bugün

çomü'de okuyan arkadaşım vesilesiyle gittiğim küçük ama harikulade şehir. şehrin fonksiyonlları artsa, biraz da göç alsa
boğazın çanakkale şehir merkezi kısmına köprü kurulabilse istanbul gibi olabilecek bir kapasitesi var ama bunların hepsi
benim hayalim. bir gün gerçekleşir tabi ben burda olmam o zaman.
şehir küçük, sevimli ve güzeldir. esnafı soğuk, ters ve iticidir. fazla muhatap olmamak gerekir.
bugün 81 vilayetin var olmasını sağlayan vilayettir.
merkez ilçesinde dsmart yayını yapan cafe sayısının 1 oldugu ildir. fazlasını bilen varsa bana ulaşsın lütfen.
hava güzel olduğunda daha bir sevilen güzel şehir. eksikleri illa ki var ama canın sıkıldığında deniz kenarına inip boğaza karşı bir bira içebiliyorsun mesela. zaten şehrin çoğunluğu da sosyal alkolik gibi.
Antik çağdan kalan Troya kalıntıları il sınırları içerisindedir. Karesioğulları ile Türkleşmeye başlayan yöre; daha sonra Osmanlı'ya katılmıştır. Osmanlılar Trakya'ya Çanakkale üzerinden geçmişlerdir.
belediye hizmetlerinin berbat olduğu şehirciktir. insana, köyde olsam birçok konuda daha iyi hizmet alırdım dedirten yerdir. Örneğin, temiz içme suyu gibi. Bu kış fazla yağmur yağdığı için sular çamurlu akmışmış. Suların içilmemesi önemle rica olunurmuş.
Nasıl ki islam aleminin kutsal şehri Mekke ise, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarınında kutsal şehri Çanakkale olması gerektiğini düşündüğüm şehir.
Dünyada her yer geçilir belki Lâkin geçilmez Çanakkale Boğazı...
1981 baharında tanıştığım yeryüzü cenneti. içimdeki tarih sevdasını ve Troya şovenliğini bizzat borçlu olduğum kenttir. iki ayrı belgeselini çektim ama iki milyon ayrı belgesel potansiyeli olduğunu da biliyorum. Altında yatanlara rahmet, üstünde yaşayanlara selam olsun...
dünyanın en güzel şehirlerinden birisi. insana yaşama sevinci aşılıyor. psikiyatrist olsam hastalarıma bir hafta çanakkale gezisine gitmelisiniz derdim.
bahar günlerinde ayrı bir güzelliği olan şirin şehir.
hava durumu aşırı dengesiz olan, bir günde dört mevsim yaşanan şehirdir.
demiryolu gelse mükemmel olacak şehir. kıyılarını sevdiğim şehir..
öğrenim gördüğüm ve geçici ikametimi aldığım, maneviyat dolu şehirdir. yaşamayanların kahramanlıklarla tanıdığı, benim yerel halkından nefret ettiğim bir şehirdir. tonton amcaları, öğrenci sever teyzeleri, düşünen komşularımı saymazsam özellikle esnafına ağır ithamlarda bulunacağım şehirdir. ha birde çok güzel bir söz söylüyorlar.
"altı erenler, üstü verenler"
Herkezin gidip görmesi gereken bir şehirdir . Bu vatanın kolay kazanılmadığını öğrenmemiz gerekiyor .
içindeki aynalı çarşı savaş durumunda bile dikkat çekecek bir objedir.
içinde ki aynalı çarşıyı göremeyip bir halt sanan arkadaşların olduğu şehir.

en iyisi görmeyin hayalinizde ki gibi kalsın zira bir sike benzeyen bir çarşı değil. zamanında belki ama şimdi kaile bile alınacak bir şey değil.
bir izmirli olarak çanakkaleyi gördükten sonra izmirin kredi notunu indirmiş bulunuyorum. hiç olmazsa gecekondu ve kokan bir denizi yok.
üniversite okuduğum mükemmek şehir.
taksime gidecek arkadaşların yardımcı olmasını beklediğimiz öğrenci şehridir. 2 tıp öğrencisiyiz. gelebilirsek yanımızda tıbbi malzeme de getirmeyi düşünüyoruz.
ne provakatör ne de polis. sadece halk vardı yine, çanakkale'de.

görsel
yeni taşındığım küçük, şirin ama canlı bir kentimiz.
eğer bisikletiniz varsa çok güzel turlar yapabileceğiniz şehirdir.
Şehitler diyarı, bogaz manzarası, çimenlik kalesi, kilitbahir kalesi, askeri müzeler, arkeolojik müzeler, antik kentler, tatil köyleri, sahil, deniz, doğa kısacası gezilip görülmesi gereken bir şehir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar