bugün

her sene tatil yapmaya gittiğim güzel belde. ama daha töbeler olsun sana. ne çeşmes'i, ne alaçatı'sı beni kendine çağıramaz artık. elli lira vale parası mı olur lan? bir de damsız muhabbeti buralarda çok döner. geçen sene çok samimi olduğum bir arkadaşla gittik çeşme'ye. amacımız yeni kişilerle tanışmak, kaynaşmak. onun haricinde malumunuz olarak; içmek. içme işi hiç sıkıntı olmuyor inanın. fiyatlar über rakamlarda olsa bile tatil kafası olduğu için paranızı esirgemiyorsunuz. örneğin; alaçatı port'da 33'lük bira fiyatları ortalama 30 tl civarlarında geziyor. 33'lük bira dediğimiz şey, bir yudumluk içkidir. gazozdur. sodadır.. viski olayına girmiyorum bile..

gündüzleri aya yorgi koyunun iyi bildiğimiz mekanlarında takılmak, yüzmek istesek bile bu mümkün olmadı. babylon haricinde hiçbir işletme iki sap olduğumuz için bizi kabul etmedi. gece mekanlara gitmek istediğimizde de bu durumla karşılaştık. kimse yanlış anlamasın ama 2000 lira maaş alıp, kapıda bana "iki baya yardımcı olamıyoruz malesef" diyorsa onu sikerim. en sonunda bir tanesine bundan mütevellit patladım.

- merhabalar.
+ merhaba. iki bay mısınız?
- evet.
+ yardımcı olamıyoruz malesef.
- ulan dümdük! kaç senedir geliyorum buraya. bu sene sizin yüzünüzden nefret ettim çeşme'den. iki arkadaş eğlenmeye hakkımız yok mu bizim? kızları nereden ayarlıyayım? köşede ki büfeden mi? beni salacaksın ki birileriyle tanışacağım. sonrasında o iki bayı götüne sokmasını bilirim zaten. illa yanımıza istanbul'dan gelirken hatun mu almamız lazım lan?

bu sinir harbinin üzerine bütün güvenlikler üzerimize çullandı. çok temiz dayağımızı yedik ve akşamına acı çekerek rakı sefası yaptık. ağrılarından dolayı arkadaşım gece boyunca bana küfür etti. olsun.. en azından içimdekileri söylemiş oldum.

barbunun kilosuna 200 lira fiyat etiketi koy, beni kapıdan içeri alma, ananasın tabağına 80 lira para al, long island diye icetea verip, bana bardağını 50 liradan sat, sikimsonik lorlu gözlemenin adetine 25 tl fiyat biç ve ben bunların hepsine razı olarak hala daha sana para kazandırayım ama sen bana sonra gelip "iki bay" muhabbeti yap. tamam sinirlendim, seni dövemedim orada belki ama (kalabalıkta değillerdi. üç kişi ağzımıza sıçtılar resmen) ayıp ulan. insan biraz olsun profile bakar. oyşş rahatladım.

not: kaslıda değildi şerefsiz ama çok teknik dövdü. yakın dövüş sanatı falan filan bilmem. adam net dövdü. yiğidi öldür, hakkını yeme.
Boyle yerlere gidip kazik yiyecegime,yunan adalarina gider adam gibi tatil yaparim.
gözümde tüten cennet mekan. hatıram. umarım kısmet olur da yine yolum düşer o büyülü beldeye. çok özledim be...
görsel
görsel
görsel
görsel
köyünde mera ve tarla bölgesinde yer alıyor.
11 yıl önce inşa edildi.
şimdi şu akmıyor.
Şehirlerde yok olan bir gelenek, kültür mirası. Belediyelerin de bu konuda duyarsızlığı şaşırtıcı. Aç gözlü müteahhitlerimizi geçtim de binlerce binayı dikerken toki'nin mimarlarının hiç mi akıllarına gelmez! Geniş ölçekli tek çalışma rahmetli Menderes'in hükümetin. Kırsalda Gördüğünüz çoğu Çeşme onun eseridir.
bir an önce istanbula bağlanması gereken ilçe.
Geçen sene gittiğim, gereksiz pahalı, pahalılığına göre hiçbir güzelliği olmayan buram buram sevimsizlik kokan yer. Plajda şezlong kiralamaya 20tl istemelerine mi yanayım, 1 porsiyon içinde kıyma nadir gorebildiginiz pideye 20 lira demelerine mi, götü boklu minibuse 4 lira verilmesine mi. Tamam sezonluk is yapiyorlar ama bu kadari adam sikme kategorisine giriyor.
Çeşme’de bir insan neden “bu hayatın heyacanı meyecanı yok” şarkısını dinler? birader, Çeşmedesin kendine gel.
Pahalı bir izmir ilçesi olsa da alaçatı’ ya göre hesaplı olan yerleşim birimi.
Son 3-4 saattir burdayım. 2.kez geliyorum telefonları, özel eşyaları şezlonglarda bırakıp denize giriyoruz ve o da ne telefonlarım ve özel eşyalarım bıraktığım gibi. istanbul'da olsa 4 kişilik ailenin 3 kişisi denize girer 1 kişi eşyaların başında durur. Neden peki, çünkü onun bunun çocukları ne var ne yok götürür.

