bugün

Otogarı şehir dışında havaalanı şehir içinde olan şehir.
türk tarihinde çok mühim bir yeri olan güzide şehrimiz.

bununla birlikte, gelecek yıl yaşamak için yerleşmeyi düşündüğüm yerdir. daha önce burada yaşamış ya da an itibariyle yaşayan sözlük arkadaşlarıma ev kiraları, sosyal yaşam ve diğer şeyler hakkında pek çok sorum var. vakti olan ve bana yardımcı olabilecek birileri varsa, mesaj atabilir mi?
geçilmezdir...
sahili güzel olan bir marmara şehridir.
Caanim sehrim. Turkiye'nin yasanilabilecek nadir sehirlerinden.
yeni kordon ve kepez kordonun, çarşı kordona oranla çok daha güzel ve dingin olduğu şehir. Eski adı ile kal'a-i sultaniye.
Şu ülkenin en yaşanılası şehri.
2010 Dünya Kupasını izlediğim şehir, yeri çok ayrıdır. Gezdiğim en güzel şehir olma özelliğini taşır.
Yaşanılacak kutu gibi şehirdir.

Lakin yanılmıyorsam şu kepez'den geçerken çok kötü kokuyordu.

Dardanos caddesi taraflarıydı sanırım.

Ayrıca türk'üm diyen herkesin ziyaret etmesi gereken şehirdir.
okuduğum kitapda çanakkalede kürtler kendi sayısının 5 katında olan ingilizleri imha etmiş ve türklerde bunları imha edebilirmiş çanakkalede ölen müslüman şehitlerimiz nur içinde yatsın bu savası bizim milletimiz kendi emeğiyle kazandı yani mustafa kemal bu savası bize kazandırmadı.
eksi ne alaka alla sen ırkçı faşist oçmusunuz.
Aslında çok nezih bir kordonu olan Kepez bölgesinde o leş gibi kokunun devam ettiği hatta yaz sıcakları sebebiyle şiddetini kat ve kat arttırdığı şehirdir.
bir gün mutlaka yerleşme planları yaptığım bana göre Türkiyenin en yaşanabilir kentlerinden biri. umarım boğaz köprüsü projesi gerçekleşmez gerçekleşirse o şirinliğini masumiyetini kaybedip kalabalıklar içinde boğulacaktır.
Destanın yazıldığı bir yer. Mehmetçiklerimizin kanları ile sulanmış toprakların bulunduğu yer
yaşanılacak olan tarihi dolu olan bir şehir.
Boğazı yeter, üniversiteliysen mandırası yeter.
haftasonu her yeri asker kaynayan şehir.
görsel

Adaya kaçıyorum arkadaşlar beni eksik sayın.
balkanlardan gelen yağmuru dün karşılamış bugün ise istanbul tarafına itelemiş şehir.

Ayrıca ilgilenenler için, bu haftasonu olması gereken Troy air fest belirsiz bir tarihe ertelenmiş.
Denizi gören merkeze çok da uzak olmayan kiralık daire fiyatları hakkında bilgi sahibi olan varsa bi bakıversin efenim.

tanım: bir şehir.
her milimetresinde şehitlerimizin yattığı, nice zaferlere tanıklık etmiş şehrimizdir.
Doğma büyüme istanbullu biri olarak 2 senedir yaşadığım şehir. Havası denizi güzeldir, insanları az buçuk cahil olsa da sana karışmazlar. Aydın bir yerdir. Ulaşım kolaydır, bisikletle kısa mesafe yerleri çok rahat gidebilirsiniz.
Off nasıl özlenendir nasııl...
özlediğim şehir..
Yaşamaktan tat ve keyif aldığım en nadir şehirlerden birisidir. Burası tam öğrenci ve emekli şehri her kesime hitap eden ortamlar çevreler mevcut buranın değerini iyi bilmek gerekiyor. Burası el değmemiş bir şehir iken yavaş yavaş dışardan göç ve yatırım almaya başlamakta bu yüzden eski doğallığı ve tarihi özelliği biraz daha gölgede kalmaya başlamıştır. Şehitlerimizin ruhları şad olsun buraya gelmişken de şehitlik turuna çıkmayı ihmal etmeyin. ne zorluklarla mücadele ettiğimizi görün boğaza bakarak.