bugün

ülküdaşların birbirleriyle selamlaşma biçimi..özgün bir yöntem..aklıma hep kafa tokuşturarak bir yandan da kafatası ölçümü yaptıkları gelmiştir..malum her ırkın bir kafatası biçimi varmış..acaba derim kendi kenmdime ülkücüler bu yolla muhattaplarının türk olup olmadıklarını mı testediyorlar??..

kafaya bir de kafatası ölçüm cihazı yerleştirseler mesela..adı da kafagometre olsa..neden kafametre değil de kafagometre bilmiyorum artık..çok ilginç olurdu..
(bkz: kafa tokusturmak)
her küçük gibi ilk defa ülkü ocaklarına gittiğimde beni çok şaşırtan selamlaşma türüydü..tabi o an yani kafamı ilk defa bir vatansever! le tokuşturduğumda bunun bir selamlaşma biçimi olduğu aklıma gelmemişti..'hassiktir bir yanlışımız oldu galiba şimdi sikecekler beni ' demiştim..öyleki acaba kafa attı da pek tutturamadı mı diye de düşünmüşlüğüm vardı..çocuk aklı işte ne olcak..

(bkz: bu da böyle bir anımdı)
(bkz: boynuzlari bilemek)
çok ses getirmesi bir kenara bazı arkadaşlar hızını alamayıp kız arkadaşlarıyla da böyle selamlaşıyorlar * ki bu da biraz kaba oluyor sanırım.
aslında yeterince ilgi de çeker.öyleki şuanda yeterince kanka olan ve birlikte kalan bir çok üniversiteli yazarımız bence ilk tecrübeyi kafaları tokuşturarak yaşamışlardır. yaşayacaklardır... insanoğlu böyledir. merak ve arkadaşı olan diğer duygu ülkücü olmayanların başına dah çok şey getirecektir.
küçücük çocukların bile ne olduğunu bilmeden yaptığı, evimin karşısındaki liseyi izlerken çok fazla gördüğüm eylem.
bu arada kafasını kafanıza inatla değdirmeye çalışan biriyle tokalaşmak zorunda kaldığınızda bu olaydan rahatsız oluyorsanız o ne kadar yatırıyorsa siz de o kadar yatırın kafanızı. kurtulun efendim ekmeğine yağ sürmeyin. **
(bkz: beyin hücresi göçü)*
(bkz: görüntü kirliliği)**
nurcularda da görülen bir davranış biçmi.
gözlüklü insanların başlattığı sonradan millete mâl olan bir davranış bozukluğu.
ülkücü bir arkadaşın kendince açıklık getirdiği olaydır. dediğine göre;
yanaktan öpüşmek, selamlaştığınız kişideki var olabilecek hastalığı size bulaştırabilirmiş. yoksa ideolojik bir anlamı yokmuş tamamen tedbir amaçlı yani. kendisinin bu açıklamaya ne kadar inandığı merak konusudur ayrıca.
(bkz: hurafe)
bir de şöyle bir marşımsı dörtlük vardır; *
ötüken yolu yokuştur
kafaları tokuştur
bize faşist diyenler
ya ipnedir, ya bushttur *
(bkz: kafadan değil yanaktan)
biz sofrada yumurta tokuştururuz, acaba bir ilgisi var mı diye merak ettiğim selamlaşma tipidir. ileride kalçaları tokuşturmaya dönüşmesinden endişelenilmektedir.
(bkz: tos tos turan)
Beyin hücrelerinin ölümüne neden olan aktivite.
(bkz: ötüken yolu yokuştur kafaları tokuştur)
ülkücülerin boynuzları olduğu için mecburen yaptıkları selamlaşma biçimi. ülkücülerin bir sağda bir de solda boynuzları vardır. boynuzlu bir ülkücü başka bir boynuzlu ülkücüyü gördüğü vakit boynuzlarını karşısındakinin boynuzlarıyla tokuşturur ki safı belli olsun. (bkz: boynuzlu ülkücüler)
vaktiyle (3-4 yıl önce falandı) bir gaazete köşesinde bir haber çıkmıştı: "iki genç kavga etti ve biri diğer arkadaşı tarafından bıçaklanarak öldürüldü."
esasında haber sıradan bir adli durum, ama haberin sıradan olmayışı şu: bu 2 genç ülkü ocağına mensup iki kanka-yaren-bozkurt, yolda karşılaşıp gayrı ihtiyari selamlaşıyorlar, -tabi bu selamlaşma kafa tokuşturma şeklinde olduğu için- bir bozkurt yaren diğer yarenine kafa tokuştururken daha sert ve hızlı vuryor (tabi, bu sert tavrı etrafta bulunan kızlara yapılmış bir kur niteliğinde) bir diğeride: "ulan, kafam acıdı heyvan herif" deyip diğerinin burnuna okkalı bir kafa atar, diğeride: o ülküdaşını-yaren bozkurtu kankasını cebinden çıkarttığı bıçakla tam 6-7 kez bıçaklar ve adam oracıkta ölür.
demek ki: kafa tokuşturmanın insan sağlığı ve beyin hücrelerine zara verdiği tespiti hiç de yabana atılmayacak bir tezmiş, zira şu durum ancak beyin hücreleri azalmış zatı-muhteremlerin yapabileceği bir eylemdir.
"Kafa tokuşturma 1990'dan sonra başladı. Gözlükler kırılmasın diye başladı. Hoşa gidince devam etti, yaygınlaştı. Önceki yıllarda bu yoktu. Tarihi-kültürel bir dayanağı da yok. Kendi bünyemizde yiğitlik havasıyla bunu yapıyoruz. Ama, bundan rahatsız olacak insanlarla tokuşturmak olmaz. Ben fanatik ülkücüyüm, ülkücü olmayanla kafa tokuşturmuyorum. Kafa tokuşturma biraz kaba, ama bir müştereklik ifade ediyor. Benden zarar gelmez anlamında bir selamlaşma. Milleti ve devleti için kafasını ortaya koyanlar kafa tokuşturuyor "

Mhp'li Ahmet Çakar..
tüm ülkücülerin çocukluklarına inmeyi gerektirecek davranış. normal bir insan çocukluğunda yumurta tokuşturur ben kazandım ehi ehi der. bunlar zamanında yumurta tokuşturma olayını fazla ciddiye almışlar sanırım.
-merhaba kardeşim
-merhaba küt küt *
-ahh abi napıyon ya?!
-ehi ehi bak bu sefer ben kazandım oluuumm!
aslı pehlivan selamıdır. bıyık renk ve bir çok jest ve mimik te lduğu gibi bazı görüşlerce sahiplenmiştir...sarı kırmızı yeşil gibi 3 güzel rengi sahiplenen bölücülerin gibi .
var olan özelliklerin simgeleşmesi. allah olmayana da versin, ne diyeyim.
zaten olmayan beyin hücrelerini iyiden iyiye yok edeceklerdir.
bir refleks değildir. ortamda kendini belli etmektir.
bu hareketin her selamlaşmada yaptığı varsayılırsa kısa bir sürede bu olayi gerçekleştiren arkadaşların bütün beyin hücrelerinin ortadan kalkmasindan korktuğum hede hödö.