bugün

Ünlüler çiftliği terk yarışma.
acun un yaptığı en saçma yarışma olmuştur.
thomas more öğretilerinden yararlanan acun'un yeni kitabı. ilk sayfalarındaki yemeği kim döktü muhabbeti ile dikkat çekiyor.
içeriside birbirinden farklı kişileri barındıran yarışma programı. izletince her an kavga edeceklermiş hissi uyandırıyor.
fikir olarak beni beklentiye soktuğunu itiraf ederek başlayayım iletime. 15 kişi sıfırdan bir hayat ve kendi düzenlerini kurmaları, kendilerini idame ettirmek için para kazanmaya çalışmaları falan değişik ama birkaç sorun var. birincisi oradaki insanlar sıfır değil sonuçta dünyadan gelen birikimli insanlar ve bunlarla nasıl sıfırdan bir hayata başlanacak. ikincisi de bağlı olduğu2 kanunlar. yani oradaki biri diğerini öldürse tckya (bkz: 5237 türk ceza kanunu) bağlı olarak mı yargılanacak yoksa hukuksuz bir yer mi ütopya? anladığım kadarıyla kanun, tüzük falan geçtim küfür etmeyin, argo konuşmayın, cinsel içeriğe girmeyin tarzı bir alt yönetmelik var ki millet maskelerini çıkarmıyor. yani ütopya türkiyede bir ilçe gibi tek fark biraz ilkel ki çoğu köy evinden de gelişmiş bence yani.
--spoiler--
paul scheuringin the experiment adlı filmini biraz uyarlayıp da hukuksuz bir alanda insanların canları nasıl isterse davranacağı, para kazanmak için gerekirse kötü yola bile düşüleceği tarzı bir program olsa o zaman on numara 0dan hayat nasıl kurulur izlerdik. hatta ütopya köyleri arasında klan savaşları falan abartılı ama insan davranışlarını izlemek açısından inanılmaz etkili olurdu.
--spoiler--
sadist değilim ama aptal da değilim. sonuçta beni kandırmaya çalışan alt metinler beyinlerine işlenmiş 15 insanı izlemekten daha değerli uğraşlara ayıracak kıymetli vaktim var. şu yazıyı yazarken ve nasılmış diye bir müddet izlemek için harcadığım vaktim onlara yeter de artar bence.
Çağdaş Semih'e uyguladığı şiddet nedeniyle diskalifiye edildi.
Kasvetli ortamı nedeniyle tutmayacaktir.
13 yaşında ki kardeşim sardı bu yarışmaya.

-abi bugün ütopyada kavga var diyip duruyor.
ne la bu? 10 dakikadır izliyorum bir bok anlamadim.
abi bizim ülkedeki yapımcıların zeka sorunu olduğunu ciddi ciddi anlamaya başladım.

bu aptal programları nereden buluyor bunlar ya allah aşkına?
'ütopyalar güzeldir.'
fikir harika ama uygulayıcılar çok kötü. dolayısıyla yarışma uzun ömürlü olmayacak. tarım, hayvancılık yapmaya üşenenlerle dolu yarışma. sadece sobanın yanında örgü örmek zannediyorlar koskoca ütopyayı.
maalesef belki de ilk kez acun un pişmanlığı olacaktır bu yarışma.

türkan karakteri,50 yaşındaki kadın laf taşıyor. pes.
bir survivor değildir. zekvksiz.
Çağdaş'ın semih'e yapıştırdığı tokat içimi eritmiştir böyle , ben rahatladım lan. Nasıl bir adam lan o semih. evimin önündeki sokak lambasına bağlamam yemin ediyorum o derece. Dünyanın en gereksiz insanı.

Hani kural yoktı lan bunda ? Niye gitti çağdaş ? geri getirin lan çocuğu yazık günah.
işsizlik yüzünden takip ettiğim program, ya bu tarz benimi takip etcekdim yada bunu ikisini birden denedim ama bünyem kaldıramadı.

Bunu seçmemin tek sebebi ise semih karekterinin baya baya değişik olması. Tek başına bi farklılığı var. Kavga olayında sonuna kadar haklıydı. Ortada da öle bi çok büyük darpda yok aslında, ilk vurduğu ensesine doğru geliyo sonra semih sarılıyo zaten.

Ama ne olursa olsun başından beri liderlik triplerine giren esmer lavuk baya baya salakmış, birde hayatımda kavga etmedim böle falan diyerek ağlıyo. Semihle tartışmalarında falan çocuğa sen delikanlımısın, yüreğin varmı diyerek ağır laflar söyleyip üstüne yürümeyi kendinde hak gören dingil atılmıştır yarışmadan ve cidden sevindim. Bugune kadar da tüm kavgaları gözünün kestiği insanlar olduğuna adım gibi eminim.

Ayrıca semihe gereksiz, işe yaramaz falan diye konuşan tipiyle dalga geçen belki hayatının tek başarısı lc waikiki de bayram zamanları satışın çokluğu sebebiyle verilen hediye çekleri olan, o çekler de mağzanın hepsine veriliyo zaten, çakma sarışın satış danışmanı semih üzerine oynuyo.

Serkan denilen bi sığır, bı çocuğa hobit diyerek aşşağlamaya falan çalıştı amcık, hobbitlet olmasaydı orta dünyayı sauoran ele geçitecekti.

Semih i cidden yazsalar bile bişey olmaz. Oy kullanmak için siteye girdim ve yorumların büyük bir çoğunluğunda semihe destek mesajları var.
acun çok zeki ya da esat bilemedim.
akşam haber kuşağına koyuyor yeni bölümleri. haber sevmeyen, kötü haber duymak istemeyen, ağzımın tadı kaçmasın diyen çoğu insan izliyor şu saatte ütopya yı. çok kötü yarışmacılar var katılıyorum. yarışmanın amacından farklı hareket ediyorlar. o da tamam ama haber saatinde ne izlesin bu izleyici.
dün akşam inci-kurretülayn-altar ve tuğçe elemeye kalmış sonuçta tuğçe elenmiştir. artık halkın türkan ablanın arkasında olduğu kesinleşti. böyle devam ederse tektaşı geri alır türkanın ekibi. diğer ekipte tuncay çok iyi ve kaliteli birisi. umarım bu sonuçtan sonra grubunu düzeltir.
düdük programımsı. arada bir zorunluluktan, ne diyo bunlar diye açıyorum, sıkıcı abi. çok sıkıcı.
yönetimin, haftada bir iki kez ' bugün sen kavga et- yarın şu şunu- bu bunu yapsın.. gibi talimatlar vererek yönlendirdiği bir dizi maymunun rol aldığı boktan bir program.
acun un yaptığı en saçma program.
Agir show icerir.
Zamanında filozof amcaların kendi kafalarına göre oluşturdukları dünya anlamına gelmektedir. Günümüzdeyse tv8'de bu mantıkla yola çıkılmış ama pek bir başarı ivmesi kazanamamış yarışma programıdır.
o semih o kuretülaynı ... benden söylemesi.
Cafe açıyorlar sürekli birşeyler satıyorlar ama vergi veriyorlar mı acaba diye düşünüyorum vermiyorlarsa buradan yetkilileri göreve davet ediyorum.
izlemem böyle gereksiz şeyleri. ama şöyle bir bakayım dedim, gerçekten böyle döl artığı insancıklar aramızda mı diye içimden geçirdim.