bugün

daha küçük yaşlardayken lunaparka gittiğimizde en çok sevilen aletti.yukarıdaki elektrikli kısımdan korkardım o zamanlar.birde herkes çarpışmaya çalışırken ben çarpışmamaya çalışırdım.birde çarpışan arabada yer kapmak için herkes etrafına doluşur hatta önceden inecek insanlarla anlaşmaya çalışırlardı.
kullanması en kolay, maddi hasara yol açmayan, pederin sizi karakoldan yada hastaneden almasına ve evde bir ton azar işitmenize neden olmaya arabalar. dehşet verici derecede eğlencelidir fakaz çok kısa sürüyor.
içindeyken zevkli, ancak dışardan bakınca delileri andıran bir oyun.
lunaparkın en zevkli oyunlarından biri.
(bkz: anne eve çarpışan araba alalım)
zilin çalması ile büyük, küçük, yaşlı, genç herkesin binmek için birbirini ezdiği lunaparkların seyretmesi ve kullanması en zevkli oyunlarından.

adı çarpışan arabalar olmasına rağmen oyuna dahil olmuş bünyelerin çarpmamaya kasması ve ya abazan türk gençliğimizin sürekli kız sürücülere "sana böyle bindiririm" edaları ile çarpmaları ayrı bir sorunsaldır.

(bkz: carpisan otolarda kimseye carpmamak)
(bkz: eğleniyoruz değil mi)
lunapark'a gidildiğine ilk yönelinen oyundur. hastasıyızdır.
(bkz: olsa da binsek)
grupça gidilip binildiğinde oldukça zevkli gelen olaydır zira kim size kin beslemiş kim beslememiş hemen çıkar ortaya.
bir de çocuğunun arkasına sığınıp çarpma diyenler yok mudur? onlara çarpmak ayrı bir zevktir. *
(bkz: çarpışan otolar)
(bkz: kızların en iyi kullandıkları arabalar)
her binildiğinde hasar veren, elini, kolunu, bacağını morartan yine de binilmekten vazgeçilmeyen lunapark klasiğidir.
direksiyonu çok çevrildiğinde geri gider, böyle egzantirik bir geri vitese sahiptir. dahası inerken onu ters bırakmış şerefsiz sürücüleri de bulunur.*
güncel Önemli Başlıklar