bugün

görsel
kapuz önermesinin tırt olduğu başlık.

-karpuza vurursun. içinden gelen ses tok ise iyidir.
-Kavunu koklarsın. içinden gelen koku nahoş ise baldır.
-Muza bakarsın. Pürüzsüz ise henüz hamdır, olmamıştır.

öyle işte.
Süpürge de dışardan güzel ama içi pis.
Kar da güzel ama üstüne kediler köpekler işiyor. Önemli olan dışardan nasıl göründüğünüz değil, içiniz içiniz..

görsel
Çok büyük bir yanılgıdır.
Lanet olsun ama öyle.
Ilk etapta herkes görsellik arar.

Tanımadan, içinin güzel olup olmadığını bilemezsin.

tanıdıktan sonra da, güzel olmayan içini görüpte, hala dış güzellik diyorsan, diyecek bir şey yok. Seçimin sonuçlarını yaşarsın.
gerçekliktir. içgüdüsel bir durum. anne baba bile güzel çocuğunu daha içten sever . uğur böceğiyle ciciş oyunlar oynarken karafatmayı öldürüyorsunuz . masala gerek yok. insanoğlu kokuşmuş bir canlı. gerçekten bunu önemsemeyecek olgunluğa ulaşmış insan da güzel çirkin demeden tüm insanlıktan tiksiniyor merak etmeyin .
Bu tür kesin yargılar andavallık olmakla birlikte güzele meyil vardır içimizde.
Şu denge çizgisini korumak gerek...insanız başımıza herşey gelir.
Bugün güzel/yakışıklı diye evlendiğin birlikte olduğun kişi kaza geçirebilir, hastalanabilir.kilo alır veremez vs.
Bu noktadan sonra olay vicdana kalmıştır.

Normal şartlarda dış çekimin olması gereklidir.
Uyum önemli yalan yok...

Artı kafalar ve insani özellikler zaten uymuyorsa o iş yaş.
iki yarım sadece matematikte 1 eder demiştim yine diyorum.
aslında önemli olan iç güzelliktir. böyle şeyler kişinin kendini nasıl tanımladığına bağlıdır. belki evet insanların büyük bir çoğunluğu dışını beğenmediği birinin içini merak etmiyor olabilir ama istisnai durumlar elbette vardır. önemli olan bunu anlayabilicek olgunlukta olabilmek bu durumdada kişinin elbette erken konuşmaması gerekiyor çünkü yaşamadı.

ben böyle şeyleri daha çok insanın tercih edilebilirliği ile ilgili değilde zamanla bağtaştırabileceğim bir durumla benzetme yaparak tanımlıyorum. elli yıl refah ve sukunet içinde bir hayat sürmek mi güzeldir yoksa yüz yıl ıstırap ve hastalıklarla dolu bir hayat yaşamak mı. önce ne istediğinizi kendinize sormalısınız. toplum içerisinde aklı başında olan hiç bir insan aptalların yaptığı hatanın yükünü omuzlarında hissetmek istemez. insanlar ne istediğini bilen insanları ister ve tercih ederler onun dışında böyle şeyleri düşünmüyorsanız ne yazıkki ömrünüz ve hayatınız boyunca kendiniz gibi insanlarla içli dışlı olucaksınız.