bugün

1968 özbekistan doğumlu, 90'lı yıllarda mistik tarzıyla ve "o bu gece gelecek, dertler sona erecek" şarkısıyla müzik piyasasında kendine bir yer edinmiş otantik şarkıcı.
(bkz: gözyaşlarım anlatır)
acaip kendine has kıyafetler giyen bir şarkıcıydı.
güzel gözleriyle hatırladığım şarkıcı.
klibinin birinde altına don giymediği entarisi ile dairesel figürler çizerken eteğin havalanmasından ötürü anlık da olsa malum yeri görülmüş özbek şarkıcıdır.
"o bu gece gelecek
hasret sona erecek"
dizeli güzel bir şarkısı olan şarkıcı.
güzel olsa da, özellikle son zamanlarda programlara katılırken, ''acaba bugün neremi açsam da artı puan alsam, erkeklerin gözlerine ''bıcı bıcı'' yaptırtsam diye düşündüğü kanısına vardırtan özbek şarkıcı... en çok gözyaşlarım anlatır şarkısı ile tanınmıştır; buna mukabil gerçekten de hoş, alımlı bir bağyandır...
sezen'den "ele avuca sığmazdı deli gönlüm, bir zamanlar neredeydi şimdi nerde?" dizelerini armağan ettiğim şarkıcı.
9/11 de ikiz kulelerde diye söylenti çıkmıştı ve en sonunda yalan olduğu ortaya çıkmıştı. Bir süre öldü sanılmıştır.
hiç tarzım olmamasına rağmen bulunduğum ruh haline inat eder gibi gözyaşlarım anlatır şarkısı ile bugün ruhumu sikmiş olan popçu. o şarkıyı yapana da çalan radyoya da feci küfretmemi sağlamıştır.
rafet el roman'la ortaklaşa türkçe dil eğitim merkezi açmasını istediğim özbek bağyan. 12-13 sene önceki bir klibinde giydiği gelinlik gibi elbisenin altına don giymemesi ve malum bölgenin alenen görünmesi, türkiye gündemini epey meşgul etmişti. şarkılarda kullanılan türkçeler konusunda rafet el roman'la arasında tatlı bir çekişme vardı bir dönem.
geceler adlı şarkısıyla r&b piyasasına da bir ara atılmış özbek şarkıcı. şu an nerdedir bilinmez ama gözleri çok güzeldi her özbek gibi.
bir kadın ismi.
yüreğim meskendir aşka şarkısının hiçbir anlamı olmamasına rağmen insanı derinden etkileyen şarkıcı.
ikiz kuleler yıkıldığında öldüğüne dair rivayetler yayılmıştı ama aslı astarı yokmuş şimdilerde nerede ne yapar bilinmez..
herkese renkli günler
özlenen şarkıcıdır. bunlar ortayı boş bıraktığından müzik piyasası sikildi.
http://www.youtube.com/watch?v=LL4YAFcyJhw
bir dönemin güzel şarkıcısı. Çocukken en sevdiğim şarkıcılardan biriydi. artık ailede bile şahsenem klibi çıktığımda tv'nin karşısına çağrılıyordum
anayurt marşını çok güzel söylemiş olan şarkıcı.

http://www.youtube.com/watch?v=PthGDsi4-JQ
o bu gece gelecek şarkısını sevdiğim hatun. dinlenmeli.
şahın kızı , şahın güzel kızı anlamlarına gelen farsça kökenli bi kız ismi .
(bkz: şah)
(bkz: senem)
ilk defa görünce petek dincöz sandığım şarkıcı.
90 ların efsanesiydi be. gözyaşlarım anlatır şarkısını hala açar dinlerim.

gerçek ismi ; Shohsanam Qilicheva dır. özbektir.
bugün yoldayken radyoda çalan ''gözyaşlarım anlatır'' parçasıyla, kendini yeniden hatırlatmıştır, bana..

--spoiler--
Karardı gecelerim
Ben neredeyim ben kimim
Seni nasıl beklerim
Gözyaşlarım anlatır
--spoiler--
Gözyaşlarım anlatır şarkısıyla 90 ların kaliteli müziklerini akıllara getiren şarkıcı.

Kimbilir nerede şimdi.