bugün

öncelikle bırak bu işi demek istediğim yorumcu bozması. telaffuz hatalarıyla yaran ama tarafımca hiçbir zaman sevilmemiş insan. hiçbir zaman lan şu maçı da ömer yorumlasa dediğimi hatırlamam. bildiği şeyler sınırlıdır ve hep kendini tekrar eder. örnek veriyorum sıkı durun; bıla bıla takım kollektif futbolun gereklerini çok iyi yerine getiriyor, ya baksana adamlara ne hız çok iyi takım, * baksana şu çocuğa bizim takımlar alsa ya bunu çok yetenekli ne kadar da güzel olurdu, ah topu son çizgiye indirip güzelce bi kesse *, taktik varyasyonları hede de höde bu takımın bizimkilerden çok iyi ..... gibi daha bir sürü zırva. ha unutmadan sevinç naraları da meshurdur bunun. son olarak da telaffuz hatalarından bir kaç parça birşeyler serpiştirelim;

(bkz: mançester)
(bkz: nevkastıl)
(bkz: kremanozi)
(bkz: şüles)....
yorumcu olduğu maçların hakkını veren adam. sahada olan biteni çok iyi analiz edip ekran başındakilere aktarır. ayrıca kendine has lugatıyla da renk katar. daha ne olsun.
Yaptığı yorumlar nedeniyle maçlarda seyircileri radyo kullanmak zorunda bırakan sessiz bilgedir.Ayrıca milli takımımızın son dakika gollerinden sonra sesinin ne kadar yanık olduğu otoritelerce onaylanmıştır.
hatırlamadığım bir maçta 'kolektif uyum ile diagonal pası iyi oturtan takımların kanat varyasyonları günümüz futbol anlayışının getirdiği kanatlar arası varyasyonlu deplase atak anlayışı ile birleşince ortaya güzel futbol çıkıyor' gibi bir cümle kurduğunda 'vay anam vay bu adam futbol değil matematik profesörü olacak adammış' gibi bir cümle kurmamı sağlayan yüce insan.
ortada kuyu var yandan geç stili bir yorumcu. yorumcular arasında bir takım kurulsa rıdvan dilmen nasıl bir 10 numara olursa , ömer üründül de o şekilde sağ bek falan olur heralde. topu taca atmayı seven bir kişiliği var.
anlattığı maçlar genelde türk takımlarına iyi gelen yorumcu. uefa finalinde de vardı bu abi başka kaznadığımız kritik maçlarda da. almanya'ya karşı oynadığımız maçta yorumcu olarak otursaydı o maç da bir şekilde dönerdi diye geçiriyorum içimden.
her yorumunda gunumuz futbolundan bahseder ve defans güvenliğini elden bırakmamak gerektiğini söyler.yani tekerrürden ibaret bir kişiliktir.
kollektif yaşayan, bloklar arası uyumu hiç bozmayan insandır her daim.
playstation oynarken sesleri kulağımda yankılanan futbol yorumcusu(*). işin ilginci arkadaş da bana aynısını söylemişti, ben ona söylemeden önce.
genelde sasirdigi posizyonlarda tepkisi vaaaayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy.... ve vay vay vayyy olmak uzere ikiye ayrilir...
an itibariyle arjantin - litvanya basketbol!! mücadelesinde yorumculuk yapmakta olan ve kişiyi dumurlara sürükleyen spor adamı.

çağdaş pivot tipi, kollektif basketbol geyiklerine hiç girmek istemiyorum, zira rüyada görüyor olabilirim.

(bkz: korkunç birşey)
pekin 2008 olimpiyatları 10 ağustos 2008 arjantin- litvanya basketbol maçındaki yorumlarıyla basketboldan ne kadar anladığını ortaya koyan yorumcu . maçın bitimine yaklaşık 4 dakika kala * 12 sayı farkla * üstün olan litvanya'yı galip ilan etmiş, arjantin'in işinin artık çok zor olduğunu belirtmiş zat. sonuç mu: litvanya son saniye üçlüğüyle zor bela kazanmıştır. *
feleği şaşmıştır. artık basketbola da el attıysa ayvayı yediğimizin resmidir.
yorum yapsın diye spikerin yanında oturtulan ancak ülkemizin en az konuşan futbol yorumcusudur. konuşması gereken pozisyonlarda susmasıyla adamı kanser eder. yanındaki spikeri de etkiler beraber susarlar.

efendiliği ve beyaz sakallarıyla kurtlar vadisindeki ömer baba öldüğünde yerine geçirilmesi muhtemeldir, adı da zaten ömer olduğu için zorluk çekmeyecektir.

spiker-- gooll gooll semiihh semiiihhh yarı finaldeyizz yarı finaldeyiz sevgili izleyenler çıkın balkonlara bağırın çağırın........
ö. üründül-- evet şimdi biraz sakinleşelim (!)
kendisini futbol ve basketboldan sonra diğer spor dallarında da yorumcu olarak görmek istediğim kişi. zira etkisinden hala kurtulamadım.
17 mayıs 2000 galatasaray arsenal maçı'nda popescu'nun son golü atmasından sonra sevincini "korkunç bir şey" diyerek dile getirmiş insan.

(bkz: korkunç bir şey)
10 agustos 2008 abd cin basketbol macinda yorumcu koltuğunda yer almamış spor yorumcusu. eğer bu maçta da yorumcu olsaydı smaçla biten abd hücumlarından sonra bol bol "ooouuuv" sesi duyabilirdik.
"litvanya kollektif oyunu çok güzel uyguluyor, arjantin hızlı hücumlardan sonuç alamıyor, neden dış şut atmıyorlar, bu dakikadan sonra çok zor (maç bitimine 2:45 var fark 9)" basketbolun futboldan hiç bir farkı olmadığını kanıtlayan kişi.
brezilya-rusya voleybol maçını da yorumlayarak olimpiyat rekoru kıran yorumcumuz.rekorun dalı: bütün sporları yorumlama.
pekin olimpiyatlarında gördük ki; basketbol ve voleybolda yorumculuk yapabiliyormuş(!).

(bkz: kolektif)
şampiyonlar ligi ön eleme maçlarında hem fenerbahçe hem de galatasaray maçlarında olimpiyatlarda yorumcu olduğundan dolayı yorum yapamıyacağından bizleri üzen, kahreden, ağlatan yorumcu.
başarılı adamdır, yani sadece futbol yorumculuğu işinde,

ötesine bulaşmaması lazım...

en az anlatım bozukluğu yapan yorumcularımızdandır. anlatım bozukluğu hatta anlayış bozukluğu için;
(bkz: ilker yasin)

fazla sayıda türkçe olmayan kelime kullandığı da bir gerçektir..

(bkz: kombinezon ne lan)
eskiden ingiltereye italyaya sırf maç izlemek için giden yorumcudur yaklaşık 8 seneden beri gitmiyormuş maç izlemeye belli zaten bağlantılar kopmuş hala 2000 futbolu konuşuyor dedirtir insana bu kişi.
acvayip bir yorumcu ya bu adam bazen çok güzel şeyler de diyor ama yeri geliyor saçmalıyor galatasaray'ın 2000'de uefa kupası final maçında hakan dengesini kaybedip düşünce gol kaçıyor, spiker hakan at onu at diye feryat figan bağırırken arkadan yorum: "düştü"
an itibariyle radyospor'da asist programinda murat murathanoglu ve ismet badem ikilisi tarafindan alttan alta tassaga alinan adam. sen misin trt ekraninda basketbol yorumlayan!