bugün

Milliyetçi kişiler.
ülkücüler 3 e ayrılır.
1- okuyup araştırıp ülkücü olanlar.
2- adam toplamak için ülkücü olanlar.
3-bozkurt yapıp ülkücü olduğunu zannedip ülkücü olanlar.

2 ve 3. şıklardakiler aynı kişiler olabilir

edit: imla.
ülkücüler 3e ayrılır.
1-)karı kız kesip dincilik taslayanlar
2-)artislik yapmak için ülkü ocaklarında takılanlar
3-)dayak yediği anda götü tutuşup tüm ocağı çağıranlar

3'üde aynı gruba alınabilir aslında...

Bonus: Zina yapıp dincilik yapanlar, tek işleri Doğu Türkistan protestolari yapmak hiç kadın hakları, Hayvan haklari, tecavüz protestoları yapmazlar.(yaparsa da çok azınlık).. Almanya da katledilerek vefat eden gizem albayrağı bilmezler sadece kendi amaçları için düşünürler...
Sen sağ elinle bozkurt yap ben sol elini bırakmam. Derler *
(bkz: faşistler)
Artık aynaya bakıp kendiyle hesaplaşması gereken ideolojik harekete mensup kişiler. Tabi hamasetten ve kahramanlık hikayelerinden kafalarını kaldırabilir etrafına bakabilirlerse.

Ülkücüler üstlerine yapışan imajdan kurtulamadı zaten bu kafaylada kurtulamayacaklar gibi. Hareketin içerisine çok küçük yaşlarda girdim bu hareketi ideolojik manada hatmettim. Atsız dan gökalp e ondan arvasi ye ondan akçura ya galip erdem e kadar hatmettim. Tüm kitaplar notlarla altı çizili satırlarla dolu. Kısacası bu davaya bağlandım ve tam 12 yıl aktif olarak içerisinde bulundum hizmet ettim. Türkçü fikriyatı ağır basanlardan biriyim. Sonra tabi hayat telaşı uzaklaştırdı ama hala içindeyim öyle veya böyle dostlarım arkadaşlarım kardeşlerim var içlerinde.

insanlar her daim ülkücü kesimi okumamakla cahillikle hatta kendi fikriyatına bilmemekle suçladı. Bende bunu kabul ettim çoğunluk fiktiyata uzak aksiyoner faaliyette doğru dedim ve onlara dedim ki "kaç komünist gerçekten fikriyatına hakim? Kaç cepheli gerçekten cephenin fikirlerinden tam olarak haberdar?"...

Türkiyenin asıl sorunu da budur herhalde. Neye gönül verirsek yarım yamalak gönül veriyor bir çoğumuz. Kadını bile yarım seviyor tam sevgi bekliyoruz. Belki budur her problemimizin nedeni.

Dün çok acayip birşey yaşadım. Ama dünü anlatmak için Geçen haftaya gitmem gerekecek musaadenizle. Geçen hafta bir arkadaşımın evinde misafirken o zamana kadar adını duyduğum ama kullanmadığım "periscop" diye bir programdan bir yayın açtı bir müddet seyrettik. Sonra bana "sende indir biraz acayip şeyler var ama işe yarıyor" falan dedi. Neyse orada evdeyken bende bu programı indirdim.

Dün akşam bu programı açayım dedim. Ülkücüler sohbet ediyor diye bir kanal vardı girdim buraya. Arkasında partinin mitinglerde dağıttığı bayraklardan asılı olan 23-24 yaşlarında bir genç konuşuyordu arka fonda da osman öztunç çalıyordu. Çok geçmeden kanaldakilerden biri "neler okuyorsun ülkücüler neler okuyor" diye bir soru sordu. Bu arkadaşta "okumaya gerek yok neyin ne olduğu zaten belli" gibi birşeyler söyledi. Bende "ne olursan hangi fiktiyata sahipsen okumak zorundasın" dedim... Ve bu velet beni engelledi. Amk telefonunu kıracaktım o sebeple jet hızıyla sildim bu programı.

Hani şu +9 ülkücü itemleri diye capsler yapıyor genç arkadaşlar bizdr kızıyoruz onlara ama çok haklılar çünkü dışarıya çizilen profil bu. Millet illa bir ülkücüyle tanışmak için ocak ziyareti yapmak zorunda degil ki artık. Dünya hergün değişiyor. Ufaldıkça ufalıyor dünya sende buna göre pozisyon almak zorundasın. Biranda evlerinize 2000 kişi misafir olabiliyor canlı yayın yapıyorsun lan lükse bak!

En önemli mesaj birey olduğunun bilincinde olan vatandaşa 9 ışık adlı el kitabında verilmiştir!

Şahsiyetçilik!

Evet okusaydın bunu bilirdin. Şahsiyeti olmayan bir adamın hiçbir şeyi olmaz! Ve okumadan bilgi sahibi olmadan şahsiyet kazanılmaz.

