bugün

darbeye zemin hazırlayan, bölücü radikal gruplardan biridir. doğuştan getirilen ve tercihin söz konusu olmadığı özelliklere dayalı siyaset yapma amacı gütmektedirler.
ülkücülük, sonu izm'le biten her türlü yabancı ideolaji ve sistemlere karşıdır.
tek düze insanların körü körüne bağlandığı ve bu uğurda çaba sarf ettikleri, tabiri caizse insanlığın yüz karası ideolojidir.
--spoiler--
Hayretle gördüm ki, bu ülkede Türk kelimesinden ürkenler var. Yine hayretle gördüm ki, bu ülkede islam kelimesinden ürkenler var. Ve yine ürpererek gördüm ki, bu ülkede Türk ve islam kelimelerinin yan yana gelmesinden dehşete kapılan kişi ve çevreler var.
seyyid ahmet arvasi
--spoiler--
bok yemektir afedersin. *
Milliyetçilik kavramının yanlış anlaşılması ya da ekstreme kaçması da diyebiliriz.
1. islam ahlâk ve fazileti

2. Türklük ve tarih şuuru

3. ila'y-ı Kelimetullah için Nizam-ı Alem

Bu üçüne ihtiyacı olan dava. Geçmişimizdekilerin yüzünü kara çıkarmamak için bunları tekrar sahiplenmeliyiz.

Çok eksiğimiz var bugün. Bizden öncekilere layık olamıyoruz.

Türkeş'e layık değiliz, Dündar Taşer'e layık değiliz, Muhsin Yazıcıoğlu'na layık değiliz, Abdullah Çatlı'ya layık değiliz, Galip Erdem ağabeye layık değiliz vs vs.

Ne demiş Dündar Ağam;

--spoiler--

"Mutlak mana da millî, manevî, islamî değerlere bağlı gençliği ülkü ve fikirler etrafında toplayacak aksiyoner bir hareketi oluşturmak zorundayız."

--spoiler--
türk ve islam güneşinin izinden gitmektir. onur ve gururla söyleriz.
Alparslan Türkeş'in de dediği sadece MHP'de yapılacak davadır.

Ben Ülkücüyüm şu partiye oy veriyorum demek saçmalıktan öte değildir.

Ülkücü Hareketin siyasi platformdaki adresi Milliyetçi hareket partisidir.
Ülkücü var
Ülkücü geçinen var
Ülküçüden geçinen var.
14-22 yaş arasında savunulacak ideal. daha sonrasında bayıyor.
--spoiler--
Ülkücü; millet sevgisi, iman ve ahlakla yetişmiş, gelecek nesilleri de kendileri gibi yetiştirmeyi arzulayan idealist fanilerin ismidir..
Yaptığı fedakarlıklar, verdiği tüm mücadele; milleti ve devleti yüceltmeyi amaçlar.
Başbuğ Alparslan Türkeş'in ifadesiyle; "Ülkücüler, insanlık âlemi içinde ne uşak olmayı, ne de başkalarını uşak olarak kullanmayı kabul etmeyen şerefli bir bayrağın taşıyıcısıdır."
Ülkücüler, onurlu şahsiyeti insanlar topluluğudur.
Başı dik, gönlü geniştir.
Savunduğu kutsal değerler böyle olmasını gerektirir.
Ülkücülerin inanıp başaramayacağı her hangi bir ülkü olamaz.
Ellerindeki güç, haklı fikirleri, sermayeleri göğsünde taşıdığı iman ateşidir.
Seyid Ahmet arvasi Ülkücüler için;
"Ve tarih bir gün, acz içinde kıvrana kıvrana şehadete susamış bir ülkücüden daha müthiş bir silahın keşfedilemediğini yazmak zorunda kalacaktır" demiştir.
Bu tanım ölüm korkusunu, yaşamak olgusunu yenmiş bir hareketi anlatır.
Ülkücüler, inandıkları Türk islam davası için geçmişte bir çok bedeller ödemiş, bügünde ödemeye devam etmektedir.
inancı uğruna çekilen çilelerin, ödenen bedellerin elbette mükafatı yüce Allah (c.c.) katında görülecektir. Buna imanımız tamdır Elhamdülillah! Ülkücüler cenab-ı Allah'ın rızasını kazanmak için mücadele etmeye devam etmektedir.
Ülkücüler küçük düşünmez, gündelik hesap yapmaz. Attığı taşı dosta değmez.
Gözü, gönlü ufuktadır.
Bin sene sonra doğacak Türk çocuklarına hazırlayacağı geleceği hayal eder, bunun tasasına düşerler.
Sayın Devlet Bahçeli'nin işaret ettiği; "Ayaklarımız yerden kesilmemek kaydıyla parmaklarımızın ucuyla yıldızlara ulaşabilmeliyiz" tarifi, Ülkücünün inanç çerçevesi hakkında sıradan insanlara, Ülküyü tarif etmek açısından yeterli olacaktır.
Elleri nasır tutmuş Çukurova'da tarlada ekin biçen bir Ülkücü gençle, istanbul'da bilgisayar başında proje hazırlayan Ülkücü genç Türk milletinin ortak geleceğine yatırım yapmaktadır.
Cennet mekan Başbuğumuz, "Ülkücü aldığı sorumluluğu en iyi yerine getirendir. Yaptığı işte en iyi olandır"demişti.
Ülkücüler, geçmişten devraldığı manevi mirası geleceğe aktarmanın, bügünde üzerine düşen sorumluluğu layıkıyla yapmanın heyecanından başka bir arzu taşımamaktadır.
iman ateşinde yanmamış, gözyaşıyla ıslanmamış hiç bir dava başarıya ulaşamaz.
Sevdasını zindanlardan gökyüzüne kadar ilmek ilmek dokumuş bir nesil, ülkü nesli hiç eksilmeden çoğalmaya devam etmektedir.
Lidere sadakat ülkücünün şerefidir.
Yolundan yürüdüğümüz liderimizin fedakarlığı ve hizmet aşkı bizim için en büyük heyecan kaynağıdır.
Ülkücüler gönüllerindeki iman ile hareketin öğretisini kavurmuş, kutlu ocaklardan kutlu sevdalara bayrak olmuştur.
Üç Hilalli bayraklar maziden atiye, sonsuzluğa uzanacak sevda gemimizin mübarek sancağıdır.
Bu sancak gün gelmiş şehidimizin örtüsü, gün gelmiş anamızın başında taç olmuştur.
Ülkücülere emanettir.
Sevda gemimiz bir kutlu sefere gebedir yine, destanlardan destan doğuran, geceyi gündüzle yoğuran, kutlu ocaklardan vatan diye haykıranlar!
Ülkücüler...
Üç Hilalli bayrağımız dalga dalga dalgalanıyor.
Vatan toprakları karış karış geziliyor.
Sesimiz dört bucağa ulaşıyor.
Türk dünyasının umudu, Türk milletinin çaresi Milliyetçi Hareket geliyor!
Sefer vaktidir, zafer vaktidir.
Ya Allah Bismillah!
Ne mutlu Ülkücüyüm diyene!

