bugün

aşağıda,8 kat aşağıda mesleğini icra etmekle meşgul karpuzcuya terlik atmakla başlamıştır. daha sonra anneden gelen vahşi tehditlerin hiçbir işe yaramadığı anlaşılmış, atılan nesnelerin nitelik ve nicelik olarak giderek arttığı ortaya çıkmıştır. sonuç : sinirli ve şaşırmış kurbanlar, yaptıklarına kahkahalarla hatta katılarak gülen tombul bir velet ve kurbanlara oranla çıldırmaların en büyüğünü yaşayan anne.
kirli sepetindeki don atletlerin yolda gezinmesi.
yan bahçedeki erik ağacına dalan cocukların kafasından aşağıya (bkz: bulaşık suyu) dökmek.
Sözlük abartmıyorum; küçükken aşık olduğum(!?) çocuk bulur belki diye özene bezene bir dolu kağıt yazıp hatta süslü bir çöp kutusu hazırlayıp hepsini camdan aşağı atmıştım. Dediğim gibi amaç onların rüzgarla ya da bir şekilde(hatırlamıyorum tam) hoşlandığım çocuğa ulaşmasıydı. Garajımız çarşamba pazarına dönmüştü hala hatırladıkça gülerim.
Küçükken de romantiktim sözlük, kıymetimi bilemediler aah ah... *
öncelikle,
çocukken yenen garip materyaller/#9501886
yine, yeniden madeni para
küçüklükten beri bonkörüm*
(bkz: televizyon kumandası)
bazen eğlenceli bazen utanç verici olan eylemdir. çocukken elmayı bıçakla ameliyat edip sonra bu öldü diye balkondan aşağı atmıştım.
newton gibi yerçekimini yeniden keşfetmektir.
En çok yapılanı tükürmektir heralde.
Aklıma gelmişken;
(img:#55188)
alıştırmadır ilerde kendini atacağında başına ne geleceğini anlamış olur.özellikle domates atmak zevklidir.
örneğin cd'yi frizbi gibi atan ben.
büyüyünce ise balkondan aşağı çakmak atarak patlatma gibi değişik versiyonlara yerini bırakabilecek hareketler silsilesi.
Bilimsel bir içerik taşımaktadır. Zira çocuklar gözlem ve deney konusunda inanılmaz derecede aşmış varlıklardır. Her şeyi denemek ve görmek isterler. Çok soru sormaları da buraya dayanmaktadır.

Balkondan atılan nesnelerin bol miktarda ve farklılık gösteriyor olması bize tek şeyi gösterir: hangi uçabiliyor? deney ve gözlem...
işemenin ayrı bi tadı olurdu birazda rüzgar esiyorsa püfür püfür vay beee...
(bkz: gırgır).
sümük atmak

su atmak

tükürük atmak

saksıdaki toprağı atmak

kendini aşşapıdan atmak
erik çekirdeği... bunu da yapmayan yoktur sanırsam.
(bkz: çikolatalı ekmek)

annemin yaptığı çikolatalı ekmekleri yememek için balkondan atardı kardeşim alt kattaki komşunun şikayetiyle durumu çakan annem ve kardeşim şöyle bir diyaloğa girerler

anne : oğlum yazık onu bulamayanlarda var.

kardeş kişisi : ee bende bulsunlar diye atıyorum zaten . *

tarafımdan yumurtalı olanı yapılmıştır,kan çekiyor işte.
Karşı binadaki komşularımızın balkonuna erik çekirdekleri fırlatırdım. Ulan ne zevkliydi be. Halâ arada sırada içimden yapmak gelir.
nesneler atmanın yanında attığınız yerde komşulardan birisinin arabası varsa o zaman asıl film başlar işte...
izmarit
zeytin (çekirdeği yada kendisi)
futbol topu ( mahallede topu olan sayılı insanlardan biriydim arada ben yokken de oynarlardı )
kız kardeşimin beslenme çantası
kız kardeşimin tarağı.
kız kardeşim.( malesef bu girişimim sonuçsus kaldı ama denemek de heyecan vericiydi.
küçükken,misafirliğe gidilen evde bardakları camdan atmak eylemiyle katılmış olduğum hadise.
her şeye ok. prezervatifleri şişirip atmak fena işler doğuruyor.şişirilince uçan anne terliği.
bu başlığa verilecek en güzel cevap:tv kumandası.
kendimden biliyorum,ruh hastasımıymışım ne! günde 98647637 defa 3. kattan koskoca ayıyı atıp ,sonra da anneme "düştü,git al diye ağladığım ve kadıncağızın çok kısa sürede 0 bedene kadar düşmesine sebep olduğum eylemdir.büyümek güzel.