Mhp neden başarısız oluyor? işte bu bir avuç fikriyatçıya karşı şahsiyetsizleri içerisinde barındırdığı için! inancı ve davası kıt imanı kıt kitleyi bünyesinden kusamadiği için! Kelle sayısı çokluk "aman kalbi kırılmasın" muhabbetleri bu fikriyatın asıl zehridir. O yüzden içlerinden bir kısmı meczuplara biat eder el pençe divan karşısında durur.

Herzaman kürtlere söyledim bu milletin bir kısmı neden sizden nefret ediyor aynaya bakın diye. Bugünde ülkücülere söylüyorum. Neden yıllardır bizi cahil olmakla suçluyorlar? Aynaya bakalım.
Cahil karsi görüsü dinleme empati falan hak getire biatçi kültür tamamini sarmis parasi olan kavgaya en fazla adam toplayan ocagi yönetir felsefesi var adam 2 üni bitirmis ilkokul mezunu reislerle muhatap oluyo sonra bu cehalete daha fazla dayanamayarak birakiyor.
Yahu ülkücü kandaşlarım sizin lideriniz neden ,milliyetçiliği ayaklar altına alacağız, diyen bir lider ile bu kadar kankitoşko ki ? Hayır neden buna taviz veriyorsunuz o ayrı mesele. Afedersiniz adamın sikinde değil ülkü mülkü. Az kendinize gelin la.
görsel
tanıştığım çoğu ülkücü de ki genel davranış.
vatansever ve türk milliyetçisi birilerini sen yeterince türk değilsin ya da sen ümmetçisin diye yargılamaları.
Ben türk milliyetçisi biriyim, ve Ahmet kaya nın şarkılarını da dinlerim, sırf bu yüzden kıro ülkücünün biri beni pkk li ilan etmişti. Ülkücülerin içinde çok düzgün insanlar da yok değil. ama geneli şu şekilde;
-Beyaz 3 düğmesi açık gömlek
-33 lü Mafya vaari tespih.
-Ve kimisin de dolu ya da boş şarjörlü silah.
Bunların derdi vatan değil, bunların derdi kişisel egodur.
edit: her bozkurt işareti yapan ülkücü olmaz. bozkurt türk ırkının sembolüdür.
edit: bir de şarkıları vardır teşkilat-ı alayız diye, yarısından fazlası arapça bir şarkı.
Ben bir Türk milliyetçisi ve ülkü ocaklarının bir mensubu olarak ahmet kaya dinleyeni yargılarım arkadaş. PKK'lı ilan etmem, amma velakin yargılarım. bir kaç sene önce, ahmet kaya'ya devlet tarafından Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü verilmişti. bunca vatansever sanatçımız dururken, ahmet kaya'ya ödül verilmesinin sebebi ise "müziği, yorumu ve söylemiyle farklı görüşlerden çok sayıda insanı bir araya getirdiği" imiş. Ahmet kaya'nın bu ödülü almasındaki en büyük katkı payına sahip olan, kendine türk milliyetçisi diyen, fakat ahmet kaya dinleyen sensin, Ahmet kaya'nın kendisi ya da müziği değil.
Ha, onun dışında, hayatında kaç kere ocağa gittin bilemiyorum, ama karikatürize olarak insanların gözüne sokmaya çalıştığın ülkücü tipini artık bulamazsın. Öyle ülkücü arıyorsan, o da vardır, onlardan biri de benim. Takım giyerim, tespih çekerim, silahım yoktur, ama kalemim vardır. Bana yeter.
Onları kimsee kandıramaaz. Kandıramaaaz.

görsel
(bkz: kandırdı).
Ülkesi ve milleti için gerekirse canını feda edebilecek düşünce de ve zihniyette olan adam gibi adamlardır.
ırmağının akışına ölürüm Türkiyem. ( hes yapılmasına ses çıkarmadı )
Bu vatanın has evlâtlarıdır. Şehit olan polislerin ve askerlerin büyük çoğunluğu ülkücüdür. Onlar var olduğu sürece TÜRK devleti yıkılmaz!
Daha sokağa inmeyen Vatan aşkı ile yanan adamlardır.
(Adam büyük harflerle)
sokağa inersek yemin olsun uykularınız kaçar
Nedense vatan ve mukaddesat uğrunda ölenler, şehit olanlar hep Ülkücü jeep lere binenler biji...

12 eylül öncesi'nden sonra devr-i bahçeli'den sonra...
kendilerini türk sanan bedeviler. destek verdiginiz hukumet sayesinde kerkuk'te bile pkklilar var artik.
bu ülkeyi kurtarırsa ancak ülkücüler kurtarır.

artık bir şeyler yapmanın zamanıdır. bazı hainliklerin dozu çok arttı. kontrolden çıktı.

