bugün

yaklaşık 50 dakika özeti sürmüş dizi.
o karolin her şeye rağmen o eve girecek gibi görünüyor, az çok belli oldu da, o kadın osman'ımın kılına dokunsun var ya, yakarım bu gezegeni yakarııımm.
müziklerine hasta olunan dizidir.
osman'ıma bak beaa. kimsenin yapamadığını yaptı. zonk diye kapadı kapıyı. aslanım benim. seni evlat edinicem lan.
an itibariyle asrın kapağını osman'la atmış dizidir. eve getirilen caroline o....psuna ne ali şerefsizinin annesi ne oğlu ne kızları karşı koyabilmiş, ama osman kapıyı babasının yüzüne kapatarak en güzel s.tiri çekmiştir. helal olsun be sana küçük delikanlım benim.

3 dakka sonra gelen edit: osman üzerinde dönen dizi olmayı başarmıştır. caroline'le aralarında geçen diyalog:

caroline: ben seni çok seviyor
osman: sen beni tanımıyorsun ki neden seviyorsun?
caroline: sen çok akıllı
(osmandan son bin yılın kapağı geliyooooorrrr)
sen aptal!!!
helal olsun osman ne güzelde kapattı kapıyı adamın suratına.
kim ağlar kim ne yapar bilemem ama metenin babasına saldırmaya çalışırken kendisini tutmaya çalışanlara bırak bi tane vuriim şuna deyişi gülme krizine soktu beni.*
caroline - "sen çok akıllı çocuk."
osman - "sen aptal."

budur.
osman'ım milyonların yüreğine su serpmiş bulunuyor.
beni hüzünlendiren ilk dizi olarak hayat hikayemde yerini almıştır.
insanı dert sahibi yapan dizidir. bu ne aq ya günün stresi yetmez gibi bu çocuklar nerede kalacak?
o yenge nasıl sığdıracak çocukları? derdimiz çok büyük lanet olsun.
yalnız osman büyüksün valla abin hırsından dayak yerken sen yapıştırdın kapağı.
ah o osman yok mu... diziyi izlemem etmem ama su almaya mutfağa gittim, osman'ın o gözlerini kapamış halde ablasına sımsıkı sarılıp hüzünlenişini gördüm ve görmemle birlikte gözyaşlarım sular seller... sen nasıl bi çocuksun da koskoca oyuncuların başaramadığını başarıyorsun, insanı ağlatabiliyorsun hem de gözyaşı akıtmadan, sırf mimiklerinle. tebrikler sel olsun.

edit: imla
her hafta annemin izlerken bi dolu gün yüzü görmemiş küfürler saydırdığı dizi. noluyo ya diyerekten az önce beş dakikasını seyrettim, daral geldi. o nasıl bir babadır yahu. bende anneme katılıp saydırdım. allah belanı versin ali.
benin diyen 'dram' bu dizinin yanında sitcom kalır aga.
el kadar çoçuğun * içimi deşdiği, at gibi sarışın yellozun * içimde ki hannibal ı dışarı çıkarttığı dizi.
ağlamaktan helak olduğum bir bölüm daha. benzer olayları yaşadığım için kendime ağlıyorum sanırım ben onu anladım bu akşam. bu arada caroline maaşallah hastaneden yeni çıktın falan da süs püs yerinde aşifte seni.
bana her hafta bir hışımla "erkekler de ağlayabilir mınakoyim yeri geldiğinde. yeter laaan. ühühü kaşar karolin :( " dedirten dizi.

osman'ın "sen aptal" giderini hiçbir şeye değişmem ben. mete ordan gelip "noldu lan gööööt" diye karolin'e kafa atsa zevkten annemi babamı kesebilirdim. ov ye.

edit: karolin'e niyet, amcaya kısmet. o da güzeldi lan.
son dönemlerdeki vasatın üstünde olan iki diziden birincisidir. iyidir yani, başarılıdır.

ağlatıyor insanları falan. ha ben ağladım mı? hayır.
nitekim ali'nin her yaptığına katılmakla beraber, iki kızından sarışın olanına talibim.

en kısa zamanda gidip isteyeceğim ali abi'den. o yüzden seviyormuş gibi yapıyorum.
dizisi vardır, milleti salya sümük ağlatır.
osman ın yılın ayar verme olayını ardı ardına gerceklestırdıgı dızı;

Carolın: sen cok akıllı...
Osman: sen cok aptal!

Ikıncı ayarı ıse alı kaptanın suratına kapattıgı kapıyla vermıstır.
o bacaklar ne lan öyle caroline,uzaylı mısın avatar mısın nesin onlar ne öyle? defol lan o evden!.
bu arada her kavgada mete nin burnuna bir yumruk atıyor ağlii ulan o çocuğun burnu hacemata döndü insafsız.
ali'ye acıyorum harbiden ya. arafta kalmış bir insan o. hepimiz de kalmaz mı o arafta. bitirmeye gücü yokken gönlü uçup gitmiş başka yere. iki arada kalmışken ne yapacağını şaşırmış. hayatın müsveddesi yok ki. ne yapacağını harbi bilmiyor o adam.
ali yargılamanın ne balkaymak olduğuna örnek. adam aile kavramının farkındamıydı ki? gemisiyle dolaşırken dünyayı evim dediği yerdeki dünyaya el. hayatı öğrenmek böyle birşey işte. soğuk bir kış gecesi ayazını iliklerinde hissederek... kendi ikiyüzlülüklerinizi unutup dövün bakalım aliyi. ali diye dövdüğünüz kendi içinizdeki sevmediğiniz sizsiniz. unutmayın. herkes en az ali kadar beceriksiz.
akşam akşam mektup yazmaya teşvik eden dizi.

"dear caroline, senin ağzına çok pis çakasım var.

imza: bir dost."

lan, bi de türkiş kofi diyo laann.
ben de tükürücem bu kevaşenin suratına....