bugün

artık günümüzde bir çok aile çocuklarını özel okula göndermek için olmadık çabalar gösteriyorlar.hatta özel anaokulu, ilkokul,lise ve üniversite olarak ilerliyor bu süreç. fakat gelecek fayda ve çocuk gelişimi için bu süreç doğru planlı bir şekilde yapılmıyor. yaklaşım daha çok bizim site de xxx' beyler çocuklarını özel okula vermişler, bizde verelim güdüsü ile başlıyor, sadece ortak alan yaşamlarında aileler birbirleri ile yarışmak konusunda çocuklarını feda ediyor.bu süreç ilk tetikleme ile başladığında sonuna kadar ve çocuğun ağzına sıçana kadar devam ediyor. çocuk okula başlıyor ve istekler de bu bağlamda gelişiyor. ahmet şu pc yi şu cep telefonunu almış banada alın diye ikinci bir tüketim halkası başlıyor ve bu halkalar üst üste gelerek ortalama 20 li yaşlarda mutsuz çocuklar olarak geri dönüyor.
aslolan çocuğun bilgi beceri ve yetenekleri ile orantılı bir eğitim planlamak ve çocuğuda bu sürecin içine çekmek gerekli.
özellikle üniversiteye kadar özel eğitim çocuk için çok faydalı değil, eğer aile orta gelir üyesi bir aile ise kendini üniversite de özel eğitim için hazırlamalı.
bundan önceki süreçlerde özel eğitim çok gerekli değil ve kattığı çok büyük bir değer de yok.
marka ürün takıntısı kadar tüketime yönelik bir pazarlamanın parçası yapıyor bizleri.
özel okul süreci doğru planlanıp yürütüldüğü zaman bireyleri çok başarılı gençler olarak topluma kazandırabiliriz.
bunu şu aile yapıyor bu aile yapıyor diye özenti ve yarış malzemesi yapılmaması gerekli.
kaybolan ve mutsuz olan gençlerin özünde bu gibi detaylar yatıyor maalesef.
En ucuzunun ücreti 20.000 liradan başlıyormuş ve bu çıplak rakam; servis ıvır zıvır bi şeyler daha dahil değilmiş. Bi de yeni yıl için %20'ye yakın zam istiyorlarmış. Vay anasını. ilk ve ortaokul çağında iki çocuğunuz olsa yandınız.
okul ücretlerine son haberlere göre %30 a varan zam olacak okullardir.

yani siradan bir özel okulun ücreti 40,000 olmuş.

gerçi bizim millet hakediyor

oh olsun

sırf millete hava atmak,konu komşu desin diye
40,000 50,000 lirayı bayıl..

ama kimsede sormuyor aga,ben bu parayi niye veriyorum.
devlet okulundada aynı eğitim veriliyor..

müstehak size keşke 500.000 olsa.
"sıradan bir özel okulun fiyatı 40.000 tl olmuş"

bu doğru değil. sıradan olan bazı özel okulların fiyatı 15 bin tl. daha altı da var ama onlar ortalama altına girer artık.
Özel kurumlar ayrımı fakiri ezmekten başka bişey değil ha özel olan kurumlar daha ilgili ve daha hızlı oluyor maalesef bu da bir kayıptır.
Her şeyin özeli varken özel okullara karşı bir ton laf edilmesi bana şovmenlik geliyor. Düzen para düzeni kardeşim neyin davasındasınız. Evet.
Ulan zamanında fazladan alıyordum keşke bende satsaydım. Pişmanlık...
görsel