bugün

gerçekten de çetin bir münazaraya malzeme olabilecek bir konudur. birbirine taban tabana zıt, iki farklı görüşe de hak verebileceğini düşünüyor insan. gelin hem bunları inceleyelim hem de başlığı tanımsız bırakmamış olalım:

(not: iki görüş de farazi fikir sahiplerinin ağzından yazılacaktır)

öğretmenlerle mi yatıp kalkıcaz birader:

efendim, ülkenin durumu ortada. sorunları olan tek meslek grubu ne yazık ki öğretmenler değil. bugün, mali, sosyal, fiziksel koşulları iyi olan tek meslek dalı gösteremezsiniz bana. o yüzden sadece öğretmenler gününde eğitimcilerimizi hatırlamamız doğal. üstelik bizim toplumumuz balık hafızalı. ne yani bütün sene öğretmenlerin sorunlarından mı bahsedelim. çok abartıyorsun yeaa.

öğretmenler bizim her şeyimizdir:

ya ablasının gülü, nasıl balık baştan kokarsa, eğitim sistemindeki sorunlar da ülkenin içinde bulunduğu ortamdan çıkmasına engel teşkil eder. bu bakımdan da eğitimin temel taşları, esas oğlanları öğretmenlerimizin muhakkak daha iyi statülere kazandırılması gerekir. bir sendikanın geçtiğimiz günlerde yaptığı ankette çok çarpıcı sonuçlar konmuş ortaya:

- öğretmenlerimiz, öğretmen olmaktan pişmanlar,
- öğretmenlerimiz, ek iş yapıyorlar,
- öğretmenlerimiz maddi sıkıntı içinde.

bu ruh halindeki bi öğretmende, nasıl parlak bir nesil yetiştirmesini bekleriz. donanımlı bireyler yetiştiremezsek nasıl ülkenin içinde bulunduğu bu vahametten kurtulabiliriz. ne yazık ki kısır bir döngüye hapsolduk. lütfen öğretmenlerimizin sıkıntılarını unutmayalım, unutturmayalım.

sonuç olarak şöyle baktığımda, her iki görüşe de hak veresim geliyor. karar sizin; öğretmenlerin durumu nedir? kolaylıklar!
atatürk ün üstüne basa basa dile getirdiği "irfan ordusu"nun her bir neferini yetiştirmekte olan insanlar için acı bir durumdur.
vicdanı hür, fikri hür bir öğretmen topluluğunu öldürmektir. sonucu ölü nesillerdir.
(bkz: öğretmenle mi yatıp kalkacaz arkadaş)
1 gün fazla bile

(bkz: şaka şaka)
allahın zır cahillerini, kendilerini yetiştirmeyen, "olm üç ay izni var, garantisi var, günün yarısı boş a.q" diye bu işi seçenleri, eğitim fakületelerindeki başka hiçbir bölümü kazanamadığı için bu mesleğe girenleri, ezberci eğitime karşı mücadele etmeleri gerekirken, hiç bunu dert etmeyip hatta kendileri ezberledikleri cahil müfredatın bir kelime dışına çıkmadan çağdışı şeyleri öğrencilerine ezberletenleri, üste de hergün ağlayanları...

çok bile hatırlıyoruz.
neden her sene sadece 1 gün doğum gününü kutluyorsun sorusuyla eşdeğer bir önerme.ne yapacaklar yani,her gün öğretmenim canım benim mi olsun.

insanlar seni hergün görür akıllarındasındar unutmazlar.ama o gün biraz farklı davranırlar.durum bu kadar basit.kasmaya gerek yok
sadece 24 kasımda akla gelebilecek durum. zira kimse martın 30 unda "niye öğretmenleri 24 kasımda hatırlıyoruz" diye konu açmıyor..veya aralığın 23 ünde.. * *
yeter de artar bile. hergün öğretmenlerle mi yatıp kalkacağız. *
müslümanlığı sadece ramazan ayında hatırlamak gibidir.
öğretmenler günü sadece öğretmenlere hediye vermekten ibaret olduğu için çok doğal olan bi durumdur. halbuki öğretmenlerine değer veren bi millet olsak görevini hakkıyla yerine getiren öğretmenleri hediyelerle kuru kuru, artık okumaktan kokuşmuş şiirlerle yazılarla ,anmasak herkes çok daha mutlu olacak. ama işte burası türkiye.herşey düzgündü bu kaldı. hatta oldu gözlerim doldu... işlevini yitirmiş özel günlerden biri daha neredeyse bitmek üzere az kaldı..yarın herşey eskiye döner.
"Ben her gün hatırlıyor, kulaklarını çınlatıyorum paniğe gerek yok"
(bkz: vize zamanı gelen üniversiteli öğrenci söylemi)
sahsı olarak her zaman hatırlamaktayım

(bkz: 24 kasım bugun ıbne hocamı hatırladım)
(bkz: 1 vermıstı ama ()
Öğretmenler günü olmasından ötürüdür. Diğer bütün günlerin de işlevi aynıdır. Sadece konuşacak mesele bulmak. Gerisi tırt. Sorunlar konuşuluyor da ne oluyor sanki. Adam çıkmış sabredin diyor. Hele bu seçimde de oy verin, ben biraz daha geydireyim sonrası Allah kerim diyor. Bu adam benim sorunlarımı konuşsa ne olur konuşmasa ne olur.
24 kasım dışında, yok öğretmenler şöyle 3 ay tatil yapıyor, yatarak para kazanıyorlar vs dersiniz ama bugün canlarımız ciğerlerimiz olurlar.

burdan bana düşük veren anatomiciyi kınıyorum.
öğrenmenler gününün hatırlanmasıdır:)
Öğretmenler gününüz kutlu olsun:)