bugün

en yakın arkadaşımın doğumgünü 3 temmuzda. ben her sene amerika 4 temmuzu kutlarken canım geçmiş doğum günün kutlu olsun diye mesaj atmak zorunda kalıyoruım. hoş amerika 4 temmuzu kutlamasa aklıma bile gelmeyecek ya, neyse.

tanım: insan unutkanlığının hayatını, sosyal ilişkilerini, işini etkilemesi durumudur.
markette aldığın meyveleri tartırmadan kasaya götürmek sonrasında kasiyerin uyarısıyla kendine gelmek ve rezil olmak.
otobüse binerken akbil basmadan ileriye doğru gitmek .
taki şöförün uyarısına kadar .
mayonun cebinde unuttuğun cep telefonunla beraber denize atlamak.

daha suyun içindeyken açıp çalışıyor mu diye bakmak.
postaneden faks çekip parasını ödemeden teşekkür ederek kapıya doğru hızlıca hareket etmek ve görevlinin pardon diye seslenmesinin ardından patlıcan moru kıvamına gelmek.
mayonun ipini bağlamayı unutmak. sonra bide o halde havuza veya denize dalmak. sonrasını biliyorsunuz zaten.
söylediğin yalanı unutmak bu duruma örnek olabilir.
telefonun elinde olduğunu unutup,etrafı aramak.sonra aa elimdeymiş diyip kendini salak gibi hissetmek.
arkadaşlarınızla aldığınız ortak marlboro paketiyle denize girmek.
yediğim küfürün miktarını tahmin edebildin mi ? * *
(bkz: dünyaya kondom)
ford focus sahibi kişinin anahtarı arabada unutması.* *
bir müşteriden randevu alır gidersin ve görüşmenin orta yerinde adı aklından çıkar yeni tanışmışsındır abi / abla desen olmaz öyle malak gibi bakarsın ve en sonunda bi isim atar kurtarmaya çalışırsın tutarsa ne ala tutmazsa o işi unut...
yıllar evvel arabamı çarşıda unutup eve minibüs ile dönmüştüm.
o gece yattım uyudum falan.
ulan sabah bi kalktım araba yok yerinde.
hemen karakol falan derken aklıma geldi arabanın nerede olduğu.
memurun söylediklerini anlatmayayım.

unutkanlık işte.
dün başıma gelmiştir. ilçemizde olan festivalden dolayı tüm aile dışarı çıkmış ve babamla anahtarı kim alacak tartışmasından önce babam önce benim çıkmamı, arkasından kapıyı kitleyeceğini söyledi, fakat ben eve ondan geç geleceğimden anahtarı ben aldım ahaliyi uyandırmıyım diye ve kapıyı kitlemeyi unuttum. sonra annem aradı, normalde böyle bir soru sormaz ama kapıyı kitledin mi dedi, o zaman yaptığım unutkanlığın farkına vardım, beni de zor durumda bıraktı çünkü annem sağolsun gecemin içine etti, eve hırsız girecek mi huzursuzluğuyla eğlenemedim. ki niye girsin anahtarı o kadar paspasın altına koyup hırsızı davet ederken girmiyor da, ben kitlemeyince aa bakalım kapı kitli mi diye içeri mi girecek.*
pantolon fermuarını açık unutup dışarı çıkmak.