bugün

en mantıklısıdır. bilmem ben zeki miyim salak mıyım fakat herzaman kendimi bir kademe altta göstermeyi tercih etmişimdir.
zeki isem salak.
salak isem dahada salak.
insanlar beklentileri yüksek tutmasınlar.
en iyisi...
Başkaları onu salak sanacak kadar zekidir. Alışkanlık oldu lan artık. Her şeyde salağa yatıyorum.
Sinsi şerefsizdir korkun ve kaçın.
salağa yata yata salak olma ihtimali olan kişidir.
aptalı oynamak her zaman en iyisidir. Bırakın karşısındaki kendini zeki sansın.
Zekimiyim bilmem ama çok fena salağa yatarim. Çokta eglenci oluyor. Birisinin birşeyi ne amacla yaptığını anladigim halde salaga yatarim ve onun bu yaptigina nasil bir kilif uyduracagini bulmaya çalışmasını izlemek acayip zevk veriyor amk.
en iyisini yapan insandır. zaten zeki insan nerede salak olacağını en iyi bilen insandır.
Salağa yatmak, çoğu zaman, aydınlanmanın ve kibri köreltmenin en güzel yollarından biridir.
Gerçekten zeki olmayan insandır. Şimdi Messi istediği kadar ben kötü oynayacağım desin, her topu yanlış yerlere atsın, topa gidişinden bile anlarsın iyi futbolcu olduğunu. Gerçekten zeki insan da öyledir. Bakışından bile anlaşılır zekası. Bu salak yahu diyorsa karşı taraf, zeki falan değilsindir...
Daha bi zekidir.
O an konuşmaya mecali olmaması ya da karşısındakinin akıl ve algı yetersizliğinden dolayı zaman zaman başvurduğu davranîş şeklidir.
Konfordur.
Malesef karşında ki salak olunca oluyor böyle şeyler bide kendini akılı inandirmis gibi sanıyor yaa .
salağa yatan insan zekidir der çekilirim dediğim insan. *
Zeki olmasına rağmen değil zeki olduğu içindir.
Salak olanların bahanesi hsjsnxkajc.
tecahül-i arif yapan insandır.
verimsiz çalışmak.
yerine göre ''nabza göre şerbet vermek''tir.
sıfır sorumluluk ile mükemmel rahatlıktır. ayarı tutturmak tabi mesele.
karşısında duran insana laf anlatmanın yorucu olduğunu bilen insandır. bu yüzden denemez bile, salağa yatar geçer. aynı ben.
(bkz: keyser soze)
Geçenlerde yaşanan olay, eczaneden ilaç alınıyor.
Yan tarafta 50 60 yaşında 2-3 kişi konuşuyor.
-eskiden saatlerce bekliyorduk. ilaç alamıyorduk, şimdi böyle mi? Hemen ilacı alıyoruz.
+ Öyle ya... Bir tuş ile herşey bitiyor.
- bunu bile görmüyor nankörler. Türkiye ne kadar gelişti, bunu bize verenlere şükür etmiyorlar. Dua etmiyorlar.

O'ha lan, ne yani?
Pentagon ve arpanet darpa gibi proje birimleri ile bunların çalışmalarına mı şükür ederek onlara duacı olacağız?

- bu nimeti bize verip bunun için çalışan insanlara nankörlük ederek Türkiye'nin geldiği yeri görmüyor kör gözler.
+ işleri güçleri kötülemek onların, şimdiye kadar bunlar var mıydı? Türkiye cağ atladı bunlar kıskanıyor. şimdiyse kadar ne yapmışlar?
- bunları yaptık diye dünya bizi kıskanıyor.
- Allah bunu yapanlardan razı olsun. Eğer bir 20 yıl daha iktidar olursa bunları yapan Türkiye neler yapmaz?

Bir dakika ya...
IBN ile ortaklık yapmayıp "ben yazılım, program üreteceğim" diyen ve Microsoft'un yazılım programlara yönelmesine neden olan Bill Gates Türkiye'de iktidar mı?
Parti mi kurdu?
Genel merkezini redmond-washington'dan Levent'e mi taşıdı?

Bu muhabbeti yapanların yanında duran adam dönüp Dayanamayıp konuşanlara bakınca, konuşanlar onay almak için adama "ya, bunu bile inkar ediyor hainler" demez mi?
Artık geri dönüş yok ve ipin ucu kaçtı "bu teknolojiyi yurt dışına Araplar ile Türk cumhuriyetlerine satsak, aonlar da devletlerinde kullansa valla dünyanın en zengin ülkesi oluruz" demek de adama farz oldu.
Adamın yanında ki teyze "izin vermiyorlar, inşallah 2023 de Lozan anlaşması bitiyor, petrolü de çıkaracağız bu gelişimi de satacağız" demez mi?

Tabi ki tepki olarak iç ses "salak lan bunlar ne 2023'ü, tipleri de benzemiyor ama" oldu.

Bir an kasada oturan eczacı kadın ile gözgeze gelinmiş, eczacı kadının yüzünde "gözünün yağını yiyem, Allah'ını seversen bari sen bulaşma" bakışı.
Sonra muhabbete dahil olan 2023 konusunu açan çifte baktım,dudaklarında hain değerli gülüşü...
bazen özendiğim insanlardır.

karşıdaki insan seni aptal yerine koymaya çalışıyorsa yapılması en mükemmel eylemdir.
diğer zekilerden 1 tık daha zekidir.