bugün

özlem.

Ex sevgilim. ilik gibi hatun du. Ah özlem ha neredesin be.
Yegan. Ömrümde duydugum en güzel isimdi.
2015 senesine geri dönebilir miyim, hayatımın en tatlı anlarını yaşadığım seneydi. kışı bile daha güzeldi, karı daha beyazdı, güneşi daha parlaktı. gençtim, güzeldim ve yeni aşık olmuştum.. o anların tadı damağımdan hiç gitmedi.
bir yengeç olarak yaşayıp geçen her saniye.
çocukluk. tür gerçek dünya dertlerinden uzaksın tek derdin oynamak ve mızmızlanmak.
Bende 2015 i düşündüm şu pandemiden önce ne güzel günlerdi filmler bile iyidi o dönem aslında diye.

9 yıl geçti üzerinden neredeyse ama işte dışarıya bakınca akla geliyor.

Çocukken abi ablaların hor davrandığını ona buna dokundurmadığını görünce çabuk büyüsem keşke üff bıktım dersin sonra büyürsün bakınca hiç.

Büyüyünce daha fazla sorumluluk yükleniyor sonra stres vs bitmiyor.

Çocukken strese girermiydik hiç.

2024 e bakınca 2019 un her sene uzaklaştığı aklıma geliyor daha dün gibi... 2019 da güzeldi.
Çok özlüyorum da o seneyi.
2023 de öyle düşünüyordum.
O da gittide bir kaç gün önce tutamıyoruz zamanı çok takmamak gerekiyor ama Obsesif olduğumdan yine karıncalar varmış gibi kurcalıyor bazen kafamda.
90 ların sonu 2000 lerin başı. Sokakların daha güvenli, mevsimlerin feleğini şaşmadığı, insanların tvlerde hala tekrarı yayınlanan ya da son sezonlarına yaklaşan efsane türk dizileriyle mutlu olduğu soğuk kış günlerindeki sıcacık ev ortamlarını özledim.