bugün

klasik türk kızı standardında bir cümledir.
insanlıktan nasbini alamayanların kurduğu bir cümledir.
kendi yanlışlarıyla yüzleşmekten korkan insanların kurduğu cümledir.
Bu söz 2003 yılın da, sınıf arkadaşıma söylediğim ve öğretmenimin beni alkışladığı sözdür, böylece yaygınlaşmıştır.
kendini kaf dağında gören, burnundan kıl aldırmayan kişiler tarafından kullanılan bir uyarı cümlesi. Kendini mi uyarıyor kendi kendine mi konuşuyor amacı ne belli değil ama.
Her eleştiri bir ödüldür sözüne zıt sözdür.
Sen kimsin ki ben senin için kendimi geliştirecem denilebilir.
eleştiriye kapalıyım demenin farklı yolu.
Kendimi geliştiririm ama sonra da gelir seni s.kerim denilebilir.
eğer olur da birini eleştireceksem ve bu sözcük öbeği ile yüzleşiyor isem zaten mantık hatası vardır.

canım arkadaşım seni eleştiriyorum ki bu yönünü beğenmedim. kendime emsal görmediğim meziyetlerin ve daha önemlisi sana emsal görmediğim meziyetlerin için bu eleştirilere maruz kaldın. daha ne diye kendimi geliştireyim? keza bunu şöyle de söyleyebiliriz;

jose morinho: ronaldo, nasıl bir futbol bu? hiç pres yapmıyorsun, şutların çok cılız, bir tane adam eksilttiğin yok. o aldığın parayı hakettiğini mi sanıyorsun?
c. ronaldo: hey jose adamım sen konuşma ordan. sanki çok futbol oynamayı biliyorsun da... önce kendini geliştir sonra beni eleştir

ne beklerler bizden bilmem ki? bilim de einstain, futboldan messi, müzikte elvis presley, siyasette vilademir putin ya da bilişimde bill gates olmamızı mı? * *
bir zamanların klasik kezban lafı. msn durum iletilerinde ve yonja'da profil kısmında özellikle görülen bu söz facebook kapak fotoğraflarında had safhaya ulaşmıştır. şu sıralar azalarak bittiği yönünde güçlü emareler bulunmaktadır.