bugün

omuzunda uyumak için aylarca beklemektir.
--spoiler--
'Hiçbir şeyi unutma! Ben unutmayacağım!.' diye fısıldamıştın kulağıma otobüse binerken. Arkanda seni seven adam duruyordu. Bakışlarımı kaçırmıştım. Bakışlarımı kaçırıp yüzümden fidye istemiştim. Şimdi aynı bardaktan su içemiyoruz! Ben bunu biliyorum, su biliyor, bardak biliyor; bir sen bilmiyorsun! Seyahat acentaları önünde ayrılan, orda kavuşan, orda bir tutkuya büyümesi için izin veren insanlardan bizi ayıran nedir ki.. Ayrılığı dört tekerleğin yönüne bindiren mi suçludur, o dört tekerleğe bir beşinci tekerlek olarak eklenen mi?! Ansiklopediler açıklayamıyor bunu!
Dallı budaklı bir bedende, teras katındayız! Bütün görüp görebileceğimiz: HAYAT! O yüzden zar tutma, kağıt kurma, taş çalma aşkın peşinde koştururken! Kök salmak, bitkilere has bir özelliktir; sen tek bir yere yerleşemezsin. Geleceksin. Seni ölüme, aykırılığa, başkaldırıya davet eden, ait olduğun, bu soktuğum cehenneme geleceksin. Bir çeşit love story meselesi! Ama cesaret, biraz da büzük meselesi! Sesim duyuluyor mu?! Sesimi işitmeye çalışanların kulakları var mı?!
Gece otobüslerinde cam kenarı masalları. Gece otobüslerinde valizlere, çantalara doldurulup götürülen onca an! Gece otobüslerinin seveni karartan o soluk, sarı ışıkları! Karanlık bir kutu bu. Karanlığı yasallaştıran, karanlığı bir güç gösterisine dönüştüren, aydınlıklarla sınırlı olduğunu kanıtlayan bir kutu bu otobüs! Muavini çağır yanına ve ona de ki: 'ben asla gelmemiştim, asla da dönmüyorum!.'
--spoiler--
herşeyi kendi kendinize yaşamaktır şehirlerarası aşk. sevinirsiniz, sevinç tek başına yaşanır, üzülürsünüz tek başınıza. kızarsınız telefon kesmez ama buluştuğunuzda, buluşmanın sevinciyle birşey demezseniz, diyemezsiniz, az zaman vardır birde üstüne olayın üzerinden geçmiştir, kızgınlığınız kalmaz, kıyamazsınız hem ona. ama o olay herneyse içinizde bir burukluk yada daha kötüsü bir hınç olarak kalabilir.
olmasın demek haksızlık olur ama zordur, yorucudur.
aşkın sonrasında şehirler arasına dönüşmesidir. sevdiğinden uzak bir (bkz: diyar) yolu tutmaktır. kalpten kurulan bağların da köklerinin sağlamlaştığı veya salındığı tehlikeli yolculuktur.
(bkz: seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli)
(bkz: playstation portable)
yüksek ihtimalle sonu olmayan aşktır. gidip geldiğinde gördüğün yerler kar kalır yanına. ha bir de biletlerden kazandığın puanlar var.
ne şehri ben kıtalar arası yaşıyorum ey gidi ey...
sourh park; 3. sezon, 1 bölüm'e konu olan olay. başrolde kenny mccormick
dünyada'nın en yaşaması en zor ilişkisidir. ulaşamdığınız her dakika daha da bağlanırsınız. sonu ayrılıktır. hiç şaşmaz.
aldatılıyorsunuz büyük ihtimalle en sonunda.
uzun yol muavinlerinin güzel kız görünce yaşadığı durum olarak kayıtlara geçebilir. zira her gördüğü güzel kısa servis ve yolculuk esnsında asılabilme potansiyelleri vardır. sık seyehat ettiğim için benzerine çok kez şahit oldum. her sefer başka bir aşka gebedir.
olabilecek bir ilişki türü. uzaktan sevipte daha sonradan evlenenler bile olmuştur. her iki tarafta birbirine karşı dürüst degilse ilişkinin yürümesi çok zordur.
çok sık görüşülemese de sürüdürülebilir hatta özlemin daima canlı tutulduğu ilişki türüdür,güven olduğu takdirde gayet yürütülebilir.
Zordur, sabır saygı sevgi ve aşk gerektirir. Sonuçta başka birisi için birşeyleri göze almak, fedakarlık yapmak kolay değildir.
eğer hafta sonu otobüse atlayıp gidebilecek durumdaysanız sürdürülebilir, ama şehirler uçak yolculuğu mesafesindeyse allah sabır versin.
sürdürülemeyecek ilişki türü. taraflardan birisi elbet pes edecek. sevmiş, sevmemiş umrunda olmadan hemde. hazindir. üzer adamı, aklın o'nda kalır hep. aşk mesafe tanımaz ama, bil bunu.
sizi çevrenizde tanımadığı için ona tanıdığınız samimiyeti diğer kişilerin lutüf olduğunu fark edememesine neden olur. çevrenizdeki insanların tutumları bilmediğinden, kendinizi tam olarak ona tanıtamasınız. insanları kendi çevresinde tanımak bence önemlidir. kısa sürede sizi tanıması çok akılcı değildir çünkü. sizin içinde öyle.
fazla para harcamaktan başka bişey değildir. üstelik otobüs şirketlerini zengin edersiniz.
(bkz: pamukkale turizm)
telefonla aşk yaşamaktır.
20 günse sorun yok, 2 aysa sorun çok.
(bkz: ben)
şu an yaşadığım şeydir. ikimiz de tatildeyiz ama belirli nedenlerden dolayı buluşamıyoruz. mümkün oldukça telefon ve internetten görüşüyoruz.
zor ancak bir o kadar da heyecanlıdır diye tahmin ettiğim.
kilometreler geçildikçe, sevgiliye yakınlaşma duygusunu hissetmek hoş olsa gerek.
özlem, hasret doludur, aşk doludur, hatta zordur ama imkansız değildir..