bugün

bu adamin tüm filmleri içten. izleyenlerin içini güzelleştiriyor. bi çocuğum olsaydı ergenlik çağina gelince bu adamin filmlerini izletirdimki iyi insan olmasina yardimci olsun. özellikle bizim aile gibi balkan gocmenlerinin hikayesini anlatan dedemin insanları ve çemberimde gül oya çok sıcak yapımlardı. %80 i dandik işlerle dolu sinemamıza karşı önyargılıyken arkadaşımın tavsiyesiyle izledim filmlerini unuttuğumuz değerleri hatırlatıyor. güzel insan.
dedemin insanları'ndan bu yana güzel film yapamadı. güzel dizi de yapamadı.

çünkü güzel senaryo yazamıyor artık. senaryoları kopuk ve samimi değil.
cinsel tercihinin ne olduğu umurumda olmayan insan.

hayır bana ne? sana ne? ona ne? filmleri veya diğer çalışmaları hoşuna gidiyor mu gitmiyor mu? neden bi insanı hayatıyla yargılarsınız anlamam aq.
Cinsel tercihini merak etmediğim insan.
Neden mi ?
Çünkü kendisi yönetmen ve yönetmenliğiyle anılmıştır bugüne kadar.
gülizar dizisi kalitesine pek yakışmamış.
Eskiden daha iyi filmler çekerdi.
Babam ve oğlum filminde güzel bir dramayı ele alan ve beyaz perdeye yansıtan yönetmen.
son filmleri sadece her sene 1 film yapmak için yapılmış adeta. çok kötüler.
Avize nevzattır babasının lakabı bizim oralarda.
Nadide Hayat'ın jeneriğinde o günler şarkısını kendisinin yorumladığını görünce şok olmuştum. on parmağında on marifet adam.
Adamın yönetmenliği kadar seside güzelmiş. Evet.
babam ve oğlum filmiyle tüm ülkeyi ağlatmış adamdır.
ağlatmaya yeminli yönetmen. evet.
yeni flmi nadide hayat'ın çekimlerine başlamıştır.
Gayler gerçekten yetenekli insanlar oluyor sözünü doğrulayan kişi. Filmlerini ben beğenmem ama kitleleri bu kadar etkileyen biri başarılıdır.
vasat yönetmen. hikayeleri tekdüzedir. ülkenin sinema kültürünü iyi bildiğinden kalitesiz filmler çeker. ayrıca fotoğraf çekmeye de çalışır. yazık.
Son filmi Unutursam Fısılda'nın soundtracklarini dinlerken filmden kareler göz önüne gelmekte olup Farah'ın sesi bir yandan güftenin içtenliği bir yandan ruhun en derinlerine işlemektedir. *
Ege izmir çocuğudur kendisi.
Söz konusu aile ve hikaye ise çağan Irmak bunu en güzel yapan adamdır.
Karakterleri, kalabalığı, öyle güzel yönetir ki, filmin içine girmek ister insan. izlediğim filmlerinde hep dedeler, nineler, teyzeler halalar olur. Hep çocuklar yaramaz ve hep çocuklar çocuktur.

Belki düşlediği aile, belki de gerçek aile anlayışı budur he?

Bu gün bir daha dedemin insanlarını seyrettim ve dedim ki Tahsin, sen çok delikanlı bir çocuksun!

Not: Issız adam filmini seyretmedim. Aşk filmi seyrettiğim yoktur.
klişelerden beslenen yönetmen. duygusallık baymadı mı artık usta. aynı zamanda başarılı bir fotoğrafçı. lakin daha özgün projeler bekliyoruz.
Surekli paradosini yaptigimiz kisi arkadasimla guler mi kendisi bunlara bilmiyorum bende egeliyim ama cagan abinin bi sekilde egecilikten kurtulmasi gerek irkcilik boyutuna geldigini dusunuyorum hatta sey demistik arkadasimla eger kurtulus savasinda izmir yunanlilarin olsaydi cagan simdi atinada garsondu maazallah ege kitadan ayrilsa cihangirde hediyelik esya saticak cagan hatta yazin seferihisara gittigimizde bakiyorum kamera falan var mi yine guzel beldemizi kameralarla isgal etmismi diye ama yinede cok iyi bi insandir sahsen tanimiyorum ama gercekten kalbi temiz bi kac insandan biri keske biraz gencleri desteklese bide ya hakli aslinda bu incirin bu zeytinin bu borulcenin tadi baska nerde var anlat cagan abi hep egeyi anlativer gariii bi ayse teyze bi cagan abi anlatip duru bulalari.
sunnet cd si bile oturup izlenesi yonetmen.

ulak filmini bugun izleme imkani buldum cok guzel filmmis gercekten izledikten sonra farkettim ki adamin izlemedigim yapimi kalmadi cektigi dizilere kadar..

yani kanka demem o ki sunnet cd ni istiyorum en azindan yonlendirme gibi biseyler yapmissindir orda da izlenir*.
Tarzina hayran oldugum adam.
yormuyor, sıkmıyor, guldururken dusunduruyor. Hic bir zaman basit dramlar ve ajitasyonlar pesinde kosmuyor.

Bulundugu her projeyi izlemeye calisiyorum.
calikusu dizisini izlememin yegane sebebi. O yonettigi icin. Hatri büyük.
bugün doğum günü olan ünlü yönetmen.
bir dönem sükse yapmış, vasat filmlere imza atmış yönetmendir.