bugün

Yazık olmuş dizidir.
leyla ile mecnun kadar can idi...
Orjinallik tv kuruluşlarımıza dokunuyor sanırım,belki Trt 'de olsa bitmezdi,Leyla ile Mecnun ayarında tek diziydi bana göre,uğraş verilmiş,senaryosu yazılırken bolca akıl ve sigara tüketildiği belli olan diziydi.

Ayrıca şimdiye kadar kaç dizide Makine mühendislerinin dramı anlatıldı.Olanla olunmaz ama umarım ilerleyen zamanlarda bu tarz diziler izleriz,hem de 4-5 sezon.Sanki gelecek hafta yeni bölümü çıkacakmış gibi geliyor ama burası(tv kanalları) sanırım gereğinden fazla liberalist.

http://www.youtube.com/watch?v=tg43eoYIQys

ister ön yargı de ister koşullanma de ama
mordor yüzüğünün bu dünyada herkesten çok senin parmağına yakışacağına dair sabit bir fikrim var....

Ek:Bir bölümde de Oğuz;'Ablacığım ben kendi kendime daha neler yapıyorum bir bilsen demişti'
Dipnot:Oğuz ölmedi,kalbimizde yaşıyor ve bir de mühendislik fakülteleriyle,ofis camların da.
abartılmış bir dizi. neyse ki kanal d yöneticileri bu durumu anladılar ve diziyi ilk sezondan bitirdiler.

zaten erkan can gibi bir adamın oynuyor olması bile dizinin yayınlanmamasına bir sebep. akasya durağı varken bu diziye vakit ayırmalarına çok içerlenmiştim. neyse ki yeni sezon akasya durağı bölümleri bomba gibi. çok gülüyorum.
zekice yapılmış bir diziydi. küçük de olsa bir izleyici grubu vardı, yayından kalkmayaydı iyiydi.
izleyicisi niye azdı diye sorgulamamaktayım efenim, saçma sapan şeyleri izleyenler bu diziyi sevseydi kendimden şüphe duyardım zaten.
marjinal olma ayağına zıvanadan çıkan güruhun televizyondan kaldırılan dizimidirnediri. yahu marjinalleşme adına nedir bu çılgınlık anlamış değilim.
bugün çok güzel bir gün,
sen olsaydın daha da güzel olurdu.
duygusal bir bağ var, sonu bu diziye çıkan.
bir aşk gibi; hiç gelmeseydin gideceksen.
ve bir aşktan öte; gideceğini bile bile gel derdim, gel güzel perde...
luxus dan da bi' dinlenmesi öenrilen şarkıdır. bildiğiniz üsküdar a giderken formatında çok uzakta, neşenize neşe katacaktır.
sikik akasya durağını, üsküdara giderkene tercih edilmesi deli etmişti tüm sevenleri, umarım kadro aynıdır.
leyla ile mecnundaki talat karekterinin oynadığı dizi inşallah aynı karekterde değildir.
nasıl da özlemiştim onun sıcaklığını, kıvrak espirilerini, kısa ve öz olmasını. nasıl da damağımda kalmıştı tadı.
işler güçler ile doldurmaya çalışıcaz şimdi boşluğunu umarım üzmez bizi.

--spoiler--
-ilkokulu sivas'ta okudum. mevcut sekizdi. herkes akrabaydı. orta okul parasız yatılıydı. lise imam hatip'ti. üniversiteye gelince her şeye yeniden başlarım dedim. o da olmadı. itü makina işte. koca kampüste 4 sene boyunca 4 tane kız görmedim. herkes erkekti. hepsi salıyordu bir de. kampüs kokuyordu bildiğin.
+olur mu ya çağla kubat da oradan mezun?
-öğrenciyken çağla kubat değildir. ayrıca ben kadınların bıyığını kestirince bu kadar değiştiğini de orada öğrendim.
--spoiler--
nasıl kaldırıldı demiyorum. bu tür spesifik dizilerin kaderi bu oldu hep türkiyede.
leyla ile mecnundan için herkes atv, kanald, showtv gibi kanallarda yayınlansaydı çok daha fazla kişinin izleyeceğini söylüyor. aslında çok yanlış izlenemediği için en fazla 15. bölümden sonra kaldırılırdı.
keşke üsküdara giderken de trtde yayınlansaydı.
kaldırılması gayet normal olan dizi çünkü ben şu an işler güçleri kaçırmadan izliyorsam bu star ın devamlı reklamını yapmasındandır işler güçler den önce insanlar alemi var adamlar onun bile reklamını yapmıyor, halbuki iyi bir tv takipçisi ben üsküdara giderkeni bitmesine yakın duydum o da eniştemden, demek ki reklamını iyi yapmamış kanald, izlemememe rağmen akasya durağını, fatmagülü, kuzey güneyi biliyorum zırt pırt reklamını yaptıkları için.
işler güçler'in altyapı çalışmasıdır. mal kanal d cevheri görmemiş, reklamını yapmamış, geceyarılarına koymuş ve an itibariyle işler güçlerin pozisyonunu görünce sanırım iskele babasına da oturmuştur.

oh olsun!
an itibariyle eski tnt, yeni tv2' de yayınlanan dizidir.
mühendis oğuz karakterinin olduğu tüm sahnelerin yardığı dizidir.

bitmeseymiş keşke demiyorum yeteri kadar demişler zaten.

bir örnek;
- filiz ben sıçmağa gidiyorum.. sıçmak mı dedim ben biraz önce.. halbuysa ben onu düşünmüştüm.
7. bölümdeki şef ve oğuz sahnelerinin çok güzel olduğu dizi, selçükle oğuzun maceralarını özledim be.
an itibariyle tv2 (eski adıyla tnt) de eski bölümlerinden biri yayınlanan dizi. işler güçler de rol alan oyuncular dikkat çekmektedir.
Gülmemi değiştiren dizidir. Artık başroldeki çocuk gibi gülüyorum amk.
Komik demek yetersiz.
çok sempatik bir dizi*. komedi dizisi de değil, dram dizisi de değil.
ayrıca leyla ile mecnun tadını da vermiyor değil. leyla ile mecnun ileri absürd iken, üsküdar'a giderken daha yere basar bir senaryoya sahip.
murat cemcir'in oğuz tiplemesi ile gönülleri fethettiği ama kısa ömürlü olmuş güzelim dizidir.
tv 2 de tekrarlarına denk gelinebilir. evet.
At kaçıran mühendis arkadaşım var benim at.
(bkz: (vid #26223))
ahmet kural'ın da kasap rolünde görüldüğü ve resmen hakkı yenen dizi.