bugün

kişinin çevresindeki insanlar tarafından maruz kalınan psikolojik baskıdır. sürekli neden evlenmiyorsun neden evlenmiyorsun diye baskı yapılıyor. yahu kardeşim, kız bulduk da biz mi evlenmiyoruz? bulsak birini evleneceğiz. bak kaç senedir arıyoruz, yok. bulduklarımız da ya ihanet ediyor ya da çok saçma bir sebepten terk edip 3 gün sonra başkası ile beraber oluyor.
görücü usulü diyeceğim, geçen kız bulmuşlar bana. kim lan acaba dedim aynı mahalledeyiz ya merak ettim. kızı bir öğrendim, sadece benim yakın arkadaşlarımdan 15 kişi ile birlikteliği olmuştur. mahallede ise en 35-40. ama gel gelelim kız nasıl yutturduysa mahallede herkes çok efendi, kibar, çalışkan, namuslu biliyor. ama olmadığını, üstüne üstlük çok hain ve menfaatçi olduğunu, zarar geleceğini biz biliyoruz. biliyoruz da söyleyemiyoruz.
sonuç olarak yani ne yapalım, nasıl bulalım birini de evlenelim, bilmiyorum. her şey nasip. biri çıkar yarın öbür gün, kafa yapımız uyuşur evleniriz belki.
Şuan bir tanıdığın düğününe geldim daha 5 dakika olmadan 3 kişi neden evlenmiyorsun diye sordu ulan adımın çıkmayacağını bilsem iyiliğine senden hoşlanıyorum diyeceğim ama sonrası sıkıntı.