bugün

Babamin şantaj yaptigi durum.devamsizliktan kalmam an meselesi.
Akıl işi değil, aptallık.
yapılan yanlışlardan birisidir, artık okumayan insana kız vermiyorlar.
Ya mal mısınız acaba? bi de bunu genelde dindar arkadaşlarım yapıyor etrafımda. Sevgili olunca günah oluyomuş görüşmek evlenince serbestmiş.
Onlar en azından okula devam ediyorlar tabi. Başlıktaki durum mallıkta kombo yapma durumu.
vize ve finallerden sonra olan olaydir.
tam bıraktım moruk. geldim memlekete. kafamda bi kız. çocukken beraber büyümüştük. sonra ayrılmıştı yollar. aileler eski ahbab. dedim alırım şu kızı. güzeldi de.

okulu bırakıp memlekete geldiğim dönem bayrama denk geliyordu. bir bayram ziyaretinde masanın üstünde davetiye gördüm amk. merak işte açtım baktım. o kızın düğününün davetiyesiymiş. güzelce katlayıp geri tıkıştırdım. doğru balkona sonra sigara yakmaya.

yak yak yak. yakın sigaraları.
bildiğin aptallıktır. fakat finallerle boğuşma esnasında da ister istemez çok mantıklı geliyor.
aslında işim olsa bir saniye beklemeyeceğim ama işte.

bir an önce kendimi kadınıma ve çocuklarıma adamak, onlarla mutlu olmak istiyorum.
Aptallıktır. Ve nedense çoğu kızın düşüncesi ve yaptığıdır. B*k var sanki evlenmekte.
Hangi cinsiyetten hangi milletten olduğu fark etmez, geri zekalılıktır.

Hayatı basamak basamak çıkılan merdivenler gibi düşünürsek, üniversite bu basamakların en önemlisidir. Sana verilecek eğitimin senin hayatına bir çok açıdan etkisi olacak basamaktır. Sen bu basamağı çıkmadığın zaman hep bir adım geride kalacaksın demektir. Ağabey, kardeş, arkadaş tavsiyesi size. Okuyun mallık yapmayın.
Bazılarının yaptığı şey.

Yapanları tebrik ediyorum.
Üniversiteyi bitirince bir şey olmayacağını anlayan kişi eylemi. Sanırım birinin finalleri kötü geçmiş.
şu an sırtımda çanta ve bilgisayarla sekiz saat çalışmanın üzerine yüksek lisans dersime gidiyorum. durumu sevmemin acıdan zevk almakla baya bi alakası var.

ansni satayım bunu lisede yapmak vardı.

bebelerinizin gözlerinden öperim.
Düşünen varsa tavsiyem:

Kimseye sırtınızı yaslamayın, yasladığınız kişi çekilir, siz çakılırsınız.

Maddi özgürlüğünüz ya da en azından ileride de olsa yapacak işiniz olmazsa bugün olmasa da, bir gün durum yüzünüze vurulur.

Evlendiğinizde gözünüzün içine bakan adam bir süre sonra sizi bakıp görmeyebilir, hiçbir şey sonsuz değildir. Siz kendinize güvenin, kimsenin eline bırakmayın kendinizi.

Okuyun özetle.
hayatımda gördüğüm en gerizekalıca eylemdir. ulan zaten normal şartlarda bile evlenmek gerizekalıca bir iştir. şartları zorlamak neden ulan sığırrrr!
oldukça yerinde bir karardır.
bazen dersler projeler cok agir gelince istemsizce dusundugum şeydir.
Hayatınızın hatası olabilecek eylemdir.
hem evlenip hem devam etmek varken böyle bir karar verilmesi anlaşılır gibi değildir.
Her sözlü öncesi düşünüp düşünüp vazgeçtiğim eylem.
Her vize ve final zamani dusundugum eylem. Deli gibi düşüyor aklima. Yalniz sorun şu hali hazirda bir aday yok. Mantik evliligi ise bana gore degil. O zaman yaşasin dugun ve kinalara gitmek