bugün

her insanın içinden gelendir. ne vardı slyvester tweety denilen salağı yese. yosemite sam bugs bunny i gebertse, coyotemiz ukala road runner in amına koysa, gargamel şirin çorbasını yapsa.
okulun kötü çocuğu olmaya aday tipler olabilir
bir de çizgi filmde desteklenen kötünün gelecek bölümlerde iyilerin tarafına geçeceğini bilerek desteklemek vardır. avatar-zuko en büyük örneğidir.
Hep şirinler kazanıyor birazda gargamel kazansın yahu.
Transformers izlerken izlenmesi gereken yoldur. Otobotlar paso dayak yeyip küçücük halimle gerilmemi sağlarlardı. Ben de decepticon'ları tutmaya başladım, birden gökyüzü pembe oldu. Kelebekler kuşlar falan uçmaya başladı.
çizgi film izlediğim zamanlar desteklediğim durumdur. kötü taraf o kadar mağdur olmuştur ki "yeter ulan bu çocugun çektikleri de" şeklinde düşünmeye başlarsınız. hele bir üçlü vardır ki ....

(bkz: tom)
(bkz: sylvester)
(bkz: coyote)
cizgi filmlerin iyilik ve ogreticilik temasi uzerine kurulu olmasi sebebiyle ve her zaman iyi karakterlerin kazanmasina yonelik olmasindan dolayi her kosulda kotulerin kaybedecegi bilinciyle " ulan bari su kotuyu destekleyelim de garibim hem kaybedecek bari yalniz kalmasin" verilen destektir.

not: uzun bir tanimlama oldu, ozetle cizgi filmlerde hep iyiler kazanir, kotulere ayip olmasin diye ve gonul rahatligiyla destek verilebilir.
Her zaman yapilmasini destekledigim destektir. Her kez nefret etse kotulerin hali ne olur? Hem iyileri herkes destekler onemli olan kotuleri desteklemektir.
nedense hep ben olmuşumdur o road runnerın yakalanmasını, tom un fareyi miğdeye indirmesini, veya sylvester in tweety i deşmesini öyle istedim ki sinirim bozuldu artık.
spiderman'de hep gulyabaniyi destekledim; ama kahrolası örümcek beyin kazanıyo işte n'apıcan.
gidişattan sıkılmış, hep aynı şeyleri izlemekten sıkılmış bünyelerin hareketi.

ben küçükken tweety'nin birkaç lokmada yenmesini, gargamel'in şirinlerden yaptığı çorbayı höpürdeterek içmesini ve tom'un jerry'yi tek hamleyle mideye indirmesini isterdim. tabi hiçbiri olmadı.
Saçmalık. Youtube'da "bugs bunny sonunda öldü, pikachu ahirete kavuştu." gibi videolar görsem de bir kere bile merak edip izlemedim, izlemem. Çünkü çizgi filmlerin basit mesajı: iyiler hep kazanır, kötüler hep kazığa oturur. Çocukça düşündüğümü zannedenler olabilir ama siz hiç Red Kit'in birini öldürdüğünü gördünüz mü?