bugün

evrenin gizli kalmış sırlarından biridir. araştırılması gereken konudur zira derin bir sistematik yapı içerisinde işlediğini düşünmekteyim. çok istersin, beklersin, uğraşırsın olmaz, ne zaman ki karar değiştirir kendine yeni bir yön çizersin çat diye o beklediğin de gerçekleşmeyen şey gerçekleşir ve sen isyan edersin. neden şimdi? neden tam vazgeçmişken? sorularıyla ve "artık çok geç" duygusuyla yeni bir karar aşamasına gelirsin. yani bizim seçtiklerimizle mi yürüyor hayat yoksa beklenip de gerçekleşmeyenlerin bir nedeni var mıdır bilinmez.
Arzu ettiğin şeyler, beklemekten vazgeçtiğin anda gerçekleşir. bu, hayatın: "sen bakarken soyunamıyorum." deme şeklidir.
Small Alexander.
(bkz: murphy kanunları)
doğruluğu tecrübe ile sabit önerme.
külliyen yalandır. istenen şey her ne ise uğrunda mücadele etmek, ter dökmek, kafa yormak gerekir. bu hayatta bedelini ödemediğin hiçbir şeyin sahibi olamazsın.
Ne kadar beklersen bekle istenmediği zaman gelecektir.
(bkz: Edward A Murphy jr)
"beklemekte olduğun şey, ancak onu beklemeyi unuttuğunda gerçekleşir. bu, evrenin 'sen bakarken soyunamıyorum' deme şeklidir."
jokerin ona ihtiyaç kalmadığında ele gelmesi gibidir.
tamamen doğrudur. bir şeyin peşini bırakırsın,bir bakarsın iki gün sonra oluvermiş. insan sevinsin mi, üzülsün mü bilemez.
hayatın seni sınamasıyla ilgili bir teoridir. o "çok istenen" şeyi aslında gerçekten istiyor musun yoksa istemiyor musun bunu sana göstermek için son ana kadar zorlar sabrını. çoğu zaman insan vazgeçmenin eşiğine gelir, bazısı x zamanda kimi 3x zamanda kimi çok daha uzun sürede. ama herkes o noktaya gelir. bu süreçte ne kadar geç pes edersen hayat seni o derece büyük ödüllendirir. sabrın sonu selamet unutmayın bre dostlar. veya gerçekçi konuşmak gerekirse her boku uyduruyorum şu anda. kendi kendine gelin güvey olma. bir şey olmayacaksa olmaması daha hayırlı veya bazen daha iyi sonuçlar doğurur. bunun kaderle kısmetle alakası yok.
hayatın sizinle dalga geçtiğinin gerçek kanıtıdır.
vazgeçildiğine göre aslında çok istenilmeyen şeydir.
ne kadar çok istenince, o kadar çok gerçekleşmeyen şeydir.
o yüzden zamana bırakmak veya en iyisi vazgeçmektir çözüm veya kurtuluş.
Gerçekleştiğinde hakkında hayırlı olmayacak şeydir.
hayatın bakma soyunamıyorum deme şekli.
hayatın ""bak ben burdayım" deme şekli.
murphy kanunları gereğince olandır.

Ne zaman bir şeyden vazgeçseniz, vazgeçtiğiniz o şey size geri gelir.
Okeyde per bozunca gelen taş gibidir.
ne alakası var amk. bu da sakız oldu milletin ağzına. zengin olmak istiyorum. hadi vazgeçtim olsun. hadi.
Artık önemi yok.
hayat bal oldu ama kaşığın sapı kırıldı der eskiler.
hayatın iyi bir ağzına sictiktan sonra tamam hadi al al, hadi tamam bişey yapmayacagim deme seklidir. birşeyler gerçekleşmeye başlayıp tekrar o şeye yöneldiğinizde ağzınıza etmeye devam edecek lanet bir durumdur.
Basinda bekledigin tencere kaynamaz.
Büyüksün murphy reyiz dedirtir.
hayatın sizi bir nevi trollemesidir.