savaş çolak
--spoiler--
milliyetçi, vatanını ve milletini korumaya çalışan insanların davasıdır. alparslan türkeş'in izinden gitmektir.
bu günün değil, her devrin yüce davası. bundan 15 sene önce akpkk yoktu. bugün türklüğünden kurtulduğunu söyleyen soysuzlar bundan 40 sene önce ülkücülerin kanatlarının altında namaz kılar, onlar sayesinde oruç tutardı. bugün her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alırım diyebilecek kadar kansızlaşan bu güruh, geçmişi unutmasın. ülkücülük ve türkçülük, bugün sizin dost bildiğiniz, kucağında oturduğunuz emperyalist devletlerin en baş düşmanıdır. türk olmak bir bilinçtir, bir onurdur, yaratılışımızdaki tek olağanüstülüktür. türk kendine geldiğinde ve kendini yönetmeye başladığında dünya gene yerinden oynayacaktır.

ülkü, türk-islam ülküsüdür. ülkücü islamın en güçlü sancaktarıdır. amerikanın kucağında müslümanlık oynayan fahişe ruhlu orospu çocuklarının da en büyük düşmanı olması bu sebeptendir.
http://www.youtube.com/watch?v=RK20Lz8AM4g
kıt beyinlilerin anlayamadığı, ve anlayamayacağı davadır.
Yurtlarda garip tek başına gezen 1. sınıfları dövmek,
zorla ocağa götürmek,
Yolda elele tutuşan ciftlere laf atmak
Arabanın camlarından elinı çıkartıp ülkücü işareti yapmak,
Magandalık,
Topluca adam dövmek,
Milliyetçi olup ülkücü olmayanları pkklı sanmak.

Rahat olun gençler biz ocağa çıkıp abilerimize çay demlemesekte vatanı severiz, bunu ülkücü ibnelerden öğrenecek değiliz.
özellikle 70-80 yılları arasında türk milliyetçiliğinin, türkiyenin, türk milletinin, islamın yaşaması için mücadele etmiş, bu uğurda şehitler vermiş, yeri geldiğinde de canlar almış dava.

ülkücülüğe saldıran insanların ortak özelliklerine baktığımızda ya milli ya manevi ya da her ikisinden de pay alamamış cahiller olduğunu görüyoruz.

ülkücüler sinema,edebiyat, tiyatro vs. alanında önemli bir isim çıkarmamış.

pezevenk herif yıllardır medya ya sağcının ya solcunun elinde.

