliğini açıklayan ile açıklamayan bireylerin siyasi pusulada dağılımı ile alakalı olduğunu düşündüğüm durum.

ekşi sözlük

son zamanlarda gerek moderasyonu, gerek yazarların/yazılanların kalitesi çok düşmüş olan; buraya göç etmemin nedeni olan, kutsallığı kalmamış bilgi çöplüğü.