(bkz: hdp li vekillere maaş hdp ye ödenek vermek)
sıkarız,topuğuna sıkarız,kafasına sıkarız ve illaki sıkarız .
Yakın Tarihi bilmeyen gençleri milliyetçiyiz, atatürkçüyüz diye kandıran vahşete meyilli, ümmetçi sürü.
Bizim kimseyi kandırmak gibi bi derdimiz olamaz. iki ağaç kesildi diye ortalığı yakıp yıkan kemalistler gibi vahşete de meyilli değiliz.
Şimdi insanlar bozkurt yapan herkesin, ben ülkücüyüm diyen herkesin ülkücü olduğunu sanıyor. Kimse kusura bakmasın. Sağda solda gördüğünüz o gereksiz, ne idüğü belirsiz adamlara bakarak ne ülkücülüğü, ne milliyetçiliği ne de ülkücü adamı eleştiremezsiniz. Çıkıyor akplinin kralı ben ülkücüyüm diyor. işte bu çelişkidir. Çıkıyor beyinsizin teki diyor ben atatürk ü sevmem o şöle yaptı böyle yaptı ve ben ülkücüyüm diyor. Çıkıyor şerefsizin teki keşke islam ümmeti bir olsa araplar şöyle böyle diyor sonra ben ülkücüyüm diyor. Ve bu adamların hepsi de aynı zamanda akpliyi oynuyor.

Hani genel olarak muhalif kesimin bir eleştirisi var ya bu adamlar her şeyin içini boşaltıyor diye. işte içini boşaltıp yerine sıçtıkları en büyük şeylerden biride ülkücülük. Şerefsizin teki köprü de yaralı askerin başında bozkurt yapıyor diye bütün ülkücüleri vatan haini ilan ediyorsunuz. Orospu çocuğunun teki özge can a neler yapıyor sonradan bozkurt yaptığı fotoğraflar çıkınca bütün ülkücüler şöyle böyle diye ilan ediyorsunuz.

Hayatında ülkü ocaklarının kapısından girmemiş, girdiyse dahi bir iki defa girip çıkmış adamlar nasıl oluyorsa bizden daha iyi biliyor ocağı. Yok boş muhabbet döndürüyormuşuz, yok çay içip duruyormuşuz, yok sadece kavga edecem diye gelen veletlerle doluymuş.. Doğruluk payı vardır ancak orada bir görev almadan, kendinizi ocak içerisinde bir yere getirmeden anlayamazsınız.

Ha bu saydıklarımın hepsinşn yanında bir zamanlar bu davaya hizmet edip, çalışıp, uğraşıp bu gün gidenler, satanlar da yok mu? Çok. işte gene aynı yere geliyoruz. Kavramların içini boşaltma..

Ha aklımdayken bir de bazı şeref yoksunları var ki bunlar evinde götünü devirip yatarken bu ülkücülerden bir şey olmaz önceden olsa sokağa inerler, gerekeni yaparladdı şöyleydi böyleydi diyip kendince bir yorum falan yapıyor. Yapma kardeşim sen.

Neyse canım sıkıldıkça editlerim..
DEvlet Bahçeli'nin pasifize ettiği milliyetçi gruptur. Bir TÜrk Milliyetçisi olan şahsım kendimi bu grubun içinde hiçbir zaman görmedim çünkü bu grubun üst tabakasında bulunanlar, işin kaymağını yerken alt tarafta anadolunun bağrından kopan gençler bir yerlerde ölüyorlar... Bunların sonuncusu Fırat'tır mesela... O çocuğun gülen yüzünü soldurmaya kimsenin hakkı yoktu. Olcay Kılavuz, onu mezara indirdi. Bu gerçekten şık bir hareketti fakat aynı kılavuz, Devlet Bahçeli'ye olası bir kurultay girişimine karşı direnirken ölürse beni siz mezara indirin diyecek kadar da koltuk sevdalısıdır. Diyeceksiniz bu nasıl oluyor, atamasını Bahçeli'nin yaptığı ortada olan kişidir aynı zamanda kendisi...

Ek olarak, Fırat kardeşimiz katledildiğinde genel merkez bu konuyla alakalı taziye mesajı yayınlayamamıştır. Çünkü sosyal medya sorumluları Devlet Bahçeli'nin olaya nasıl tepki vereceğini bilememişlerdir ve sonucunda da gecikmeli bir taziye ve lanet mesajı yayınlanmıştır. Kimse kusura bakmasın ne mhp bahçeli'nin babasının malı ne de ülkücüler onun kölesidir. Ama kabullenmek ülkücülerin nasıl oluyorsa fıtratında var.

Edilen yeminlere sadık kalınmadıktan sonra

ülkücüyüm

demenin bir anlamı olmadığını düşünüyorum.
Ergenlik çağına girer girmez bozkurt yapanlar değildirler. Kavga çıkarmaya çalışan haşeri tipler de değillerdir. Ne olursa olsun vatanını satmayacak insanlardır benim gözümde. Her boku yiyen bozkurt işareti yaptı diye ülkücüleri aşağılamayın.