bugün

Genellikle kadınlar tarafından oluşturulan bir durumdur. Önce anne başlar, yatağını toplar, yemeğini pişirir, elbisesini ütüler, temizliğini yapar hiçbir şeye elini sürdürmez daha sonra bu gelenek devam eder ve eş devralır. tabii bazı durumlarda eşler bunu devralmaz erkeğe devredebilir bu da tamamen erkeğin ve kadının tutumuna bağlıdır. sonuç olarak kadın erkek eşit değildir.
kimse kimseye muhtaç degildir beraber yaşanan hayat bazen çekilmez olsa da onlar bizsiz biz onlarsız yapamayız.
(bkz: çoğu kadının erkeğe ihtiyacı olduğu gerçeği)
doğru tespittir.

'çoğu' kelimesi çok yerindedir.

bazı erkekler ya şereften yoksun doğuyor ya da zamanla şereflerini kaybediyor bilemiyorum ama bir amın peşinde yapmayacakları şey kalmıyor. sürekli saçın güzel, o hoş bu seksi bu ne lan inanarak bile söylemiyorsunuz siz o sevgilim dediğiniz kaşarlara ya da yazdığınız ağzı başı kokan kızlara böyle köpek gibi davranmayın o kaşarlar ve ağzı başı kokanlar size yine verir merak etmeyin, vermezlerse ne olacak ölür müsün it herif. insanın biraz gururu olur her kaşar gelip hakaret ediyor, onur kırıcı hakaretler ediyor sana sen gidip hala peşlerinde dolaşıyorsun bilmediğin bir şey var ne adam olabileceksin ne de tercih edilebilen erkek. hayatın boyunca beta kalacaksın yancısın hep yancı kalacaksın. insanları iyi gözlemle ve taklit yeteneğini geliştir. sen onlara it gibi kedi gibi sırnaşıyorsun onlar seninle sevişiyor hiç düşündün mü hayvandan ne farkın var.

edit: ben bu yazıyı betalar için yazmadım onlar okumasınlar. onlar gidip kendilerine bir tasma alıp sahiplerine versinler gider ayak eksiye bassınlar.
'ne yalan söyleyeyim doğru söylüyor' dedirten tespittir.
Erkek fıkratının kanunu bu zaten.
olmayan gerçeklik. bir erkeğin bir kadına muhtaç olması mümkün değil. erkekler fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak kadınları aşmaktadır.
iki cinsiyetin de birbirine muhtaç olması durumudur. muhtaçtan kastımız ise tek başlarına dolduramayacakları bir takım duygusal, fiziksel ve durumsal hedeleri karşı tarafta bulmalarıdır. bun da gocunacak bir şey yoktur. Örneğin çocuk yapmak için iki cinsiyet de birbirine muhtaçtır.
muhtaç demeyelim de neşelenelim diyelim daha doğru olur.
gerçek değildir. kadınlar olmasa da olur. yıllardır yalnız mutlu mesut yaşayıp gidiyorum.
Cinsel açıdan düşünürsek; cinsellik=kadın=ihtiyaç. Ama kadının cinsel olarak hiçbir anlam ifade etmediği bir erkek için kadına bir kadın olarak değil bir insan olarak ihtiyacı olabilir. Kadın yerine erkek de olabilir. Ataerkil aileden gelen kültürden dolayı ise hiçbir şekilde bir erkeğin kadına ihtiyacı olamaz. Kendi işini kendi de görebilir/görmeli.
çoğu derken???

ben hepsi diye biliyordum ama neyse.
yoo bekar hayati okadarda kotu degil.

zaten sağ elimde var. bir seye ihtiyacim yok.
bir kadına ev işleri için ihtiyacı olan erkek olmadığım için kendimi şanslı hissediyorum. ev işlerimi kendim yapabiliyorum. kadına elbette ihtiyacım var, ona sarılıp film izlemek için, sofrada gözlerinin içine bakarak yemek yemek için, kadehine kadehimi değdirmek için, ağladığı zaman saçını okşamak için, yorgun olduğumda dizine yatmak için...keşke olsa...ama yok...
Bir erkek olarak katılıyor ve artırıyorum, hepsi muhtaçtır.

Aciziz lan biz, elimizden bir bok gelmiyor.

Tv kumandasını kullanmak dışında bir bilgimiz yok.

Evde hiçbir şeyin yerini bilmiyoruz. Eşimiz ya da annemiz evde yoksa mal mal oturup gelmesini bekliyoruz.

Alış-veriş yapmak bize uzak, markete gidince ne kadar ihtiyaç dışı şey varsa alıyoruz.

Bir sürü şey var daha...
tercih veya zevk meselesinden ziyade yaradilistan gelen fizyolojik bir durumdur.
kadın da erkek de şu iki seçenek arasında bir tercih yapmalıdır:

1. onu seviyorum çünkü ona muhtacım.
2. ona muhtacım, çünkü onu seviyorum.

siz hangisini seçtiniz?