bugün

gayet zevkli bir olaydır. 3 lü performansta hatun kişisi harikalar yaratabilir. lakin dal lar sağlam olmalı.
üniversitelerde genellikle 3.00 (4 üzerinden) ortalama neticesinde öğrenciye ana sütü gibi helal görülen uygulamadır.
dönemlik alacağınız kredi sınırı artırılır ve istediğiniz bir bölümdende istediğiniz dersleri alabilirsiniz. böylece double yapmış olursunuz.
4 yılda 2 diploma hiçte fena değil. ama mantıklı bölümlerde yapın olur mu.
makine mühendisliği okurken(gerçi makine mühendisliği okurken ortalama 2.50nin üzerine çıkarsa bile mükemmel ama) gidip gıda mühendisliğinde yapmayın.
myo* kazanmış kişilerin bilmesine gerek olmayan durumdur.
bu sene ortalamam yetmediği için seneye kalan durum. accuk daha sıksaydım kendimi okul zamanı sanırım olacaktı amaan neyse seney var olmadı seneye olmadı evli mutlu çocuklu. dur bu böyle değildi. *
Tobb Etü'de burslu öğrenciler tarafından çokça kullanılan bir uygulama. Öyle ki Uluslararası ilişkiler bölümünün derslerinde bölüm öğrencilerinden çok çift anadal öğrencilerini görmek mümkündür.

Tanım: Ortalaması 3.25 olan öğrencilerin, istediği başka bir dalda da diploma almasını sağlayan sistemdir.
üniversiteye ilk başladığımda ortada sıkça duyardım "çap yapacağım" diyenleri. ulan gerizekalı elektronik mühendisliğinde neyin çapını yapacaksın diye düşünürdüm. sonradan bu adamlar zor bela bölümü bitirince gülerim hala.
kısaca çad denebilir.
kısaca çap denir. çift anadal programı.
bazı okullarda(veya hepsinde, net bir bilgim yok.) okulun uzamasına neden olur. *
yandalın babası. başvurup kabul edilmek kolay, bitirmek zor lan bunu.
makina mühendisliği ve endüstri ise bu iki dal, onun adı biraz da gangbangdir.
üniversitenin ilk günlerine "yatay geçiş yapacam" cümlesinden sonra telafuz edilen ikinci cümle ben "çift anadal yapacam"...
- afedersin ama bok yaparsın.
Yapmasi cok zor olan ama imkansiz olmayandir.
hayali uluslararası ilişkiler olan bir üniversite öğrencisi için adama mühendislikte 3.00 ortalama yaptırır. öyle böyle değil.
hayali psikoloji olan bir üniversite öğrencisi için adama tarih bölümünde 3.95 ortalama yaptırır. Ben değil bir arkadaş.
"çap" olarak da bilinen iki bölüm bitirme olayıdır.
Hayali hukuk olan adama bi bok yaptırmaz.
Çünkü hukukçu Benim bölümden çap yapma hakkına sahipken Bana avxunu yalarsın baah çaP yaparsın Yukuktan denilmektedir.
Doğru düzgün bölüm yok amk öap yapabileceğimiz.
Tanım: açılımı çift anadal programı olan kısaltma.
hukuk okuyorsan yapması hayli zor olandır.
Aklı başında öğrencilerin ortak derslerin yüksek olduğu alanlarda yapmaları salık verilir. Yoksa iki üniversiteyi üstüste okumaktan pek farkı olmaz.

Şöyle diyelim, Örneğin ben gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği öğrencisiyim.

Zaten ilk iki sınıfta bir bilemedin iki ders harici makine mühendisliğiyle derslerim ortak, 3. ve 4. sınıflarda da yüzde 50ye varan örtüşme var. Bu örtüşmeden yararlanarak 4 yılda bile çift anadalı bitirebilirsiniz. Ha zaten gemi inşaatı ve makinecisiyim, yani makineciyim makine mühendisliğini ben ne yapayım da diyeiblirsiniz ama farkediyor.
temmuz ayında başvuracağım ve eylülde başlayacağım program türüdür kendisi.
mühendislik öğrencilerinin üniversiteye başlangıç zamanlarındaki hayalidir.
ilk dönemin sonunda " ya aslında ben gidicem buradan zaten yatay geçiş yapıcam" der.
daha sonra "yandal yaparım aga temiz"e döner muhabbet.
en son ise "ya var ya aslında erasmus varken gerek yok" deyip sıvar.
oda olmayınca ikinci dönemden itibaren her yıl "interrail yapacam agaa" sözleriyle kantinde kafaların ırzına geçer.
eğitim fakültesinde olmayan olaydır.
Yaz okullarının açılmasının bir sebebi de çift anadal yapan öğrencilerdir.
dışında takıldığım programdır.
uzaktan baktığım programdır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar