bugün

duygusal bir andır. bir çok anını paylaştığın aracın artık senden ayrılacaktır.
ev hayvanndan ayrılan ne hissederse aşağı yukarı ona benzer bir duygudur.
bir 2012 ford fiesta ise oturur ağlanılır. hatta ağıt bile yakılır.
otomobil maserati ise çok zor bir durumdur.
kendi elinizle beslemediyseniz pek sorun olmaz..
toplarken parçalarının tamamını alamamak ve yarım kalması durumunda üzer.
Hele ki içinde iki takla atıp ölmediyseniz ve duygusal bağlarınız sağlamsa adama çok koyan durumdur.
hiçbiri aylarca uğraşıp çabalayıp kendi zevkinize göre modifiye ettiğiniz uğrunda gırtlağınızdan kestiğiniz kapısını hızlı kapatmaya kıyamadığınız arabanızı pert etmek kadar koymaz emin olun.
Hayatin ta kendisidir.

Bazen guldUrur, bazen aglatir.
Adamı ağlatır be aga ağlatır.Bir düşünün genç bir delikanlısınız ilk paranızı kazanmaya başlıyorsunuz.Sonra hep hayallerinizi süsleyen bir araba alıyosunuz.Anadan babadan gariban olduğundan anan baban görmemis böyle seyler cok seviniyorlar anan nazar boncugu takıyor baban dua okuyveriyor.Kazasız belasız kullanma dilekleriyle, o gün evde tam bir bayram havası esiyor.Evlenince gelin arabası yapıyorsun, karın dogururken hastaneye yetistiriyorsun oglunun sünnet arabası yapıyorsun ... Ailede onemli ne olsa araba da sahit oluyor.arabaya her binisinde o ilk gun ki bayram havasini, ya da diger tatli heyecanlarini yeniden yasiyorsun.yillar geciyor sen ne kadar brandalara sarsan, kapali garajlarda saklasan da o da yaslaniyor senin gibi sen haric kimse sevmiyor artik onu ama sen seviyorsun o senin araban degil ki artik iyi gunde kotu gunde hep yaninda olan bir dostun, bir arkadasin... Herkese ve her seye ragmen satmiyorsun... Sonra bir sıkıntı geliveriyor basina para gerekiyor bulamiyorsun kredi cekemiyorsun satiyorsun o cok sevdigin arabani arkadasini... insan aglar be aglar... Aglamamak mumkun mu ?.. Her gidi hey kim bilir nerelerde ne halde simdi.Cok kotu bi durum cok. Satarken seni bulucam demissem de bulamadim alamadim be...durun bi sagara yakayim. iyi aksamlar.
Eğer çok seviyosan sana bayağı koyar valla. Sen onu benimsemişsindir ama o artık başkasının olur ve sen bunu bir zaman kabullenemezsin. Çok acı ya
başıma gelen durum. ilk aldığım araba ticari çıktı ne kadar sevsemde gönül rahatlığı ile binemedim sattım. yüksek model araba aldım adı lazım değil çok benimsedim sonra işten çıkarıldım borç harç satmak zorunda kaldım. su an var bir arabam bunun başına birşey gelmez inşallah.
salakların üzüleceği şey. arabayı sevmek nedir a.ına koyiyim görgüsüz müsünüz?

o kadar ekmeğe muhtaçsanız sözlüğe yazsanız verirdim a.ına basiim.
Şuan ilk aracım bende. Düşününce bile üzülüyorum.