bugün

aynı dönemin, aynı yüzyılın paylaşıldığı insan anlamına gelmektedir.. ama yurdumda genellikle yanlış bir şekilde medeni yerine kullanılır.. medeniliğin kendine özgü bütün vasıfları(basiret, yenilikçi olmak, değişmeye yatkın olmak gibi) bu kelimenin üstüne suni bir biçimde yapıştırılır.. oysa sadece dönemdaş anlamına gelmektedir..
(bkz: muasir) kelimesinin birebir tercemesidir.
bir isim(ad).
(bkz: asri)
ülkece ulaşmak için fazla çaba harcamadığımız harcayamadığımız erdem.* *
(bkz: çağdaş atan)
yeni geldigine gore olup olmadigini zaman gosterecek olan hatlarini hep birlikte duzeltecegimiz (kimse anasinin karninda sozlukcu olmuyor) aslanlar gibi yazacak bazi cevreleri utandiracak yazar(inaniyorum).
futbolcu olması gerekirken sözlük yazarı olmaya karar veren yeni nesil yazar,beşikten beri arkadaş.aslanlar gibi yazacagına kefil olunacak kişilik.
izmirli sempatik kişilik ve yazar. güzel entrylerinin devamının dört gözle beklendiği kişi.
ankara'da bulunan bir marketler zinciri.
yaşına göre tipi daha genç, karakteri daha olgun olan sempatik kişilik. zirvede yaptığı esprilerle herkesi kırıp geçiren güleryüz.
yaran entryler sahibi zeki yazar.

(#867500)
seviyeli ve kibar yazar kardeşimiz.
uzun zamandır yaptığım imla hatalarını düzeltmeyen yazar.
(bkz: onu bile özledim)
Kibar olduğu kadar da mütevazi sözlük yazarı.
pinhani'nin hele bi gel adlı şarkısı hakkında daha bugün mesajlaştığım yazar kişiliktir kendisi.
karşıyakalı sanırım ve kafa biri olduğunu sezinledim.
900000'inci entryi 900000'inci entry ile ilgili bir konuda girerek tarihe geçmiş yazardır. *
yogun bir calısma temposunun oldugu, hayatdolu , basarılı ve iddialı * bir yazardır. * *
izmir'de bizi en iyi şekilde ağırlayan yazar. sağolsun toplam da 18 erkek olduğumuz halde gecenin bir yarısı evine gittik, en güzel şekilde ağırladı bizi. adamı canından bezdirdim, o kadar yüklendim, hiç pes etmedi. içinden küfürler etti belki de.. * yine de sağ olsun, var olsun. yazılacak o kadar çok şey var ki bu adam hakkında, ama lafı uzatmanın manası yok. yazarlığını boşverin, her şeyden önce iyi bir insan.

bütün gece boyunca "çağdaş bu ne biçim organizasyon kardeşim" diye bağırdım, bir kez olsun nesi var ya demedi. "hayırdır problem ne halledelim" şeklinde hep düzgün cevaplar verdi. bursa'ya gelirse en kral şekilde kendisini ağırlayacağız.

haa gerçi kötü olaylar yok değildi; adamın bir kere şofbeni bozuk. bir saçlarımı yıkayayım dedim, şofbeni çalıştıramadı. bu önemli mesela. e ama şu da var; o kadar kusur kadı kızında da olur..
midye soymak konusunda üzerine adam tanımadığım, sırtımı bile hiç düşünmeden verdiğim adam. çok çile çekti, çok üzüldü, çok yoruldu. hatta bir an kendimizi toptan onun kız arkadaşıymışız gibim hissettim. bir kapris yaptık bir kapris, ben onun yerinde olaydım, bizi izmirin dağlarında çiçek toplamaya terk eder basar giderdim. gitmedi.*
helal olsundur. çok teşekkür ederizdir.
erol atar'ın peşinden koştuğu sözlüğün yeni fotojenik yüzü. özellikle (bkz: zümrüt pozu) konusunda bir ihtisası mevcuttur.
ağırbaşlı bir tarzı olduğunu düşündüğüm yazar. *
(bkz: entry yazarken zaman belirtme ihtiyaci) * *
esprili enrtylerin sahibi ve izmirli olmasıyla gönlümüzde daha da bir sağlam yer dinmiş yazar.
bana ilk özel msj atan yazar arkadaşım.