bugün

1) sınav
2) ulaşım
3) en önemli itiyaçlar
bu üç (3) temel önemli.
su ulan su o bile paralı. allahın suyu.
nefes vergisi var mı bilmiyorum onu bak.
kesinlikte internet ve telefon hakkı. yani bunlar ücretiz olsa dünya ne kaybeder ki, su gibi boşa harcanabilen bir şey değil.
Şu an covid 19 salgını
yaşadığımız günlerde daha iyi anlaşılıyor diye tahmin ediyorum.

Sağlık sağlık sağlık.
Eğitim Eğitim Eğitim.

Hadi bakalım inşallah. .
sağlık hizmeti ki bu moldovya gibi ülkelerde mevcut.
(bkz: sağlık)
(bkz: eğitim)
(bkz: su)
(bkz: elektrik)
(bkz: ulaşım)

" Türk yurdunda yoksulluk o kadar azalsın ki, fakirlik suç sayılsın"

(bkz: Bilge Kağan)
Hayalleri gerçekleştirmek.
Internet.
Ulaşım ve eğitim olmalıdır kesinlikle sağlık, eğitim gibi sektörlerin tamamen özel kurumlardan almak lazım lakin eğitim seviyesinide yukarı çıkarmak lazım...
Barınma, beslenme. 2021'e girmek üzereyken hâlâ insanların soğuktan, açlıktan ölmesi kabul edilebilir bir şey değil. ihtiyacı olanlara -hiç değilse- yaşatmasa da öldürmeyecek yardımlarda bulunmak sosyal devlet olmanın, en temel hak olan yaşama hakkının gereğidir; devlet halk içindir, zengin için değil.
Prezervatif.

20 lira verdim yine durexe.
Kesinlikle ulaşım ve sağlık.
Sonrasında;
Ekmek
Su
Tuz
Temel giyecek malzemeleri.
Temel kişisel bakım ürünleri.
Hurma.
Eğitim.

Sinirlenmiim diyorum: lan sayın gerizekalı, temel yaşamsal ihtiyaçlarını karsilamadan önce eğitim mi vereceksin!?

Ayrıca para kazanmak zorunda kalmadan da bir insan yasamak isteyebilir, eğitim aldı diye is bulmak zorunda da degil aslında kimse,ideal dünyayı konuşurken bu olasılıkları dusunmemek te net geri zekaliliktir.egitim aldin is bul demek eğitim aldin para ver karşılığında demekten farksızdır, salak.
su.

entry burda.
"kendi vatandaşlarımıza" şeklinde güncellenmesi gereken taleplerdir. malum türkiye cumhuriyeti sınırları içerisinde sana bana paralı olup göçmen adı altında ülkede bulunan suriyelilere ücretsiz olan pek çok şey var.
Konaklama elektrik su doğalgaz devletin bunları vatandaşına sağlaması zorunludur.
Konaklama elektrik su doğalgaz devletin bunları vatandaşına sağlaması zorunludur.
şişme bayan.
Umumi wc'ler. Arkadas hic bir ulkede parali oldugunu gormedim. Helaya gitmek parayla olur mu?
Eğitim, sağlık, güvenlik, temiz su, internet. Bence bunlar yeter.
küba'yı örnek almak.
ihtiyacı olan kişilere en azından yetecek kadar yiyecek verilmesi soğuktan açlıktan ölen insanlar var hala biryerlerde.
internet.
mobil internet.
Akıllı telefonlar.
internet elektrik ve su..