izmir başka işte. Bu arada şu sıralar sarıyer ya da kilyos plajlarında olan varsa yazsın türkler mi çoğunlukta suriyeliler mi bilelim.
görsel
Bodrumun kıpırtısından sonra sıkıcı.
Fakat güzel yer.
Acayip şişirilen yer. iyi oluyor aslında fena geçiriyorlar. Evet.
Şu anda altındayım. Evet.
(bkz: duj)
23 nisan tatili vesilesiyle geçen hafta 3 gün kaçamak yapıp biraz kafa dinlediğim sayfiye muhiti.
plajları istanbul'dan gelecek olan fırtına sebebiyle 23 haziran'da kapalı olacağı duyurulan ilçe.

https://twitter.com/cesme...tatus/1125731290198810625
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Aşırı kalabalık aşırı pahalı. Evet.
Bu yaz ufak bi kaçamak yapmayı planladığım şirin yer.
görsel
Genelde zengin yerli turist mekanidir yabanci cok gorulmez veya ben denk gelmedim. Diger beldelere gore sezonu daha kisadir. Bol ruzgar alir ruzgar sorfune uygundur. Ilıca plajinin pek bi numarasi yoktur plajlardaki insan kalitesini hesaba katmasan mersinin bircok plaji buradan daha guzeldir.
Alacatinin pek bi numarasi yoktur ama ulkeye bu tarz yerler de lazimdir. Zenginleri para sacmaya geldigi bi mekanlar boldur. Tek derdi mekanlarin cok canli olmamasi olan insanlara denk gelebilirsiniz. Acaba neden canli degil ? :DD
Ildırı köyü arkeolojik sit alaniymis iyiki de oyleymis ona ragmen her taraf ucube tatil sitesi dolu. (Arkadaslar heryorede tonlarca tatil sitesi var. Dunya paraya satiyorlar ve asiri cirkin kim aliyor bunlari allah askina goz zevkiniz hic mi yok gecekondu mahallesinden bozma dipdibe evlerle dolu bu yerlerde gercekten mutlumusunuz betondan bunalip betona geliyorsunuz neyse konu dagilmasin...) Bu köyun pek bi numarasi yok tatil sitesi gormek isteyenler ugrayabilir.
Cesme merkeze ilk defa gidiyorsaniz beklediginizden daha kucuk bulabilirsiniz.
Ozetle Cesme zenginlerin istanbulun beyaz yakalilarinin kafa dagitmaya geldigi biyer oldugu icin abartilmis bir ilcedir. Gereksiz pahalilik soz konusudur. Reklam edildigi kadar yoktur beklentiyi cok buyutmeyin.
Basima birsey gelmeyecekse Karaburun cesmeden daha guzeldir.
insanlara, arabasının markasına göre davranan işletmelere sahip tatil beldesi.

Resmen sınıf ayrımı yedik lan. insan kendini kötü hissediyormuş.

Ek: at arabasıyla. Ne fark eder ki markası?
Sosyal medya uygulamaları olur kapanırsa pek kimsenin gitmeyeceği çöp yer aynı zamanda sonradan görme mekanı.
Aşırı pahalı, artık belediyenin süs havuzunda yüzüyorum çingene çocukları gibi. Evet.
insanların duyarsiz olduğu bir yer. virüs en çok burayı sevmiştir.
izmir' e 72, alaçatı' ya 7 kilometre mesafede olan gözde tatil yeri.