üniversitelerde pkklı piçlerle yapılan kavgaları bile karşı görüşlü öğrenciler diye yayınlayan basının içinde nasıl kendini göstereceksin?

hayatında kaç tane ülkücü tanıdın?
sokakta reisçilik oynayan bebelerden değil, hayatını bu dava uğruna adamış insanlardan bahsediyorum.

hayatında hiç galip erdem okudun mu ? hiç arvasi okudun mu? yok. ama bok atmayı biliyorsun okumadan.

bi kısmınız duvarlara muhammedin piçleri giremez yazacak kadar allah korkusundan yoksun insanlardınız.

bi ksımınız bu yazıları yazanlarla kavga edemeyecek kadar korkak insanlardınız.

ülkücülük ölmez. bu dava yaşar. senin yazdığın iki satır yazı ancak kendi sanal tatminine yarar.

bunları sokakta söyleyemecek kadar korkak adamlarsınız.
ozellikle 70-80 yillari arasinda turk yobazliginin yasamasi icin mucadele etmis, bu ugurda bok yoluna gitmis yeri geldiginde ise halk icin savasanlari kesmis dogramistir.

her zaman statukonun ve amerika nin bir numarali korucusu olmustur. bunu en basitinden anlamak icin, altıncı filo istanbul a geldiginde "tam bagimsiz turkiye" sloganlariyla meydana gelen devrimcilere saldirmasini ve adeta 6. filo yu kible yapip namaz kilmalarini ornek gosterebiliriz.

ulkuculerin sinema, tiyatro ve sanatin diger alanlarinda basarisiz olmasinin en buyuk nedeni bunlari gavur icadi sayan osmanli gelenegi ve zihniyetinin porsumus uzantilari olmalarindan kaynaklanir.

kendileri her kavgada polisin arkasina siginacak kadar delikanlidir. 5 yil marmara da okudum, daha bir tane polisin ulkucu ogrenciyi siyasi kavgadan sonra iceri aldigini gormedim. ellerinde bicaksiz, palasiz gezmezler ve polislerle ciplak elle dovusen sol goruslu ogrencilere saldirirlar. bu kadar da delikanli insanlardir. kavga bittikten sonra polisin sol goruslu ogrencileri goturmesini mi anlatayim, kamera kayitlarinin bir bir silinmesini mi anlatayim, ozellikle kyk yurtlarinda kiz ogrencilere "benimsin" postasi koymalarini mi anlatayim bilemedim. varin siz dusunun ne kadar delikanli bu insanlar?
sapkın ideolojidir. bir ırkı başka bir ırktan üstün tutmak başlıbaşına sapkınlıkken bir de nihal atsızla beraber din gibi bir saçmalığı içine alarak hepten boka dönmüş saçma ideolojimsi.
hırsızların peşinden gidip devrim yapacaz lan diyenlerin korktuğu için sürekli sallayıp durdukları ideoloji. ulan neymiş devrim yapıcaklarmış bi sistemi yıkıp yeni bi düzen getiriceklermiş,değil sistem düzen yıkmak gecekondu bile yıkamazsınız,beğenmiyorsanız moskovaya aslanlar.
Ey büyük Türk Devletleri ! Elbet bir gün Çin Seddinde buluşacağız.

Atatürk
artık solculardan bir farkları yoktur. her aşırı hareket gibi ülkücülük de yozlaşmıştır.
ya allah aşkına bi de yıl olmuş 2010 küsür dünya göt kadar bi yer giren çıkan belli değil her şehir her ülkeye ait, dünya koca bir ülke olmuş milliyetçilik nedir amk.
Benim lise yıllarında atatürk'e küfür eden tiplerdi ülkücüler. Ülkücülükte o zamanlar çete kurmak, adam bıçaklamak, adam dövmek gibi işler için kullanılırdı. Hangi eylemde provakasyon yapılacaksa çağırılırlardı. Okullarda reisleri falanda vardı bunların. Hatta müdür yardımcıları reislere falan dokunamazdı. Olan bizim gibi garibana olurdu. Çok teklif ettiler ocağa gel diye ancak geliyorum diyerek kaçtım hep. Benim hayat felsefem bu adamların felsefesi ile uyuşmuyor çünkü. Vatan için adam döveceğim diyen bir tipin , Irkçılık yapan bir tipin beyin kapasitesi nedir ki benimki ile uyuşsun. Bu tipler hayatta hiç bir şeyi başaramamış hep ezilmiş kendi başına hiç bir baltaya sap olamamış, cesareti yanlızca arkasındaki topluluktan alabilen tiplerdir.

https://www.facebook.com/...deo.php?v=116465668406532

Bu arada söylemeyi unuttum gördüğüm kadarıyla bu aralar atatürkçü olmuşlar. sözlerini falan yazıyorlarmış.

Edit: Ergenler bilmez.
Atatürk sevmeyen ülkücü olmaz sadece ülkücüyüm diye ortalarda dolaşan biridir,biz Atatürkün imzasını araba arkasına yapıştırıp ilkelerinden ve öğütlerinden bi haber olanlardan değiliz çok şükür.